Konut Kredisi

240 Ay Vadeli Konut Kredisi 2020

240 ay vadeli konut kredisi, son dönemlerde ülkemizde oldukça popüler olan bir kredi türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere 240 ay vadeli konut kredisinin en büyük özelliği, sahip olduğu geniş ödeme seçenekleridir. Bu özelliği sayesinde 240 ay vadeli konut kredisinden faydalanarak herkes hayalindeki eve sahip olabilir.

Günümüzde, en sahibi olmak için yeterli maddi birikime sahip olmayan vatandaşların yararlanabileceği pek çok kredi türü vardır. Bu kredi türlerinin büyük bir çoğunluğunu, bankaların konut kredisi adı altında müşterilere temin ettiği kredi türleri oluşturmaktadır. Bankaların konut kredileri, çeşitlilik oluşturmak anlamında faydalı olsa da, yüksek faiz oranları ve kısıtlı vade seçenekleri ile çok verimli olamamaktadır.

Ev sahibi olurken kredi borçları altında ezilmek istemeyen ve kredilerinin geri ödemesini geniş geniş yapmak isteyen vatandaşların yararlanabileceği ilk seçenek 240 ay vadeli konut kredisidir. Bu konut kredisi hakkında fikir sahibi olmayan vatandaşlar yalnızca bu yazıyı okuyarak gerekli bilgileri edinebilir.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nedir?

240 ay vadeli konut kredisi, yurt dışındaki ülkelerde uzun zamandır uygulanmasına rağmen ülkemizde kısa bir zaman önce yaygınlaşmaya başlayan bir konut kredisi türüdür. Mortgage sistemi de denilen bu konut kredisi türünde sahip olduğunuz evin ödemesini 240 ay gibi uzun bir zaman diliminde yaparsınız.

Ülkemizde bu konut kredisi hizmetini Emlak Konut GYO başlatmıştır. Ekonomiye katkı sağlamak ve gayrimenkul satışını desteklemek amacıyla yapılan uygulama, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bazı bankalar ile sürdürülmektedir.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Ülkemizde hemen hemen her banka, müşterilerine konut kredisi vermektedir. Bankalar tarafından vatandaşlara sunulan bu konut kredileri, hemen hemen aynı özelliklere sahip olmaktadır. Ancak, Türkiye Cumhuriyetinde faaliyet gösteren az sayıda banka, 240 ay vadeli konut kredisi sahibi olmaya olanak sağlamaktadır. 240 ay konut kredisi veren bankalar sırasıyla şunlardır:

 • Albaraka Türk Bankası
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Ev sahibi olmak isteyen ancak yakın zamanda bu kadar büyük meblağları temin edemeyen vatandaşlar, bahsi geçen bankalarla iletişime geçerek 240 ay vadeli konut kredisine sahip olabilir. Bu konut kredisine sahip olmak için yapmanız gereken başvuru, her banka özelinde farklılık göstermektedir. Bu nedenle, hangi bankanın müşterisi olacağınıza karar verdikten sonra yapmanız gereken, ilgili bankayla irtibata geçerek başvuru için gerekli şartlar hakkında bilgi almaktır. Bu aşamadan sonra gerekli başvuruyu doğru bir şekilde yaparak 240 ay vadeli konut kredisine sahip olabilirsiniz. Aynı bankalar, 180 ay, 360 ay gibi vade seçeneklerine sahip konut kredisi imkânı da sunmaktadır. 360 ay vadeli konut kredisine sahip olmak için, irtibat kurduğunuz bankadan bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Garanti Bankası, 240 ay vadeli konut kredisi kapsamında en avantajlı seçenekleri sunan bankalardan biridir. Bu nedenle son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Garanti Bankası’nın 240 ay vadeli konut kredisinde tercih edilmesinin en önemli nedeni, diğer bankalara göre konut kredisi faiz oranlarının düşük olmasıdır.

Bankanın kullanıcılarına sunduğu faiz oranı %0.95’tir. Kullanıcılar, Garanti Bankası 240 ay konut kredisini tüm süreç boyunca bu faiz oranı ile ödeyebilirler. Üstelik bu krediye sahip olmak için banka tarafından bir kefil talep edilmemektedir.

Ev Sahibi Olma Hayallerinizi Yapı Kredi Konut Kredisi ile Gerçekleştirebilirsiniz

Yapı Kredi konut kredisi ile ev sahibi olmanız mümkün.  Artık hayallerinizi ertelemek zorunda değilsiniz. Hem de 120 ay vade ile kredi kullanmanız mümkün. Avantajlı faiz oranları ile kredinizi kolay bir şekilde geri ödeyeceksiniz. Krediye başvuru yapmak için yapmanız gereken tek şey bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmek. Size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için, bankanın internet sitesi üzerinden şubelerin listesine bakabilirsiniz. Başvuru yapmak için bankanın internet ve mobil şubesini de ziyaret edebilirsiniz. Öncesinde sisteme TC kimlik no ve kullanıcı adınız ile giriş yapmanız yeterli olur.

20 yil vadeli konut kredisi - 240 Ay Vadeli Konut Kredisi 2020

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi konut kredisi özellikleri avantajlı olduğundan insanlar tarafından tercih ediliyor. Bankanın sunduğu konut kredisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönemlerde gerçekleştirebileceksiniz.
 • Konut kredisi vadesi sonrasında azami yaş sınırı 70 olabilir.
 • Dilerseniz iki kişi olarak konut kredisi kullanabilirsiniz.
 • Konut kredileri için azami olarak kullanılabilecek tutar, konut ekspertiz değerinin yüzde 80’i olabilir.
 • Eğer yüzde 80 üzerinde kredi kullanmak isterseniz, konut teminatı vererek yüzde yüz bedele kadar kredi kullanmanız mümkün olur.
 • Dilerseniz ara ödeme özelliğinden faydalanarak taksitlerinizi azaltabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu Yapmak için Hangi Evraklar Gereklidir?

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli olan başvuru evrakları arasında:

 • Satın alınmak istenilen konut için tapu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Kira geliri elde edenler için tapu ve kira kontratı fotokopisi,
 • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri için vergi levhasının fotokopisi,
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi,
 • Son 3 ay içinde kesilmiş olan telefon, doğalgaz, su ya da elektrik faturası,
 • İkametgah belgesi yer alır.

Eğer kefil varsa, kefiller için de aynı belgelerin tamamlanarak bankaya beyan edilmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmak için banka internet sitesini kullanabilirsiniz. Dilerseniz banka mobil şubesi ve bireysel internet şubesi üzerinde de başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvurularınızı 7 gün 24 saat bankaya iletmeniz mümkündür. Başvuru yapmak için sisteminize giriş yaptıktan sonra mobil şubede krediler kısmına gelin. Ardından başvurular menüsüne tıklayın ve konut kredisi başvurusu sekmesine tıklayın. Mortgage satış otomasyonu da bankaya konut kredilerini iletmek için etkili bir aracıdır. Hem başvurularınızı bu yöntem ile kolay yapacak hem de başvuru sonucunuzu en kısa süre içinde alacaksınız.

Banka konut kredisi kullanmak isteyen kişilere Mortgage Bilirkişi hizmeti de sunar. Bu hizmet lle birlikte finansal ve vergisel ya da hukuksal sorunlarınızın tümü için cevap bulabileceksiniz. Bankanın görevlendirmiş olduğu personel size yardımcı olmak için ziyarete gelir. Hem bakanın sunduğu mortgage ürünleri hem de kampanyaları hakkında böylece gerekli bilgilerin tümüne sahip olmuş olursunuz. Sistemden faydalanmak için öncesinde randevu almanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisinde Morgage Bilirkişi Hizmetinden Nasıl Randevu Alınır?

Yapı Kredi morgage bilir kişi randevusu almak için yapı kredi ana sayfasını ziyaret edin ve buradan karşınıza çıkan formu doldurun. Formda sizden aylık net geliriniz ve telefon, ad, soyad, almak istediğiniz kredinin miktarı gibi soruları yanıtlamanız istenir. Bu sorulara yanıt verdikten sonra devam butonuna tıklayın ve randevu için gün belirleyin. Sonrasında randevu işlemini tamamla butona basın.

Bir önceki yazımız olan 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (240 AY) başlıklı makalemizde konut kredisi faiz oranları, konut kredisi hesaplama aracı ve Vakıfbank 20 yıl vadeli konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı