Denizbank

Denizbank Iban Sorgulama ve Bütün İşlemler

Denizbank iban numarası sorgulama işlemi Denizbank’ın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Denizbank sitesinde yer alan iban sorgulama menüsü ile kolayca iban kodu doğrulaması ve sorgulaması yapabilirsiniz. Denizbank iban kodu sorgulamasına sağ köşede yer alan yatırım menüsünden ulaşabilirsiniz. IBAN kodu sorgulama yazısına tıkladığınız zaman yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfaya iban sorgulama ve doğrulama işlemi yapılabilmektedir. Denizbank müşteri hizmetleri aracılığı ile de iban sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Iban Kodu Nedir?

Iban kodu uluslararası platformda kullanılan bir hesap numarasıdır. Her bankanın ve her banka hesabının iban numaraları farklılık göstermektedir. Bir banka üzerinde açacağınız her hesap için farklı iban numaraları verilecektir. Iban numarası ile havale ve EFT gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Iban kodu, belirli kurallara göre hazırlanmakta olan numaralardır. İçerisinde müşteri numaranızın da yer aldığı iban kodları, her banka tarafından hesap açma işlemi sonucunda müşterilerine verilmektedir. Bankaların iban kodları, bağlı oldukları şehir ve şubeye göre farklılıklar gösterebilmektedir. Denizbank iban banka kodunuz ile birçok işlemi yerine getirebilir ve para transferi yapabilirsiniz.

Iban Kodu Ne İşe Yarar?

Iban kodu özellikle para transfer işlemleri için kullanılmaktadır. Iban numarasında yer alan sayılar belli bir kural çerçevesinde hazırlanmaktadır. Iban numarasında yer alan sayılar sırası ile; şube kodunu, müşteri numarasını ve hesap ek numarasını içermektedir. Para aktarma işlemlerinde başka bir bilgiye ihtiyaç duymadan sadece iban kodu ile para gönderme yapılabilmektedir. Para transfer işlemlerini zaman kaybetmeden ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan iban kodları günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Banka iban kodları, uluslararası hesap numaraları olup her banka tarafından her hesap için verilmesi zorunludur.

Denizbank Iban Kodu Nasıl Sorgulanır?

Denizbank iban kodu sorgulama işlemi oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Denizbank iban kodu sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle Denizbank’ta hesabınızın bulunması gerekmektedir. Denizbank iban kodu sorgulama işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

 • Denizbank’ın resmi sitesine giriş yapılması gerekmektedir.
 • Sağ köşede yer alan yatırım menüsünde iban kodu sorgulama seçeneği bulunmaktadır.
 • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirildikten sonra iban kodu doğrulama ve iban kodu öğrenme adları ile 2 ayrı başlık ile karşılaşacaksınız.
 • Aşağıda yer alan Iban kodu öğrenme bölümüne gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir.
 • Denizbank’ta hesabınızın bulunduğu şehri seçmeniz gerekmektedir.
 • Şehri seçtikten sonra şehrin ilçelerinden ya da şubelerinden oluşan bir liste oluşacak.
 • Bu listeden Denizbank hesabınızın olduğu şubeyi seçmeniz gerekmektedir.
 • Hesabı seçtikten sonra hesap numaranızı ve hesap ek numaranızı girmeniz gerekmektedir.
 • En altta yer alan hesapla butonuna bastığınız zaman ise iban kodu yazan bölümde iban kodunuz belirecektir.

Denizbank Iban Sorgulama

Denizbank Iban Kodu Sorgulama

Denizbank sitesinde yapmış olduğunuz iban kodu öğrenme işleminden sonra sayfanın üstünde yer alan iban kodu sorgulama seçeneğini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Denizbank iban kodu sorgulama işlemi olduğu gibi Denizbank hesap sorgulama işlemi de siteden yapılabilmektedir. Denizbank’ın sitesinden birçok sorgulama ve doğrulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İban kodunuzu sorgulamak için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir;

 • Denizbank’ın kurumsal sitesinde sağ köşede yer alan yatırım menüsüne tıklamanız gerekmektedir.
 • Menünün en altında yer alan iban kodu sorgulama seçeneğine tıkladığınız takdirde yeni bir sayfa açılacak.
 • Açılan bu sayfada ise iban kodu doğrulama bölümü bulunmaktadır.
 • Iban kodu doğrulama bölümüne iban kodunuzu yazarak hesapla butonuna basmanız gerekmektedir.
 • Denizbank iban sorgulama işlemi ile iban bilgileriniz ve hesap bilgilerinizin doğruluğunu buradan yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank İnternet Bankacılığı 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı