Esnaf Kredisi

Faizsiz Esnaf Kredisi (SIFIR FAİZ HEMEN BAŞVUR)

Esnaflara faizsiz kredi imkânı 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 9 maddesi aracılığıyla belirlenen şartların karşılanması koşuluyla sağlanmaktadır. Aynı zamanda KOSGEB’in, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın, sağladığı faizsiz esnaf kredisi imkânları da bulunmaktadır. Esnafların bu faizsiz kredi imkânından yararlanabilmesi için çalıştığı veya ikamet ettiği alandaki kooperatife üyeliğinin bulunması gerekmektedir. Birden fazla kooperatife üyeliği bulunan esnafların 0 faizli esnaf kredisi başvurusu hakkı bulunmamaktadır.

Esnaf Kredisi Vermekte Olan Bankalar

Halkbank esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında akıllara ilk gelendir. Finansbank, ING Bank, Garanti Bankası, Denizbank, Halkbank ve Ziraat Bankası da devlet yardımlarıyla esnafa hesaplı geri ödeme planları içeren kredi imkânları sunmaktadır, ancak bu krediler aylık düşük faiz ödemeleri içermektedirler, %0 faizli değillerdir.

Esnafa 30 bin faizsiz kredi 2019 yılı itibariyle Halkbank tarafından gerekli şartları sağlayan esnaflara verilmektedir. Kooperatif üyesi olan ve esnaf siciline kayıtlı olan esnaflar kooperatif aracılığıyla Halkbank’a söz konusu kredi için başvuruda bulunabilirler. Kredi 60 aya kadar vadelendirilebilir ve aylık 500 TL’lik taksitlerle rahatça geri ödenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bunun yanında Ziraat Bankası esnaf kredisi faizsiz değildir. Ancak yine de %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla esnaflar için avantajlı kredi paketleri sunmaktadır.

ING Bank’ın esnafların için oluşturduğu kredi pakedinde 15.000 TL’lik kredi başvurusunda bulunulabilir, arzu edildiği takdirde kredi alındıktan 3 ay sonra geri ödemeye başlanabilir. Bu kredide 36 aya kadar vadelendirme imkânı sunulurken aylık taksitlere %1.34’lük bir faiz uygulanır.

Garanti Bankası’ysa esnaflar için 10.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi tekliflerine sahiptir. 48 aya kadar vadelendirebilen bu kredilerin faiz oranları %1,68 ile %1,59 arasında değişmektedir.

Denizbank’ın sunduğu 125.000 TL’ye kadar olan esnaf kredisi tekliflerinin faiz oranıysa %1,65’tir.

Esnaf Kefalet Kredisi

Halkbank aracılığıyla başvuruda bulunulabilen bir diğer esnaf kredisi de Esnaf Kefalet Kredisidir. Yine esnafın kayıtlı bulunduğu kooperatif aracılığıyla gerekli şartları karşılayan esnafların başvuruda bulunabildiği kredinin şahıs üst limiti 150.000 TL’dir. Bu kredi 0 faizli değildir, ancak yıllık %4 ve %5 arasındaki düşük faiz oranları yardımıyla esnafa avantajlar sağlamaktadır. 60 aya kadar vadelendirilebilen kredinin aylık faizi %0,41’dir. Eğer esnaf kredisini bir yıldan kısa sürede ödemeyi tercih ederse bu aylık faiz oranı %0,33’e kadar düşmektedir.

KOSGEB Esnaf Kredi ve Hibeleri

Bunun yanında KOSGEB tarafından esnaflara ve girişimcilere gerekli şartları sağladıkları takdirde faizsiz esnaf kredisi 2019 yılı boyunca 2 yıl sonra ödemeli olarak verilmekte. KOSGEB, 30 yaşın altında olan genç girişimci ve esnaflara 50.000 TL hibe, ve talep edilmesi halinde hibeye takiben geç ödemeli 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Başvuruda bulunabilmek için girişimcilik sertifikasına sahip olmanın gerektiği hibe için en fazla 3 kez başvuruda bulunulabilinmektedir. Sürdürülebilirlik, potansiyel sektörel fırsatlar ve kârlılık alanında değerlendirilen başvurular komisyon tarafından olumlu olarak değerlendirilirse, başvuru sahibine iş harcamalarında ve girişimlerinde kullanabilmesi için 50.000 TL’lik hibe verilir.

Yapılan 50.000 TL’lik hibeyle masraflarını karşılamakta zorlanan esnaf veya girişimci, ihtiyaç duyarsa KOSGEB’e 100.000 TL’lik faizsiz kredi başvurusunda bulunabilir. KOSGEB’e herhangi bir katılım ücreti ödenmesi gerekmeyen krediyi, başvuru sahibi esnaf ya da girişimce tercih ettiği takdirde 2 yıl sonra ödemeye başlayabilir ve ödemeyi bütün ödeme aylarına eşit olarak dağıtabilir.

Esnaf için faizsiz olarak verilen kredilerin tamamı devlet desteğiyle sağlanmaktadır. Ancak, yine devlet eliyle esnafa faizsiz kredi veren bankalar’dır.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi ile Uygun Faiz ile Kredi Kullanmanın Keyfini Çıkarın!

QNB Finansbank esnaf kredisi kullandığınız zaman daha fazla ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız. Eğer esnafsanız ve giderleriniz sizi yormaya başladıysa, QNB Finansbank esnaf kredisinden yardım alabilirsiniz. Hem de bu kredi türüne başvuru yapmak için banka şubelerine kadar gidip yorulmanıza gerek yok. Banka internet şubesi üzerinden, krediler kısmına gelin. İhtiyaç kredisine tıklayın. Başvurulara gelin. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra hemen başvur butonuna tıklayın.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank esnaf kredisi özellikleri arasında bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Bankadan en fazla 15 bin TL değerinde kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi kullanımı yalnızca TL cinsinden yapılabilir.
 • Geri ödemelerinizde zorlanmayın diye 3 ay erteleme özelliğinden faydalanabilirsiniz.
 • Kredi geri ödemesi en çok 36 ay vade ile yapılabilir.
 • Eğer 15 bin TL üzerinde kredi kullanmak isterseniz bankaya teminat ya da kefil göstermeniz gerekebilir.
 • Kredi faiz oranı güncel olarak yüzde 1,34’tür.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi için SMS Üzerinden Nasıl Başvuru Yapılır?

QNB Finansbank esnaf kredisi için SMS üzerinden başvuru yapmak isterseniz ilk olarak telefonlarınızdan SMS kısmına gelin. Ardından büyük harfler kullanarak KOBİ yazın. Boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik no yazın. Hazırladığınız mesajı 2205’e kısa mesaj olarak gönderin. Yaptığınız başvuruya cevap en geç 1 iş günü içinde gelecektir. Başvurunuzun kabul olması halinde, ön onay aldığınız için sıra başvuru evraklarının tamamlanmasına gelir. Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için söz konusu belgelerin eksiksiz şekilde tamamlanmaları zorunludur. Gerekli olan başvuru evrakları arasında:

 • TC kimlik no,
 • Kredi başvuru belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Kredi başvuru formu,
 • Varsa kefile ve teminata ilişkin belgeler yer alır.

Banka kredi başvurusu yapan kişilerden ek belge isteme hakkına sahiptir.

Denizbank Esnaf Kredisi ile Nakit İhtiyacı Olanların Yüzü Gülüyor!

Denizbank esnaf kredisi kullandığınız zaman aklınıza gelen hemen her sektör için nakit ihtiyacınızı giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu sektörler arasında:

 • Turizm sektörü,
 • Tarım sektörü,
 • Otomotiv sektörü,
 • Kırtasiye sektörü,
 • Servis ve taşımacılık sektörü,
 • Mobilya sektörü,
 • Eczane sektörü ve daha niceleri yer alıyor.

Faaliyet gösterdiğiniz sektörde olduğunuzu oda kayıt ya da diğer resmi geçerliliği olan belgeler ile kanıtlamanız halinde, sektörlere özel olarak hazırlanmış olan kredi paketlerinden faydalanmak için şans kazanmış oluyorsunuz.

Denizbank Esnaf Kredisi Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Denizbank esnaf kredisi kullanım özellikleri arasında:

 • 72 aya varan kredi geri ödeme seçeneği bulunur,
 • Banka gerekli görmesi halinde müşterilerinin kefil ya da teminat göstermesini isteyebilir,
 • 50 bin TL’ye kadar olan kredi kullanımlarınız için yüzde 1,57 kredi faiz oranından faydalanırsınız,
 • 125 bin TL ye kadar olan krediler için ise ödemeniz gereken faiz oranı yalnızca 1,65’tir.

Kredi kullanabilmek için müşterilerin belli bir kredi notuna sahip olmaları şartı aranmaktadır. Kredi notu riskli aralıkta yer alan kişilerin banka esnaf kredisi de dahil olmak üzere, diğer kredi türlerine yapacakları başvurular olumsuz sonuçlanacaktır. Müşteriler kredi notlarını riskli aralıktan çıkardıkları zaman yeniden krediden faydalanmak için başvuru yapabilirler. Kişilerin düşük kredi notu ile bankaya başvuru yapmaları, kredi başvurularının reddedilmesi nedeni ile notlarının daha da düşmesi anlamına gelir. Bu nedenle kredi notu riskli aralıkta yer alan kişilerin yapacakları başvurularını ertelemeleri daha iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır? 2020 başlıklı makalemizde Esnaf Kefalet Kredi şartları 2019 ve Esnaf Kefalet Kredisi kefil şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı