Garanti

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2020

Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma işlemlerinde kredi kartı ödemeleri için oluşturulan bir fırsattır. Garanti Bankası tarafından kredi veya kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşayanların ödemeleri yapılandırılarak daha kolay ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi müşterilerine büyük kolaylıklar ve ödeme avantajları sağlamaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Olur?

Garanti Bankası’na ait Bonus, Bonuz Flexi, Money, Platinum gibi kredi kartlarını kullanan müşterilerinin ödenemeyen borçları için yapılandırma fırsatı sunmaktadır. Müşterinin bu durumu bankaya bildirmesi ve kredi kartı borcu yapılandırma talebinde bulunması halinde bankta tarafından karşılık verilecektir. Kredi kartlarının borçları tekrar taksitlendirilecek ve müşteriye uygun olan ödeme seçenekleri sunulacaktır.

Kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılmaması veya ödemelerdeki aksaklıklar müşterilerin kredi notlarında düşüşe neden olmaktadır. Bu gibi bir kredi notu düşüşü yaşamak istemeyen müşteriler ödemekte zorlandıkları kredi kartı borçlarını yapılandırarak daha kolay bir ödeme sistemini bankalarından talep edebilmektedirler. Kredi notu genellikle 3 ay ödenmeyen kredi kartı ödemesi ile düşmekte ve aynı zamanda banka tarafından yasal yollara başvurulmaktadır. Böyle kötü şartlara maruz kalmak istemeyen Garanti Bankası müşterileri kredi kartı ödemelerini yapılandırmayı talep etmelilerdir. Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma talepleri 0 212 410 90 00 numaralı telefondan talep edilebilir. Aynı zamanda Garanti Bankası şubelerindeki görevlilerden de talep edilebilir. Eğer kredi kartı yapılandırmasında sorun yaşayan müşteriler olursa, Garanti Bankası ödemeleri başka bir bankaya aktarabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitleri Nasıl Olmaktadır?

Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma taksitleri banka şubesi ile görüşülerek hesaplanır. Müşterinin kredi notu dikkate alınarak yapılandırma işlemi uygulanır ve ona uygun olan taksitlendirme yapılır. Kredi notu düşük olan veya yapılandırma sonucunda yine ödemelerini yapamayacak olan kişilerin kredi kartı ödemeleri başka bir bankaya transfer edilir.

Garanti Bankası’nda genellikle 72 aylık ödemeler taksitlendirilmektedir. Aktif veya 72 aylı ödemelerin yapılandırılması gereken taksit seçeneklerine göre ayarlanmaktadır.  444 0 333 numaralı Garanti Bankası telefon şubesinden gereken bilgileri ayrıntısı ile öğrenmek mümkündür. Garanti Bankası kredi kartı ile yapılan ödemelerde tek çekim olan borçlar 11 aya kadar yapılandırılmaktadır. Bunun dışındaki eski veya yeni olan aktif ödemeler 72 aya kadar yapılandırılır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Transferi Nasıl Olur?

Garanti Bankası kredi kartı borç transferi, kredi kartı borcunun yapılandırma işleminin olumsuz olması halinde başvurulan bir yöntemdir. Yapılandırma sonucu kalan borçlar borç transferi alan başka bankalara aktarılır ve müşteri o bankaya ödemesini yapar. Bu aynı zamanda borç kapama kredisi olarak bilinmektedir. Müşterinin kredi notu göz önünde bulundurularak yapılan borç transferini kabul eden bankalar şunlardır:

 • Akbank borç transfer kredisi,
 • Şeker bank borç transfer kredisi,
 • Vakıfbank borç kapatma kredisi,
 • QNB finans bank borç kapatma kredisi
 • İş Bankası borç kapatma kredisi
 • Yapı Kredi Bankası borç transferi kredisi olarak bilinmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Vadesine Göre Uygulanan Faiz Oranları Ne Kadardır?

Garanti BBVA kredi kartı yapılandırmalarına uygulanan faiz oranları aşağıda belirtilmiştir:

 • 12 aydan 36 aya kadar seçilen vade seçeneklerinde uygulanan faiz oranı %1.99’dur. Bu faiz oranına KKDF ve BSMV dahil değildir.
 • 42 aydan 48 aya kadar olan vadelerde aylık %1.89 oranında faiz uygulaması bulunmaktadır.
 • 54 ay ve 60 ay vade seçeneğinde vergiler hariç aylık %1.79 oranında faiz uygulanmaktadır.
 • %1.69 oranında faiz uygulaması 66 ay ve 72 ay vade seçeneğinde uygulanmaktadır.

garantibank kredi karti yapilandirma - Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2020

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma İşleminin Özellikleri Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartı yapılandırmanın nitelikleri şunlardır:

 • Kısmi taksitlendirme özelliği bulunmamaktadır.
 • Taksitlendirilen borçların erken kapatılabilmesi mümkündür. Ayrıca dönem dönem ara ödemeler de yapılabilmektedir. Bu ödemeler sadece banka şubesi aracılığı ile kabul edilmektedir.
 • Aynı anda birden fazla Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi yapılabilmektedir.
 • Kredi kartı ekstresinde de taksitlendirilen borçların tutarları görülebilmektedir. Kredi kartı borç ödemesinin asgari tutarı üzerine yapılandırılan borç tutarı ilave edilmektedir.
 • En az 500 TL üzerinden borç yapılandırma talebinde bulunulabilmektedir. Ancak bunun için herhangi bir üst limit belirlenmemiştir.
 • Borç yapılandırma talepleri 09:00 ile 00:00 arasında yapılabilmektedir.
 • Kredi kartı borç yapılandırma işlemi için ek bir ücret talep edilmemektedir.
 • 26 Eylül 2016 tarihine kadar olan harcamalar için yapılabilecek bir işlemdir. Çünkü Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik, 27 Eylül 2016 tarihinde yapılmıştır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırmasının Yapılabilmesi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartı yapılandırma koşulları aşağıda sıralanmaktadır:

 • Kredi kartı borç yapılandırma işlemi yapacak olanların aylık düzenli bir geliri belgeleyebiliyor olması gerekmektedir. Sigortalı çalışanlar maaş bordrolarını sunarken, ek gelir sahibi olanların da ek gelirlerini belgelendirmeleri gerekmektedir. Kira geliri veya faiz geliri olanlar bunları belgelemelilerdir.
 • Kredi notu yüksek olanların borç yapılandırma talepleri değerlendirmeye alınmaktadır.
 • Borç yapılandırma işlemi sadece Garanti Bankası’nın şubesinden yapılabilmektedir. Dijital bankacılık yöntemleri ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Borç yapılandırma işlemleri için yürürlüğe girmiş olan geçici maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki borçlar için bulunulabilecek bir taleptir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartı yapılandırma belgeleri şöyledir:

 • Kimlik belgesi talep edilmektedir. Sürücü belgesi, pasaport, geçici kimlik belgesi gibi kimlik belgeleri de kabul görmektedir.
 • Son 3 aya ait güncel bir maaş bordrosu ile başvuru yapılmalıdır. Bu maaş bordrosunun iş yeri tarafından onaylanmış olması gereklidir.
 • SGK tescil ve hizmet dökümü istenmektedir.
 • Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi talep edilen borcun belgelenmesi gereklidir. Ekstre kabul edilmektedir.

Garanti Bankası Şubesinden Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti BBVA şubesinden kredi kartı yapılandırması için izlenmesi gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Öncelikle ödenemeyen borcun yasal takibe girmesinden önce yapılandırma talebinde bulunulması gereklidir. Bunun için de borcun ödenemeyeceği düşünüldüğünde gerekli belgelerin toplanması ve Garanti Bankası şubesine gidilmesi gereklidir.
 • Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma talebinde bulunulan banka görevlisi ile beraber rahat ödeme yapılabilecek bir esnek ödeme planının oluşturulması gereklidir.
 • Garanti Bankası bu süreçte nakit para vermemektedir. Var olan kredi kartı borcunu yapılandırma talebi ile beraber kapatmaktadır ve sonrasında kapattığı tutarın ödemesini talep etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma başlıklı makalemizde Garanti müşteri hizmetleri bağlanma ve müşteri hizmetlerine kısa yoldan bağlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı