HSBC

HSBC İnternet Bankacılığı Anında ÇÖZÜM

HSBC bireysel internet bankacılığını kullanmak için HSBC’nin resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. HSBC internet sitesinde yer alan internet bankacılığı giriş seçeneğinde bireysel ve kurumsal olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Bireysel kullanıcılar bireysel internet bankacılığını; bir iş yerine bağlı olarak HSBC hesabı kullananlar ise HSBC kurumsal internet bankacılığını seçmeleri gerekmektedir. HSBC internet bankacılığı girişi seçildikten sonra giriş yapmak için 2 seçenek bulunmaktadır. Kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılabileceği gibi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve parola ile de giriş yapılabilmektedir.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifre İşlemleri

HSBC internet bankacılığını kullanabilmek için öncelikle şifre alınması gerekmektedir. HSBC internet bankacılığı şifresini internet sitesi aracılığı ile alabilirsiniz. İnternet sitesinde yer alan Direkt bankacılık menüsünden önce dijital bankacılık butonuna tıklamalı daha sonra açılan yeni menüden ise anında şifre seçeneğine tıklanması gerekmektedir. İnternet bankacılığı için şifre talebinde bulunmak oldukça hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Eğer HSBC’de aktif bir hesabınız yok ise şubeye giderek hesap açtırmalı ve daha sonra internet bankacılığı şifresi almalısınız. HSBC aktif bir hesabınız var fakat kartınız yok ise yine internet üzerinden şifre alabilirsiniz. Şifreniz hızlı bir şekilde telefonunuza SMS ile bildirilecek ve internet bankacılığına giriş yapabileceksiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı İlk Kez Şifre Alma

HSBC internet bankacılığı için şifreyi HSBC’nin resmi sitesi olan www.hsbc.com.tr adresinden almanız gerekmektedir. HSBC’nin sitesinden internet bankacılığı bölümüne girerek yeni kullanıcı oluştur butonunu seçerek işlem yapmalısınız. HSBC anında şifre almak için yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • HSBC internet bankacılığı sayfasını açmanız gerekmektedir.
 • İnternet bankacılığı giriş bölümünün sağ alt kısmında kullanıcı oluştur butonu bulunmaktadır.
 • Kullanıcı oluştura bastığınız zaman yeni bir sayfaya yönlendireceksiniz. Eğer hali hazırda bir HSBC Bank kredi kartı ya da banka kartınız var ise kart numarasını ve telefon numarasını girerek devam butonuna basmalısınız.
 • Ancak HSBC’de herhangi bir kredi kartı ya da banka kartınız bulunmuyor ise kartım yok butonunu seçmeniz gerekmektedir. Kartım yok butonuna bastığınız zaman Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve telefon numaranızı sisteme girmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodunun da girişini yaptıktan sonra devam butonuna basarak internet bankacılığı oluşturabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Unutma

HSBC Bank internet bankacılığı şifresini unuttuğunuz zaman internet bankacılığı girişini açmanız ve sol altta yer alan şifremi unuttum butonuna basmanız gerekmektedir. Buraya kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi ve telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer HSBC Bank’a ait kredi kartı ya da banka kartı kullanmıyor iseniz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve GSM numaranız ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli bilgileri sisteme girdikten sonra HSBC şifre işlemleri birimi tarafından yeni şifreniz ya da şifre değiştirme parolanız telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra şifrenizi güvenlik önlemi amacı ile değiştirebilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Özellikleri

HSBC internet bankacılığı giriş işlemlerini yaptıktan sonra birçok temel banka işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Sadece EFT ve havale işlemleri için normal çalışma saatleri geçerlidir ancak bunun dışında kalan tüm işlemleri internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. İnternet bankacılığında yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şifre işlemleri
 • Hesap işlemleri: hesap özeti, hesap durumu, hesap açma ve kapatma
 • Para transfer işlemleri: Döviz, altın, swift, havale, EFT, virman
 • Otomatik ödeme talimatı
 • Kredi kartı ve banka kartı işlemleri
 • Kredi işlemleri
 • Ödeme işlemleri

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı Başvurusu Anında Sonuç başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı