HSBC

HSBC İnternet Bankacılığı Anında ÇÖZÜM

HSBC bireysel internet bankacılığını kullanmak için HSBC’nin resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. HSBC internet sitesinde yer alan internet bankacılığı giriş seçeneğinde bireysel ve kurumsal olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Bireysel kullanıcılar bireysel internet bankacılığını; bir iş yerine bağlı olarak HSBC hesabı kullananlar ise HSBC kurumsal internet bankacılığını seçmeleri gerekmektedir. HSBC internet bankacılığı girişi seçildikten sonra giriş yapmak için 2 seçenek bulunmaktadır. Kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılabileceği gibi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve parola ile de giriş yapılabilmektedir.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifre İşlemleri

HSBC internet bankacılığını kullanabilmek için öncelikle şifre alınması gerekmektedir. HSBC internet bankacılığı şifresini internet sitesi aracılığı ile alabilirsiniz. İnternet sitesinde yer alan Direkt bankacılık menüsünden önce dijital bankacılık butonuna tıklamalı daha sonra açılan yeni menüden ise anında şifre seçeneğine tıklanması gerekmektedir. İnternet bankacılığı için şifre talebinde bulunmak oldukça hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Eğer HSBC’de aktif bir hesabınız yok ise şubeye giderek hesap açtırmalı ve daha sonra internet bankacılığı şifresi almalısınız. HSBC aktif bir hesabınız var fakat kartınız yok ise yine internet üzerinden şifre alabilirsiniz. Şifreniz hızlı bir şekilde telefonunuza SMS ile bildirilecek ve internet bankacılığına giriş yapabileceksiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı İlk Kez Şifre Alma

HSBC internet bankacılığı için şifreyi HSBC’nin resmi sitesi olan www.hsbc.com.tr adresinden almanız gerekmektedir. HSBC’nin sitesinden internet bankacılığı bölümüne girerek yeni kullanıcı oluştur butonunu seçerek işlem yapmalısınız. HSBC anında şifre almak için yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • HSBC internet bankacılığı sayfasını açmanız gerekmektedir.
 • İnternet bankacılığı giriş bölümünün sağ alt kısmında kullanıcı oluştur butonu bulunmaktadır.
 • Kullanıcı oluştura bastığınız zaman yeni bir sayfaya yönlendireceksiniz. Eğer hali hazırda bir HSBC Bank kredi kartı ya da banka kartınız var ise kart numarasını ve telefon numarasını girerek devam butonuna basmalısınız.
 • Ancak HSBC’de herhangi bir kredi kartı ya da banka kartınız bulunmuyor ise kartım yok butonunu seçmeniz gerekmektedir. Kartım yok butonuna bastığınız zaman Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve telefon numaranızı sisteme girmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodunun da girişini yaptıktan sonra devam butonuna basarak internet bankacılığı oluşturabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Unutma

HSBC Bank internet bankacılığı şifresini unuttuğunuz zaman internet bankacılığı girişini açmanız ve sol altta yer alan şifremi unuttum butonuna basmanız gerekmektedir. Buraya kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi ve telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer HSBC Bank’a ait kredi kartı ya da banka kartı kullanmıyor iseniz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve GSM numaranız ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli bilgileri sisteme girdikten sonra HSBC şifre işlemleri birimi tarafından yeni şifreniz ya da şifre değiştirme parolanız telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra şifrenizi güvenlik önlemi amacı ile değiştirebilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Özellikleri

HSBC internet bankacılığı giriş işlemlerini yaptıktan sonra birçok temel banka işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Sadece EFT ve havale işlemleri için normal çalışma saatleri geçerlidir ancak bunun dışında kalan tüm işlemleri internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. İnternet bankacılığında yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şifre işlemleri
 • Hesap işlemleri: hesap özeti, hesap durumu, hesap açma ve kapatma
 • Para transfer işlemleri: Döviz, altın, swift, havale, EFT, virman
 • Otomatik ödeme talimatı
 • Kredi kartı ve banka kartı işlemleri
 • Kredi işlemleri
 • Ödeme işlemleri

HSBC  Bankası İnternet Bankacılığı ile Günün Dilediğiniz Saati İşlem Yapabilirsiniz

HSBC Bankası internet bankacılığı ile günün her saati işlem yapmanız mümkündür. 7 gün 24 saat sizi internet bankacılığı bekliyor. Artık banka çalışma saatleri geçti diye endişe etmeniz gerekmiyor! Acil ve son dakika işlerinizde HSBC Bankası internet bankacılığını tercih edin, işlerinizi geciktirmeyin!

hsbc mobil bankacilik - HSBC İnternet Bankacılığı Anında ÇÖZÜM

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında Gereksiz İşlem Masrafı Ödemezsiniz

HSBC Bankası internet bankacılığında işlem masrafı için fahiş fiyatlar ödemezsiniz. Bankada yapılan işlemlerin çoğunda hiçbir bankacılık işlemi alınmaz. Diğer işlem masrafları da uygun fiyatlıdır. Bu sayede HSBC Bankası İnternet Bankacılığını kullanarak her işlem yaptığınızda paranızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. İşlemlerinizi diğer kanallardan yapacağınızdan daha az para ödemenin keyfini çıkarırsınız.

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında Zaman Kayıp Etmekten Kurtulun

HSBC Bankası internet bankacılığında zaman derdi yok. Bankaların şubelerine giderek sıra beklemek, bankaya giderken trafikte sıkışıp kalma derdi son buluyor. İnternet bankacılığından yapılan işlemlerin bir çoğu bir iki dakika içinde tamamlanmaktadır. Bu da sizi zaman kaybı yaşamaktan kurtarır.

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

HSBC Bankası internet bankacılığında dikkat edilmesi gereken güvenlik önlemleri çok önemlidir. Aksi halde kötü niyetli dolandırıcıların oyununa gelebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle kimse ile paylaşmayın. Banka görevlileri dahil, yakınınız dahi olsa, kart bilgileri kişiseldir. Kredi kartları kesinlikle kişinin kendisi tarafından kullanılmalıdır. Kartınızı kullanması için bir başkasına vermeyin. İnternet platformlarından alışveriş yaparken dikkatli olun. Güvenli olmayan kanallar üzerinden işlem yapmayın. Kart bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olun. Kart bilginizi verdikten sonra hesabınızdan ne kadar para çekildiğini anında kontrol edin. Olası bir dolandırıcılığın önüne erkenden geçmek en sağlıklısı olacaktır.

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında EFT ve Havale İşlemleri Yapmak

HSBC Bankası internet bankacılığında EFT ve havale en çok yapılan işlemler arasında yer alır. Artık birine para göndermek için bankaya gitme dönemi sona erdi. Hesap ya da IBAN numarası kullanarak kendi hesabınızda bulunan parayı karşı tarafın hesabına aktarmanız mümkündür. Bu sayede para gönderme işlemlerinizde büyük tasarruf sağlarsınız.

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında Ürünlerinizi ve Hesaplarınızı Kontrol Edebilisiniz

HSBC Bankası internet bankacılığında hesap kontrolü sağlamak  kendi bütün hesaplarınız için geçerlidir. Alışveriş yaparken bu durum sizin için çok faydalı olur. Alışveriş sırasında bir şey almak istediğinizde yeterli paranız olup olmadığını öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde hemen internet bankacılığına giriş yapın. Yalnızca bununla sınırlı değil.

 • Hesap özetlerinizi,
 • Para çekimlerinizi,
 • Gönderimlerinizi,
 • Yaptığınız alışverişleri görebilirsiniz.

O ay içinde yaptığınız harcamalar ile sınırlı değil, geçmişteki bütün ayların özetlerini bu internet bankacılığı sayesinde görebilirsiniz.

HSBC Bankası İnternet Bankacılığında Ödeme İşlemleri Çok Kolay!

HSBC Bankası internet bankacılığında ödeme işlemleri sayesinde fatura ödemesini fatura ödeme noktalarında yapmanız, zaman kayıp etmeniz gerekmez. Dilerseniz bankaya teklif vererek, otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkün. Otomatik talimat sayesinde faturalarınızın son gününü kaçırma derdinden kurtulun. Bu sayede asla faiz ödemezsiniz. Faturalarınız ödenmesi gereken sürede ödemiş olursunuz. Ödemelerinizde zora mı girdiniz? O halde kredi başvuru işlemleri yapmanın zamanı geldi. İşleminizi kredi notunuzu öğrenerek yapabileceksiniz. HSBC Bankası internet bankacılığı üzerinden yapacağınız başvurunun onaylanması halinde, banka hesabınıza anına tutar yatırılır. Anlık ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı karşılamak için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı işlemleriniz için limit artırımını internet bankacılığından yapabilirisiniz. Hem de işlem için ekstra işlem ödemenize gerek kalmadan!

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı Başvurusu Anında Sonuç başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı