İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Bütün Bankalar Güncel Liste

İhtiyaç kredisi faiz oranları kredi için başvuruda bulunanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere bu ve diğer merak edilen konuları cevaplandıracağız. Öncelikle ihtiyaç kredisi nedir? İhtiyaç kredisi, tüketici kredisi ve bireysel kredi olarak da adlandırılır. Tıpkı diğer kredilerde olduğu gibi belirli zaman aralıklarında ödenmesi koşuluyla verilen, belirlenmiş sürenin geçmesi halinde yine belirlenmiş bir oran fazlası ile alınan paradır. Kredinizin onaylanması halinde hesabınıza yatırılır. Bu kredi yalnızca gerçek kişilerin kullanması amacıyla verilmektedir. Kişiler düğün, tatil, eğitim gibi çeşitli sebeplerle bu kredi için başvuruda bulunabilirler. Bunun yanında, bankalar genellikle bayram ve tatil gibi dönemler için özel olarak ihtiyaç kredileri hazırlarlar. Bankalar çizdikleri imaj ve hitap ettikleri kitle doğrultusunda belli konularda ve bu özel dönemlerde faiz oranlarında önemli düşüşler yapabilmektedirler. Bu düşüşleri takip etmek için özel olarak tasarlanmış karşılaştırma siteleri mevcut. Böylece, yüzlerce banka arasından, sitelere tek tek bakmadan ve zaman kayıp etmeden, en uygun krediyi kolayca yakalayabilirsiniz.

En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Sizlere en uygun krediyi alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Peki, nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle tercihinizi toplamda ödeyeceğiniz miktarın mümkün olduğunca düşük olan bir bankadan yana kullanmak istersiniz. Bunun yanında faiz oranı da önemlidir. Düşük faiz oranı cebinizden daha az para çıkması anlamına gelir. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi genellikle teminat göstermeden verildiği için, bu tür kredinin faiz oranları diğerlerine göre biraz daha fazla olabilmektedir. Örneğin Akbank minimum %3.05, Denizbank %3.17, Türkiye İş Bankası %2.5 faizlerle kredi verirler. Her bankanın kredi faiz oranı zaman içerisinde sık değişimler gösterebildiğinden bu oranları güncel olarak takip etmek gerekir. Faizle birlikte ele alınması gereken diğer bir konu vade süreleridir. Tıpkı faizde olduğu gibi, vade süreleri bankadan bankaya değişim gösterirken, aynı zamanda zaman içerisinde kendi içerisinde de değişiklikler gösterir. Örneğin, Akbank, Denizbank, Türkiye İş Bankası’nda vade süresi 1-36(minimum-maksimum) iken, ING Bank minimum 3 ve maksimum 36 aya varan vadeyle kredi verir. Bunların yanında çok fazla önemli gibi görünmeyen dosya masrafı sandığınızdan daha fazla olması, krediyi sizin için uygun kredi olmaktan çıkartabilir. Dosya masrafının yanında çoğu banka kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapar, bu da ödenmesi gereken bir başka kalem anlamına gelir. Toplam miktarın yanı sıra aylık ödenecek olan tutar da önemlidir. Bu tutar bireylerin aylık gelirinin yarısından daha az olmalıdır. Eğer aylık ödemeniz, aylık gelirinizin yarısından daha fazla ise, vade uzatılabilir veya kredi miktarı düşürülebilir. Sizi zorlayacak bir aylık ödeme yükü altına girerseniz, bankanın size olan güvenilirliği azalır ve daha sonra almak isteyebileceğiniz krediden onay alamayabilirsiniz.

htiyaç Kredisi Faiz Oranları İçin Gerekli Evraklar - İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Bütün Bankalar Güncel Liste
İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları İçin Gerekli Evraklar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Size krediyle ilgili dikkate alınması gereken her şeyin anlaşılması için bir de örnek hazırladık. 25.000 TL tutarında ve 36 ay vade ile tüketici kredisi çekmek istiyorsunuz. Ortalama %2,45 faiz ödemesi yapmanız gerekecek. Bu da 1.134,87 TL taksit tutarı ve %42.1641 yıllık maliyet oranına denk gelir. Bu örneği incelerken rakamların değişiklik gösterebileceğini unutmayın ve ortalama değerler olarak kabul edin.

Başvuru için Gerekli Evraklar

Dikkat etmeniz gereken konuların üzerinden geçtikten sonra başvurmak istiyorsunuz. Bunun için gerekli belgeler; başvuru formunuz, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, gelir ispatlayan belge ile bankaların şubelerinden, internet adreslerinden, mobil uygulamalardan, ATM’lerden ve son olarak çağrı merkezlerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi ile İhtiyaçlarınızı Ertelemek Zorunda Değilsiniz

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi kullandığınız zaman her türlü ihtiyacınızı zamanı geçmeden karşılamanız mümkündür. Hem de geri ödemeyi zamanında yapmış olursunuz. Evlilikten, eğitime, tatilden bayrama kadar hemen her türlü ihtiyacınız için kredi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de uygun faiz oranları ve esnek geri ödeme koşulları sayesinde, kredi geri ödemesini yaparken asla zorlanmazsınız. Aksine ödemelerinizi bütçenize göre yaparsınız. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi kullanmak için yapmanız gereken tek şey, bankanın kredi kullanım koşullarını yerine getiriyor olmak.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için Sağlanması Gereken Koşullar Nelerdir?

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken sağlanması gereken koşullar arasında:

 • Başvuru yapan kişinin en az 18 yaşında olması,
 • Başvuruda bulunulduğu zaman en az 6 aydan o tarihe kadar TC sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • Bankaya resmi belgeler ile gösterilebilen gelir belgesi beyan edilmesi,
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluk olmaması,
 • Kişinin adının kara listede geçmemesi,
 • Yüz kızartıcı suçlarda hüküm giyilmemiş olması yer alır.

Bu koşulları sağlamayan kişilerin yaptıkları başvurular banka değerlendirmesi sonucunda reddedilecektir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisinden Eğitim Kredisi ile Eğitim Giderlerinizi Zorlanmadan Karşılayın

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisinden eğitim kredisi ile konaklamadan kırtasiye alışverişine, yemekten harçlık giderlerine kadar bir çok gideri kolay bir şekilde karşılayabileceksiniz. Kuveyt Türk eğitim kredisi bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca gerekli olacak bütün eğitim giderlerini karşılar. Giderler arasında ayrım yapmaz. Geniş kapsamlı giderler sayesinde öğrenciler eğitim hayatları boyunca rahat etmenin keyfini çıkarırlar. Kredinin özellikleri arasında:

 • Banka kredisinden faydalanmak isteyen kişiler yüksek lisans eğitim öğrencisi olabilirler,
 • Eğitim kurumu ile Kuveyt Türk arasında anlaşmalı protokollu okullardan faydalanan kişiler daha uygun faiz oranlarından faydalanarak başvuru yapabilirler,
 • Eğitim kredisinde limit müşteri bazında belirlenir,
 • Eğitim kredisi kullananlar geri ödeme planını banka ile birlikte kendi bütçe ve ödeme güçlerine göre yaparlar. Bu sayede ödeme yaparken zorlanmamış olursunuz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisinden Seyahat Kredisi ile Gezmenin Tadını Çıkarın!

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisinden seyahat kredisi ile dilediğiniz şehir hatta dilediğiniz ülke ayaklarınızın altında olacak! Seyahat kredisinden bireysel müşteriler ile birlikte ticari müşterilerin de faydalanması mümkündür. Bu kredi türünden faydalanmak isteyen müşterilerin yapacakları harcamaları fatura ile göstererek bankaya giderlerini beyan etmeleri gerekiyor. Bu nedenle gezerken yaptığınız harcamalar için fatura almayı ihmal etmemelisiniz. Yurt dışını gezmek isiyorum derseniz TL, Euro hatta Dolar cinsinden bile bankanıza talepte bulunarak fon kullanabilirsiniz. Banka seyahat kredisi geri ödeme vadesini azami 60 ay olarak belirlemiştir. Eğer ben daha az miktar taksitle, daha uzun sürede ödeme yapmak istiyorum derseniz, bankaya teminat gösterebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisine Başvuru Yapmak İsteyen Kişilerin Sahip Olmaları Gereken Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisinden faydalanmak için gerekli olan başvuru belgeleri arasında:

 • Eğer gösterilecekse teminata ilişkin belgeler,
 • Çalışma durumuna göre düzenlenmiş gelir belgesi,
 • Nüfus kimlik belgesi,
 • Kefil gösterilecekse kefil için gerekli başvuru belgeleri,
 • Banka kredi başvuru formu yer alır.

Başvuru formunu bankanın kendi sitesinden ya da banka şubelerinden temin edebilirsiniz. Bankaya ihtiyaç kredisi için yaptığınız başvuruda başvurunuzun geçerli olması için mutlaka gerekli evrakları eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra beyan etmeniz gerekir. Aksi halde başvurunuzun reddedilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi ile İhtiyaçlarınızı Anında Karşılayın

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullandığınız zaman, geri ödemelerinizi çok rahat bir şekilde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Her türlü ihtiyacınız için bankanın özel olarak hazırladığı ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bu kredi kampanyalarından faydalanmak isteyen kişilerin hali hazırda banka müşterisi olmaları gerekiyor. Bu krediyi kullandığınız zaman eğitimden tatile, evlilikten bayrama kadar aklınıza gelen bütün ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz. Ziraat Bankası ile artık ihtiyaçları kara kara düşünmek yok!

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için Hangi Evrakları Tamamlamam Gerekiyor?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tamamlanması gereken evraklar arasında:

 • Ek gelir gösterilecekse ek gelir belgesi,
 • Tapu fotokopisi,
 • SGK dökümü,
 • Vergi levhalı çalışanlar için güncel vergi levhası,
 • Gelir belgesi,
 • Oda kayıt belgesi,
 • İmza sirküleri,
 • İkametgah belgesi,
 • Özel sektör çalışanı iseniz maaş bordrosu,
 • Emekli olanlar için emekli hesap cüzdanı yer alır.

Eğer zaten bankadan maaşınızı alıyorsanız bankaya gelir belgesi beyan etmeniz gerekmez. Banka müşteriyi değerlendirdikten sonra duruma göre ek belge gösterilmesini talep edebilir. Bankanın başvuruyu onaylanması için istenilen belgelerin tümünün eksiksiz  şekilde tamamlanması gerekecektir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için Hangi Kanalları Tercih Edebilirsiniz?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tercih edilebilecek başvuru kanalları arasında:

 • Banka internet şubesi,
 • Bankanın ATM’si,
 • Bankanın size en yakın olan şubesi,
 • Banka mobil uygulaması,
 • Banka çağrı merkezleri yer alır.

Bankanın size en yakın şube ve ATM bilgilerine ulaşmak isterseniz yapmanız gereke n tek şey banka internet sitesini ziyaret ettikten sonra iletişim kısmını tıklamak.

En Riskli Kredi Notuna Sahip Olan Birisi Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmalı mıdır?

En düşük kredi notuna sahip olmasına rağmen Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyebilirsiniz. Kredi notu değişken bir değerdir. Bu nedenle moralinizi bozmanıza gerek yok. Yapmanız gerekenleri yaparak, belli bir süre sabır etmeyi başarmanız halinde kredi notunuzun ne kadar yükseleceğini görebileceksiniz. Bununla beraber hiçbir banka kredi notu riskli aralıkta yer alan bir kişiye kredi vermek istemez. Kredi notu yalnızca bankalarda değil finansal sektörde diğer kurumlarda da geçerlidir. Bu nedenle kredi notunuzun düşmemesi için elinizden geleni yapın. Aksi halde kredi, kredi kartı başvuruları ve diğer finansal hizmetlerden yararlanmanız söz konusu olmayabilir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak İstiyorum, Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için kredi notunu yükseltmek istiyor olabilirsiniz. Öncellikle bunun zaman alıcı bir iş olduğunu söyleyelim. Kredi notunun iyi seviyeye gelmesi için gerekli olan süre herkes için farklı olabilir. Neticede herkesin kredi notu farklıdır. En düşük seviyeden başlayarak iyi duruma getirilmesi gereken kredi notu ile orta seviyen gelerek iyi seviyeye getirilmek isteyen kişilerin geçirmeleri gereken süre aynı olmayacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek isterseniz ilk olarak yapmanız gereken şey, kredi kartı kullanmaya başlamaktır. Burada amaç,kredi kartlarınız için gelen ödeme planında zamanında ödeme yaparak kredi notunuzu yükseltmektir. Eğer kredi kartı ekstre ödemelerini zamanında yapamazsanız bu durum sizin notunuzun daha da düşmesine neden olur. Bu nedenle ödeyemeyeceğiniz kredi kartı kullanmayın. Eğer bankadan ihtiyaç kredisi  almak istiyorsanız, kredi notunuzun yükselmesi için ödemelerinizi zamanında yapmanız çok önemlidir. Ödemelerin tek sefer tek bir gün dahi geciktirilmesi demek kişilerin kredi notunun düşmesi anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan En Uygun İhtiyaç Kredisi Sıfır Faiz başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 ve İhtiyaç Kredisi Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı