İş Bankası

İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

İş Bankası Hesap Açma

İş Bankası’ndan hesap açmak için aşağıda paylaşılan üç yöntemi kullanabilirsiniz:

 1. İş Bankası şubeleri
 2. İnternet bankacılığı
 3. İşCep uygulaması

TL, döviz ya da altın cinsinden İş Bankası hesap açma işlemlerini yukarıda paylaşılan üç yöntemden yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli ya da vadesiz hesap açılışı için İş Bankası şubelerinde kimlik ibrazı gerekirken, ilk kez müşteri olunması dışında kalan hesap açılış talimatları için internet bankacılığı ve İşCep uygulaması üzerinden kimlik ibrazı gerekmez.

İş Bankası Şubeleri Üzerinden Nasıl Hesap Açılır?

İş Bankası şubelerinden hesap açmak için size en yakın banka şubesini tercih edebilirsiniz. En yakın İş Bankası şubesine ulaşmak için https://www.isbank.com.tr/sube-ve-bankamatikler linki üzerinden “Şube ve Bankamatikler” sayfasını kullanabilirsiniz.

Yukarıda paylaşılan link üzerinden en yakın İş Bankası şube bilgisine ulaşmak için aşağıda verilen seçeneklerden herhangi birisini tercih etmeniz gereklidir:

 1. Bana En Yakın İş Bankası
 2. Şube Adı/Kodu ile Arama
 3. Detaylı Arama

Verilen ilk seçenek tercih edildiğinde, oturum açılan cihazın konum bilginize erişimi için izin vermeniz gereklidir. İkinci seçenek ise aşağıda gösterildiği şekilde şube adı ya da kodu bilgisinin paylaşılması ile kullanılabilir.

is bankasi hesap acma islemi - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Son olarak verilen üçüncü seçenekte ise, Şehir/İlçe sekmesine giriş yaparak bulunduğunuz adres bilgilerini aşağıda gösterildiği şekilde ilgili bölümlere girerek “Sonuçları Göster” butonuna tıklamanız ardından en yakın İş Bankası şube bilgilerine ulaşabilirsiniz.

is bankasi hesap acma islemi nasil yapilir - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

İş Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Nasıl Hesap Açılır?

İş Bankası internet bankacılığından hesap açılışı için https://www.isbank.com.tr/Internet/ linki üzerinden giriş yaparak, aşağıda gösterildiği şekilde “Bireysel Şube” menüsüne giriş yapmanız gereklidir.

is bankasi hesap actirma - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Yukarıda verilen fotoğrafta anlatıldığı şekilde internet bankacılığına giriş yapılması ardından, “Hesaplar” menüsü kullanılarak vadeli ya da vadesiz hesap açılış işlemi gerçekleştirilir. İş Bankası internet bankacılığı şifresi unutulduğunda ya da ilk kez şifre alınacağında ise “Şifrem Yok / Unuttum” sekmesi tıklanarak aşağıda gösterilen işlem adımlarının takip edilmesi gereklidir.

is bankasi hesap acma 2020 - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Yukarıda özetlenen işlemlerin tamamlanması ardından, cep telefonuna gelen kısa mesajda yer alan mobil onay kodunun, aşağıda gösterildiği şekilde ilgili alana girilerek “Devam” düğmesine basılmalıdır.

is bankasi hesap - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Yukarıda gösterildiği şekilde, İş Bankası kayıtlarında bildirilen doğum yılı, açılır menü aracılığı ile seçilmeli ve “Devam” tuşuna basılmalıdır.

is bankasi hesabi nasil acilir - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Yukarıda gösterilen fotoda belirtildiği gibi, en az altı haneli ve belirtilen özellikleri sağlayan parola ilgili bölümlere girilmelidir. Parola yenileme periyodu seçilerek “Onay” tuşuna basılarak internet bankacılığı şifre oluşturma işlemi tamamlanır.

İşCep Üzerinden İş Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

İşCep’ten hesap açmak için Android ya da iOS uygulama marketten İşCep uygulamasını indirmeniz gereklidir. Uygulamayı indirmenin ardından çalıştırarak, aşağıda gösterildiği şekilde “Bireysel Giriş” düğmesine basarak ilk adımı tamamlamanız gereklidir.

iscep hesap acma - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

“Bireysel Giriş” sekmesini kullanarak giriş yapmanız ardından, aşağıda gösterildiği şekilde “Müşteri Numarası” ve “İşCep” şifresini ilgili kutulara girerek, “Devam” butonuna basmanız gereklidir.

iscep hesabi nasil acilir - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

Devam tuşuna basılması ardından giriş yapılan İşCep uygulamasında, “Hesaplarım” menüsü kullanılarak vadeli ya da vadesiz hesap açılış işlemi tamamlanabilir. Şifrenin unutulması ya da ilk kez oluşturulması durumunda ise iki üst fotoğrafta belirtildiği gibi “Şifre Oluşturun” sekmesine giriş yapılmalı ve “İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma” bölümünde anlatılan adımlar takip edilerek İşCep şifresi oluşturulmalıdır.

İş Bankası Vadesiz Hesapları Nelerdir?

İş Bankası’nın vadesiz hesapları aşağıda gösterildiği gibi TL, döviz ve altın olmak üzere üç seçenekten oluşur:

 1. Vadesiz TL Mevduat Hesabı
 2. Vadesiz Döviz Hesabı
 3. Vadesiz Altın Hesabı

is bankasi vadesiz hesap acma - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

İş Bankası vadesiz mevduat hesapları hakkında detaylı bilgi şöyle verilebilir:

 • Vadesiz TL Mevduat Hesabı: Türk Lirası cinsinden tasarrufları farklı bir zamanda kullanmak için biriktirebilir, dilediğiniz zaman banka şubeleri ya da ATM’lerini kullanarak çekebilirsiniz. Hesap açılışı ile alınan bankamatik kart ile hesapta para bulunmasa bile alışveriş yapabilir, faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilir, havale ve EFT gönderebilirsiniz.
 • Vadesiz Döviz Hesabı: 14 farklı yabancı para birimi cinsinden açabileceğiniz İş Bankası vadesiz döviz hesapları, döviz ödeme bankamatikler üzerinden istenilen her an çekilebilir. İş Bankası hesapları arasında döviz transferi gerçekleştirilebileceğiniz gibi yurt dışına SWIFT yolu ile döviz transferi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vadesiz Altın Hesabı: Altınlarınızı güvenle saklamak için altın cinsinden İş Bankası hesap açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 995/1000 saflıkta 24 ayar gram altın cinsinden açılan vadesiz altın hesabı, 150.000 TL tutara kadar devlet güvencesi altındadır. 0,01 gram ve katları ile altın işlemlerinizi vadesiz hesabınız üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Hesapları Nelerdir?

İş Bankası’nda vadeli hesap seçenekleri TL, döviz ve altın cinsinden olmak üzere toplam 16 seçenekte sunulur:

 1. Vadeli TL Mevduat Hesabı
 2. Vadeli Döviz Hesabı
 3. Vadeli Altın Hesabı
 4. Vadeli Kumbara Hesabı
 5. Maksimum Vadeli Hesap
 6. Sabit Hesap
 7. Değişken Hesap
 8. Birikimli Mevduat Hesabı
 9. Şubesiz Vadeli Mevduat Hesabı
 10. Düzenli Birikim Talimatı
 11. Çeyiz Hesabı
 12. Vade Bekletmeyen Mevduat Hesabı
 13. Konut Hesabı
 14. Fonlu Mevduat Hesabı
 15. Günlük Kazandıran Hesap
 16. Enflasyona Endeksli TL Mevduat Ürünleri

İş Bankası vadeli TL, döviz ve altın mevduat hesap özellikleri şunlardır:

 • Vadeli TL Mevduat Hesabı: Minimum 1.000 TL mevduat tutarı ile açılabilen vadeli TL mevduat hesabı, 1 aydan 3 yıl vadeye kadar açılabilir. Hesap kapanışı gerçekleştirilmediği taktirde vade bitiminde hesap, bir önceki vade süresine sadık kalarak güncel faiz oranları üzerinden yenilenir.
 • Vadeli Döviz Hesabı: ABD Doları ve Euro başta olmak üzere 14 farklı döviz seçeneğinde açılabilen vadeli döviz hesabı için asgari hesap açılış tutarları, her döviz türü için farklıdır. 1 aydan 36 ay vadeye kadar geniş vade seçeneği ile açılabilen vadeli döviz mevduat hesabı için desteklenen döviz türleri ve asgari hesap açılış alt sınırları ile ilgili bilgiler aşağıda paylaşılmaktadır.

is bankasi mevduat hesap acma - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

 • Vadeli Altın Hesabı: Asgari 10 gram alt limitle açılabilen vadeli altın hesabı, 6 aydan 1 yıla kadar tercih edilecek vadede açılabilir. 0,01 gram ve katları olacak şekilde altın yatırımı yapılabilen hesapta, 1 gram 995/1000 saflıktaki altın 1 XAU değerine eşitlenerek hesaplama yapılır. 150 bin TL’ye kadar olan birikimler Tasarruf Mevduatı Sigortası güvencesi altındadır.
 • Vadeli Kumbara Hesabı: 18 yaş altındaki çocuklara birikim ve yatırım kültürü aşılamak için hizmete geçen vadeli kumbara hesabı, gecelik mevduat faizi kazandırır. Her gün 15:30’da hesaptaki bakiye Vadeli Kumbara Hesabına aktarılır. Hesaptan günün her saati para çekilebilir.
 • Maksimum Vadeli Hesap: Vadesiz mevduat hesapta yer alan birikimi her işgünü gecelik vadeli mevduat faiziyle değerlendiren maksimum vadeli hesap, her iş günü saat 15:30’da otomatik olarak hesaba para aktarımı gerçekleştirir. 500 TL ve üzerindeki tutarlar otomatik olarak maksimum vadeli hesaba aktarılarak gecelik faiz kazancı elde edilebilir.
 • Sabit Hesap: TL, ABD Doları ve Euro cinsinden açılabilen sabit hesap, faiz oranlarının düşmesine karşı yatırımcısına koruma sağlar. TL hesap için alt açılış limiti 250 TL iken, USD ve EUR cinsinden sabit hesap açılış limiti 1.000 USD ya da EUR olarak uygulanır.
 • Değişken Hesap: Değişken piyasa faiz koşullarından yararlanmak isteyen tasarruf sahipleri, TL ve USD, EUR cinsi değişken hesap açabilir. TL hesap açılış alt limiti 250 TL olan vadeli hesap seçeneğinde, hesap açılış alt limitleri dolar için 1.000 USD ve Euro için 1.000 EUR’dur.
 • Birikimli Mevduat Hesabı: Düzenli tasarruf yaparak hedeflerine kısa sürede ulaşmak isteyenlere yönelik hazırlanan birikimli mevduat hesabı, TL ve döviz cinsinden açılabilir. 3, 4 ve 5 yıl vadeli olarak açılabilen hesapta, her para birimi için hesap açılış alt limiti 250 TL/USD/EUR olarak uygulanır. 50 – 10.000 TL/Dolar/Euro tutarları arasında vadesiz mevduat hesabınızdan talimat vererek birikimlerinizi artırabilirsiniz.
 • Şubesiz Vadeli Mevduat Hesabı: TL, USD ve EUR cinsi açılabilen şubesiz vadeli mevduat hesabı için minimum vade 1 aydır. 3 yıla kadar açılabilen hesap, vade sonunda benzer vade ve yeni faiz oranları üzerinden yenilenir.
 • Düzenli Birikim Talimatı: Vadesiz mevduat hesap üzerinden verilen düzenli TL, ABD Doları, Euro ve İngiliz Sterlini talimatları ile birikim yapma fırsatı sunan düzenli birikim hesabına, isteyen hesap sahibi tek seferlik para yatırabilir. Hesap açılışı için minimum tutarlar 50 TL/USD/EUR/GBP olarak belirlenmiştir.
 • Çeyiz Hesabı: 24 yaşını doldurmamış gençlerin yüzde 25 devlet katkısı ve İş Bankası mevduat faiz oranları avantajından yararlanabilmesi için tercih edilebilen Çeyiz Hesabı, evlilik dönemi masrafları için birikim yapmayı amaçlar. Aylık, 3 ve 12 aylık düzenli ödeme talimatları verilerek açılabilen çeyiz hesabında, minimum 190,32 TL tutarında aylık ödemeler ile evlilik dönemi masraflarınız için birikim yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Vade Bekletmeyen Mevduat Hesabı: Para çekim sebebi ile faiz kaybı yaşamayı önleyen vade bekletmeyen mevduat hesabı; TL, Dolar, Euro, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı üzerinden açılabilir. 32 ile 365 gün vadede açılabilen vade bekletmeyen mevduat hesabı açılış tutarları TL için 50.000 TL’dir. Dolar ve Euro için 10.000 USD/EUR hesap açılış alt limiti uygulanırken, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı için 20.000 GBP/CHF alt hesap açılış limiti uygulanır.
 • Konut Hesabı: Avantajlı İş Bankası vadeli faiz oranları ve yüzde 20’ye varan devlet katkısından faydalanmak isteyen herkesin faydalanabileceği konut hesabı, kendi evini satın almak için birikim yapmak isteyenlere avantajlı bir yatırım alternatifi sunar. Hesap açılışı için 07.04.2015 tarihi itibariyle tamamı kendi adına kayıtlı olmama şartı aranırken, devlet katkısından 3 yılın sonunda yararlanılabilir.
 • Fonlu Mevduat Hesabı: Birikimlerini mevduat ve fon getirisinden faydalanmak üzere parçalamak isteyen yatırımcılara hitap eden fonlu mevduat hesabı, tasarrufları tek bir sepete koymak istemeyenlerin gözdesidir. Minimum 50.000 TL olan hesap açılış limiti, maksimum 10.000.000 TL olarak belirlenmiştir. Hesap açılışı için tercih edilebilecek mevduat + fon seçenekleri aşağıda paylaşılmaktadır.

is bankasi vadeli hesap - İş Bankası Hesap Açma İşlemleri (Adım Adım)

 • Günlük Kazandıran Hesap: Sadece İşCep ve İnternet Şubesi üzerinden açılabilen günlük kazandıran hesap; TL, Euro ve ABD Doları cinsinden açılabilir. Birikimlere gecelik faiz kazandıran hesapta, TL için hesap açılış alt limiti 1.000 TL iken, Euro ve dolar için 50.000 USD/EUR olarak belirlenmiştir.
 • Enflasyona Endeksli TL Mevduat Ürünleri: 181 ile 370 gün vade arasında açılabilen enflasyon endeksli TL mevduat ürünleri, 30.000 TL minimum bakiye ile açılır. İş Bankası hesap açma tercihleri ile açılabilen mevduat hesapta faiz hesaplaması, Yıllık TÜFE Değişim Oranı + Prim formülü ile hesaplanır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası başlıklı makalemizde İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma ve İş Bankası telefon şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı