İş Bankası

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bütün İşlemler

İş bankası internet bankacılığı sistemi, günümüzde birçok kişi tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistemle kişiler, bankacılık işlemlerine dair tüm her şeyi rahatlıkla istedikleri yerden ve istedikleri zaman rahatça yapabilmektedirler. Türkiye’nin en önde gelen bankalarından birisi olan Türkiye İş Bankası, müşterilerine her daim kaliteli bankacılık işlemlerini sunmada ön plan çıkmaktadır. Doğrudan sunduğu hızlı işlemler sayesinde bugün birçok kişi İş bankasının online hizmetlerinden faydalanmaktadır. 7 gün 24 saat sistemi kullanabilen müşteriler aynı zamanda avantajlı fırsatlardan da bu sistem ile kolayca faydalanabilirler.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Sistemi Nedir?

İş bankası internet bankacılığı sistemi, iş bankası müşterilerinin her daim rahatlıkla kullanabildikleri ve avantajlı fırsatlardan yararlanabildikleri bir sistemdir. Türkiye İş Bankası internet bankacılığını kullanan müşteriler bu sistem üzerinden,

 • Havale veya EFT işlemlerinin hepsini banka şubelerine gitmeden hızlıca yapabilmektedirler.
 • Kişilerin banka hesaplarında olan değişiklikleri mesaj bilgilendirme sistemi ile almaları sağlanır.
 • Kredi kartı başvurularını hiç beklemeden sistem üzerinden rahatça yapabilirler.
 • Banka şubesine gitmeyi gerektirecek her türlü bankacılık işlemlerini bu sistem üzerinden kolayca yapabilirler.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bireysel İşlemler Nelerdir?

İş Bankası bireysel bankacılık internet bankacılık işlemleri, kişilerin sahip olmuş oldukları banka hesaplarına ait yaptıkları işlemlerin tümüne denmektedir. Müşterilerin bireysel internet bankacılık sistemi ile yapabildikleri işlemler ise şunlardır;

 • Kişilerin hesaplarındaki tüm işlemler sistem üzerinde yer alan bildirim alanından takip edilebilir.
 • Borsa işlem platformu sayesinde canlı borsa verileri müşteriler tarafından ücretsiz izlenebilir.
 • Sosyal medya hesaplarına sistem üzerinden bağlanma yapıldığında, kişiler avantajlı fırsatlardan veya bankanın sunmuş olduğu kampanyalardan faydalanabilir.
 • İnternet şubesi temaları kişilerin isteklerine göre değiştirilebilir.
 • Bankacılık işlemlerinin hepsi bireysel internet bankacılığı sistemi üzerinden yapılabilir.
 • Kredi başvuruları ve başvuru takiplerini internet bankacılığı sistemi üzerinden yapabilmek mümkündür.
 • İş bankası müşterisi olmayan kişiler internet bankacılığı sistemi üzerinde bulunan Anında Müşteri butonuna tıklayarak, İş bankası müşterisi olabilmektedirler. Bu işlemin ardından İş bankası müşteri hesap numaranız belirlenecektir.

Bireysel internet bankacılığı sistemini kullanmak isteyen kişiler, İş bankasının resmi internet adresine müşteri numaraları veya TC kimlik numaraları ile giriş yaparak internet bankacılığı sisteminin sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanabilir.

İş Bankası Müşterileri İçin Bazı Yardımcı Bilgiler

İş bankası müşterilerine yardımcı olacak bazı önemli bilgileri, yazımızda sizin için derledik. Genellikle müşterilerin en çok ihtiyaç duyduğu bu bilgiler birçok noktada kritik rol oynamaktadır.

 • Müşteri numarası öğrenme; eğer siz de İş bankası hesabınıza ait müşteri numaranızı bilmiyorsanız veya hatırlayamıyorsanız, bankamatik kartı üzerinden öğrenebilirsiniz. ayrıca müşteri numaralarını bilmeyen kişiler telefon şubesini kullanarak müşteri numaralarını öğrenebilirler.
 • TCNK numarası sorgulama; bankamatik yada kredi kartınızın üstünde bulunan 16 haneden oluşan numaranız ile sisteme giriş yapmanız mümkün olmaktadır.
 • Kredi kartına başvurma; sistem üzerinden Maximum ya da Maximiles kartlarına hemen başvur avantajı ile başvurmanız mümkündür.
 • Müşteri şifresi öğrenme; banka şifresini değiştirmek ya da yeni bir şifre almak için sistem üzerinden şifre değişikliği yapılabilmesi mümkündür. bunun için İş bankası bireysel internet bankacılığı şubesini kullanarak istediğiniz vakitte şifrelerinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca şifrelerinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz diğer yollar ise; bankamatikler, telefon şubeleri ve İş bankası şubelerinden şifre değiştirme işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Bilinmesi gereken en önemli husus, şifrenizi aldıktan sonra sisteme 5 gün içerisinde giriş yapmanız gerektiğidir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Swift Kodu Ve Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı