İş Bankası

İş Bankası Müşteri Hizmetleri 444 lü Numarası

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım

İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak Türkiye İş Bankası’nın sizlere sunduğu birçok hizmeti banka şubesine gitmeden de kolayca gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Türkiye İş Bankası çağrı merkezleri sayesinde birçok işlemi yalnızca belirli rakamları tuşlayarak yapabileceğiniz gibi herhangi bir soru ya da şikâyetiniz olduğunda müşteri temsilcisine bağlanarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren bu sistem sayesinde önemli işleriniz aksamadan da bankayla ilgili her türlü işlem yapılabilmektedir. Sadece müşteri şifreniz ve müşteri numaranızı kullanarak Türkiye İş Bankası çağrı merkezlerinden birçok işlem gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerinin başlıca hizmetleri şunlardır;

 • Şifre ve Mobil Onay Kodu Bloke İşlemeleri
 • Kredi kartı İşlemleri
 • Hesap Bilgileri ve Para Gönderme İşlemleri
 • Ödeme, Yatırım, Fiyat ve Oran Bilgileri İşlemleri
 • Banka Hakkında görüş ve Öneriler

En çok tercih edilen işlemler kısaca bu şekildedir. Türkiye İş Bankası kurumsal müşteri hizmetleri numarası 0850 724 07 24’ü arayarak yukarıda sayılan ve daha sayamadığımız birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 444 02 02 telefon numarasını arayarak da Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilmeniz mümkündür.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri 24 Saat Açık Mı?

İş bankası müşteri hizmetleri 7/24 aktif olarak faaliyet gösteren çok büyük bir çağrı merkezine sahip en etkili bankaların başında gelmektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Hafta Sonları Açık Mı?

Sorumuzun cevabına gelince EVET İş Bankası müşteri hizmetleri hafta sonu da dahil olmak üzere 24 saat açık durumdadır. Temsilciniz ile istediğiniz zaman görüşerek çözüm üretebilirsiniz.

İş Bankası İletişim Mail Adresi

İş bankası üzerinden yapacağınız işlemleri daha pratik bir şekilde hızlı yapmak istiyorsanız. İş bankası müşteri hizmetleri haricinde e-posta yolu ile de yapabilirsiniz. İletişim için e-posta adresini yani mail adresini aşşağıda belirtiyoruz.

E-Posta : investorrelations@isbank.com.tr

Türkiye İş Bankası Müşteri Temsilcisine Kolay Bağlanma Yöntemi

Türkiye İş Bankası yıllardır sağladığı kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ilkesi sayesinde en çok tercih edilen bankaların başında anılmaktadır. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerinde zaman zaman yoğunluk yaşanabilmektedir. Bunun en büyük nedeni elbette Türkiye’nin en eski bankalarından biri olmasından kaynaklanmaktadır. Sahip olduğu milyonlarca müşterinin isteklerine cevap vermekte kimi zaman zorluklar da yaşanmaktadır. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası direk bağlanma yöntemi için şu adamları izlemeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki bu yöntem eğer sıra yoksa sizin direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde yine sıraya konularak bir süre bekleyebilirsiniz. Türkiye İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanmak için;

Bu yöntemi karşılaştığını önemli problemler için kullanmanızı önermekteyiz. Eğer kayıp, çalıntı ya da kart iptali gibi bir konu dışında bağlanırsanız daha önemli bir işlem gerçekleştirmek isteyen müşterilerin sıralarını ellerinden almış olursunuz. Bir diğer öneri ise Türkiye İş Bankası ile ilgili herhangi bir sorununuzu ya da işleminizi internet bankacılıklarından ya da İş Cep Mobil uygulamasında da gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle hemen hemen aynı işlemleri yapabilir ve bu işlemlerinizi daha kısa süreler de halledebilirsiniz. Bunun için Türkiye İş Bankası resmi internet sitesini ziyaret ederek, internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri detaylı ve hızlı bir şekilde öğrenebilir ve İş Bankası canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Müşteri Temsilcisine Kolay Bağlanma Yöntemleri  

Bankalarla ilgili en çok merak edilenlerin başında müşteri hizmetlerine kolay bağlanma yöntemleri gelmektedir. Gündelik hayatta zaman zaman herkesin karşılaştığı olumsuz durumlarda bankamız ile iletişime geçerken bazen büyük bir zorluk yaşamaktayız. Bunun en genel nedeni talep yoğunluğudur. Kredi kartı ya da bankamatik kartı kayıp, çalıntı vb. işlemlerin kısa sürelerde gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun için müşteri temsilcisine kolayca bağlanmak için bazı bankların müşteri hizmetleri numaraları şu şekildedir;

 • Türkiye İş Bankası Müşteri Temsilcisi: 444 02 02 numaralı telefonu arayarak 0’ı tuşlayın.
 • Ziraat bankası Müşteri Temsilcisi: 444 00 00’ı tuşladıktan sonra sırayla; 1 – 6 ve 0’ı tuşlayın.
 • Halk Bankası Müşteri Temsilcisi: 444 04 04 telefon numarasını arayın ardından yine 0’ı tuşlayın.

En çok merak edilen ve birçok müşteriye sahip bankaların müşteri hizmetleri numaraları ve kısa yoldan bağlanma yöntemleri kısaca bu şekildedir.

Müşteri Hizmetlerine Kendinizi Tanıtma

Müşteri hizmetleri kendini tanıtma yöntemi ile İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını aradığınız zaman hemen bilgilerinizi girebilir ve bankacılık hizmetlerini alabilirsiniz. Aşağıda verilen yöntemlerle kendinizi sisteme tanıttığınız zaman tamamen bireysel bir hizmet alırsınız. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda müşteri temsilcisi ekranda sizin kim olduğunuzu ve hesap bilgilerinizi görür. Bu sayede daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alırsınız. Banka personeline ve/veya sistemine kendinizi şu şekillerde tanıtabilirsiniz:

 • Ticari ya da bireysel olarak Müşteri Numarası ve Müşteri Şifresini tuşlayarak kendinizi tanıtabilirsiniz.
 • 16 haneli banka kartı numaranızı ve banka kartı şifrenizi girerek kendinizi tanıtabilirsiniz.
 • İş Bankası’na ait kredi kartınızın 16 haneli numarası ve şifresini tuşlayarak tanıtabilirsiniz.
 • İş Bankası’na ait 11 haneli hesap numaranızı ve bu hesaba ait bankamatik kartınızın şifresini girerek kendinizi tanıtabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Tuşlamalar Detayları

Müşteri Hizmetleri tuşlamalar yoluyla ve sesli yanıt yoluyla birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın Müşteri Hizmetleri numaraları olan 444 02 02 ya da 0850 724 0 724 numaralarını aradığınız zaman aşağıdaki tuşlamalar ve işlemler karşınıza çıkacaktır:

 • 1’i tuşladığınız zaman kayıp, çalıntı kart ve tarafınıza ait olmadığını saptadığınız işlem bildirimlerini yapabilirsiniz.
 • 2’yi tuşladığınız zaman müşteri numarası, T.C. Kimlik Numarası, müşteri şifresi ve geçici şifre gibi seçeneklerle işlem yapabilirsiniz.
 • 3’ü tuşladığınız zaman kart numarası ve kart şifresi ile işlem yaparsınız.
 • 4’ü tuşladığınız zaman hesap numarası ve bankamatik şifresi ile işlem yapabilirsiniz.
 • 5’i tuşladığınız zaman İş Bankası’nın ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi alabilir ve şifre işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • 6’yı tuşladığınız zaman Maximum Mobil Uygulaması hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • 7’yi tuşladığınız zaman Anadolu Sigorta Hasar Hizmet Hattına bağlanırsınız.

Bankadan İngilizce dilinde hizmet alabilmek için 9’u tuşlamanız gerekmektedir. Ayrıca müşteri numarası ve şifresini tuşlayarak direkt olarak Müşteri Temsilcisi’ne bağlanmak isterseniz 0’ı tuşlamanız gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri İşlem Limitleri ve Saatleri

Müşteri Hizmetleri limit ve saatleri bütün bankacılık işlemlerinde olmasa bile birçoğunda bulunmaktadır. Genel bankacılık işlemleri, Müşteri Hizmetlerinde 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca banka yapılabilecek işlemlere de bazı ücret limitleri koymuştur. EFT ücreti gibi limitler Müşteri Hizmetleri ile çoğaltılabilmektedir.

 • EFT işlemleri bireysel müşteriler tarafından 08:30 ve 17:00 saatleri arasında, ticari müşteriler tarafından ise tekli paralarda 08:30 – 17:00 saatleri arasında, çoklu paralarda 08:30 – 16:30 saatleri arasında yapılmaktadır.
 • Hesap üzerinden yapılabilecek havale işlemlerinde 100.000 TL, EFT işlemlerinde 200.000 TL limit bulunmaktadır. Bu tutar çağrı merkezi aranarak yükseltilebilir.
 • Döviz alım ve satım işlemleri için toplam sunulan limit 300.000 Dolar’dır.
 • Eğer Vadeli Türk Lirası ya da Döviz hesabı açmak isterseniz, Çağrı Merkezi ile yapacağınız işlemlerde üst limit bulunmamaktadır.

İş Bankası Diğer İşlem Kanalları

İş Bankası Telefon Şubesi dışında da birçok farklı iletişim kanallarıyla bankacılık hizmeti vermektedir. Telefonla yapacağınız sesli yanıt sistemli işlemler ve müşteri hizmetlerine bağlanarak yaptığınız işlemlerin büyük bir çoğunluğunu, hatta daha fazlasını bu kanallarla da yapabilirsiniz. İş Bankası Müşteri Hizmetleri dışında iletişim kurabileceğiniz ve bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • İş Cep
 • İnternet Şubesi
 • Bankamatikler
 • İşCepMatik
 • Maximum Mobil

Bu kanalların yanı sıra internet sitesi üzerinde bulunan ‘Bize Yazın’ seçeneğine tıklayarak da bankaya dair bilgi, şikâyet, talep, öneri gibi bildirimlerinizi iletebilirsiniz. Burada bir İletişim Formu bulunmaktadır. Soru/İstek, Öneri/Görüş ve Sorun/İtiraz seçeneklerinden birini seçerek bildirmek istediklerinizi oraya yazabilirsiniz. Banka personelleri kısa süre içerisinde talebinizi gözden geçirir ve bir çözüm sunabilmek için sizinle iletişime geçerler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı