İş Bankası

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Ev, Dükkani, Arsa, Villa

İş Bankası satılık gayrimenkuller, ilanlarına Türkiye İş Bankası resmi internet adresinden kolayca ulaşmanı mümkündür. İşte gayrimenkul uygulaması ile satın almak istediğiniz gayrimenkullerin özelliklerini filtreleyebilir ve size en uygun gayrimenkul için Türkiye İş Bankası’na teklif sunabilirsiniz. Türkiye İş Bankası, gayrimenkul satış işlemlerini genel olarak peşin ödemeli yapmaktadır. Teklif bedelinin eksiksiz bir biçimde 5 iş günü içinde ödenmesi gerekmektedir. Eğer peşin ödeme yapacak durumda değilseniz, Türkiye İş Bankası’nın size sunduğu düşük faizli kredi imkânlarından yararlanabilmeniz mümkündür. Ayrıca Türkiye İş Bankası KDV yani Katma Değer Vergisi mükellefi olmadığından dolayı gayrimenkul satış fiyatlarının üzerine KDV ilave edilmemektedir. Bu da Türkiye İş Bankası’nın gayrimenkul satışında çokça tercih edilen bir banka konumuna getirmektedir. İcra ya da haciz usulü ile elde edilen gayrimenkuller, bankalar tarafından belirli zamanlar da ve önceden belirlenen miktarlarda satışa çıkarılmaktadır. Herhangi bir gayrimenkul sahibi olmak isteyen bireylerin bu yolla mal edinmeleri büyük avantaj sağlamaktadır.

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller 2020

Türkiye İş Bankası sahip olduğu tecrübe ve birikimler doğrultusunda Türkiye’de bankacılık alanında büyük faaliyetler yürütmektedir. Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olması nedeniyle; çeşitli krediler, kredi kartları, gayrimenkul satışları vb. alanlarda birçok müşteriye sahiptir. Türkiye İş Bankası genel olarak satışa çıkardığı gayrimenkul türlerini kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • İş yeri (dükkân, depo, büro vb.)
 • Arsa, Arazi ve Tarla
 • Fabrika, İmalat Atölyeleri, Çiftlikler
 • Konutlar (ev, apartman vb.)

Türkiye İş Bankası’nın gayrimenkul satışı gerçekleştirdiği gayrimenkul türleri genel olarak bu şekildedir. Türkiye İş Bankası güvencesi altında size en uygun gayrimenkulü bulabilir ve satın alabilirsiniz. İş Bankası satılık gayrimenkuller için Türkiye İş Bankası resmi internet adresi uzantılı işte gayrimenkul hizmetiyle internetten filtreleme seçeneklerini de kullanarak dilediğiniz gayrimenkulün özelliklerini ve detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Konut Kredileri

Türkiye İş Bankası tarafından satışa sunulan gayrimenkullere ya da yıllardır hayalini kurduğunuz eve sahip olmak için yine Türkiye İş Bankası’nın düşük faizli konut kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası yıllardır müşterileri için sunduğu birçok uygun faizli kredi ve vadeler ile Türkiye’de en çok kredi veren bankalardan biri haline gelmiştir. Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu konut kredisinden hemen yararlanabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Kolay Başvuru: Hızlı başvuru sistemi ile size en uygun kredi miktarını ve kredi vadesini hesaplayabilir ve Türkiye İş Bankası konut kredisi başvuru sürecini başlatabilirsiniz.
 • Ekspertiz Raporu: Hayallerinizde ki eve kavuşmak için önceden satın almak istediğiniz evin tabusunu ön değerlendirme için online olarak Türkiye İş Bankası’na gönderebilir ve hemen elektronik postayla değerlendirme sonucunu öğrenebilirsiniz.
 • Kredi Onayı: Tüm bu işlemler sonucunda eğer konut kredisi için uygun görülürseniz. Ekspertiz raporuna göre Türkiye İş Bankası sizinle iletişime geçecektir.

Bu işlemlerin sonunda ise konut krediniz bankada gerçekleştirilen imza ve onay işlemlerinden sonra konut kredisi hesabınıza aktarılır. Paranız aktarıldıktan hemen sonra İş Bankası satılık gayrimenkuller listesinden konutunuzu seçerek satın alabilirsiniz. Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu en çok tercih edilen konut kredileri ve isimleri kısaca şunlardır;

 • Ev Kredisi
 • Her Şey Dâhil Ev Kredisi
 • Evden Eve Ev Kredisi
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi
 • Yabancılara Özel Ev Kredisi
 • Tüketici Destek Kredisi

Bu kredilerden herhangi birini talep ederek kolayca bir ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik uygun faiz ve uygun vadeli ödeme imkânları sayesinde de Türkiye İş Bankası gayrimenkullerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası konut kredisi faiz oranı en son hesaplamalara göre %2.10 olarak belirlenmiştir. Bu uygun faiz ve vade imkanlarından hemen yararlanmak için Türkiye İş Bankası resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası Satılık Gayrimenkulleri Almak İçin Yapılması Gerekenler

İş Bankası satılık gayrimenkuller alımı için izlenmesi gereken adımlar ve belirtilen detaylar aşağıda açıklandığı gibidir:

 • İş Bankası tarafından haciz yoluyla satışa çıkarılan gayrimenkuller, isbank.com.tr adresi üzerinde 2 ay boyunca ilana verilmekte ve mülklerin satış değerleri belirlenmektedir.
 • İş Bankası internet sitesinde ilana verilen gayrimenkuller hem mesken hem de işletme sistemiyle kullanılabilecek düzeydedir.
 • İş Bankası tarafından satışa çıkarılan ilanlar arasından herhangi birisi seçildikten sonra, ilanın yanında yer alan “Teklif Ver” butonuna tıklanmalıdır.
 • Bu sekme üzerinden açılan forma, istenilen limitte teklif yazılabilir.
 • Gayrimenkul için teklif verilmeden önce, bankanın kullanıcılarla irtibat kurabilmesi için isim, soy isim, cep telefonu numarası, e-posta adresi, gönderilen teklif bedeli ve teklif açıklaması bölümlerinin doldurulması gerekir.
 • İcralık gayrimenkuller için gönderilen teklifler banka tarafından değerlendirildikten sonra, en uygun teklifi veren kişilere gayrimenkuller satılacaktır.

İş Bankası Satılık Gayrimenkullerin Özellikleri Nelerdir?

Satılık gayrimenkullerin genel özellikleri şu şekildedir:

 • İş Bankası satılık gayrimenkuller, normal değerinin %50’si oranında daha düşük olacak şekilde satışa çıkarılmaktadır.
 • Piyasa değerinin çok altında atışa çıkarılan mülkler, ev sahibi olmak isteyen kişilerin ilk tercihidir.
 • İhalede az katılımcı olduğu zaman, düşük limitlerle satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Satın alınan gayrimenkuller için ilk aşamada vergi ödenmesine gerek yoktur.

İş Bankası Satılık Gayrimenkul İhalelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Bankası satılık gayrimenkuller ihalesinin özellikleri ve satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • İş Bankası gayrimenkul ihalelerine katılmak isteyen kişilerin, konut ya da taşıt kredisi çekmesine izin verilmemektedir. İcralık gayrimenkul satışları, sadece hazır sermayesi bulunan kişilere yapılmaktadır.
 • İcralık gayrimenkullerin alımı esnasında kredi verilmemesinin sebebi, satın alınan gayrimenkullerin geri iade edilememesi ve krediler için itiraz hakkının bulunmasıdır. Kişiler kredi aldıktan ve konutların satış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, gayrimenkullerin değerini tek seferde ödemek zorundadır.
 • İcralık olarak satın alınan evler için tekrardan haciz kararı çıkarılma riski bulunmaktadır. Avukata danışmadan ve evler için gelebilecek haciz kararlarını durdurmadan, satış işlemleri tamamlanmamalıdır.
 • Gayrimenkul ihaleleri için birbirinden farklı tarihler belirlenmektedir. Belirtilen tarihlerde ihaleye katılım sağlamak için gayrimenkulün güncel değerinin %20’sini teminat olarak ihaleye yatırmak gerekir.
 • İhale aşamasında açık arttırma usulü kullanıldığından, en yüksek değeri veren kişiler ihaleye dahil edilecektir.
 • İhale aşamasında haksız rekabet olduğunu ya da ihale içerisinde usulsüzlük olduğunu iddia eden müşterilerin, ihale adına dava açma hakkı bulunmaktadır. Dava kabul gördüğü zaman, gayrimenkulleri satın alan kişilerin mülkleri geri iade etmesi gerekecektir. Bu kişilerin dosya masrafları ödenmeyecektir.

İş Bankası Hacizli Gayrimenkul Satışının Riskleri Nelerdir?

Satılık gayrimenkullerin riskleri ve hacizli gayrimenkul alımından sonra karşılaşılan durumlar aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

 • İş Bankası ya da başka bankalar tarafından sunulan hacizli konutlar, ihale usulüyle satışa çıkarılmaktadır.
 • Satışa dahil edilen kişilerin sayısı, bankalar tarafından belirlenir ve bu kişilerin her biri farklı teklifler sunar.
 • Hacizli konutun satın alınmasından itibaren, çeşitli prosedürlere uyulması gerekir.
 • Konutların alınmasından itibaren, hemen satılması ya da kiraya verilmesi gibi bir seçenek bulunmamaktadır.
 • Bankalar tarafından belirlenen satış süresi, en az 3 yıldır.
 • Satın alınan hacizli konutları 3 yıldan önce satan kişiler, evin ekspertiz değeri üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaktır. Konutlar için vergi ödendiği zaman, gayrimenkuller üzerinden zarar edilecektir.

Bankalar tarafından hacizli olan gayrimenkuller, uzun vadeli yatırım yapmayı planlayan kişilerin tercihi olmalıdır. Satış aşamasında, verilecek teklifin açıklanmaması gerekir. Gayrimenkuller için verilecek teklifler, sadece alıcılar tarafından açıklanmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası EFT Saatleri (Güncel) Elektronik Para Transferi başlıklı makalemizde Eft ne zaman hesaba geçer ve İş Bankası Eft nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı