İŞ FİKİRLERİ

İş Fikirleri ve Girişimciler İçin Bilgilere Ulaşabileceğiniz. Özel Bir Kategoridir.

İş Fikirleri Sık Sorulan Sorular

Yeni İş Fikirleri

Güncel iş fikirleri, dönemsel olarak en çok kar getiren iş seçenekleri arasında yerini almaktadır. Bu iş fikirlerinin bazıları, tutarak hayatımızda da yer edinmesi sebebiyle sürekli olarak kar getirebilmektedir. Son yıllarda özellikle birçok ürünün bir araya getirmesinden oluşan paketlerin satışları oldukça artmış bulunmaktadır. İnsanların ihtiyaçlarını gözlemleyip bu tarz paketler oluşturarak kar edinmek yeni iş fikirleri arasında en çok öne çıkanlar arasındadır.Deprem paketleri, son zamanlarda herkes tarafından edinilmektedir. Son yıllarda ülkemizde yaşanan depremlerin artması sebebiyle insanların hazırlık yapma ihtiyaçları da aynı oranda artmıştır. Hemen herkes bu gibi istenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla deprem paketi edinmektedir. Bu paketlerin içerisinde insanların bu tarz zor koşullar altında ihtiyaç duyacağı fener, ilk yardım paketi gibi bazı eşyalar bulunmaktadır. Bu tarz paketler hazırlayıp satmak son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir iş fikridir.Kutlama paketleri özellikle sevdiklerini mutlu etmek isteyen fakat hazırlık yapmaya yeterince vakti olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yeni iş fikirleri arasında öne çıkmasının bir diğer sebebi ise bu paketlerin kutlama malzemeleri hatta hediye gibi pek çok unsuru bir arada içermesinden dolayı sıklıkla tercih edilmesidir. Her şeyi farklı yerden almak yerine tek bir paket içerisinde almak insanlar tarafından da oldukça olumlu karşılanmıştır. Bu sebeple oldukça kolay satılabilecek ve kar getirecek paketlerdir. Bu paketlerde genellikle özel güne yönelik kutlama malzemeleri ve hediye bulunmaktadır.

Sermayesiz İş Fikirleri

Yatırım gerektirmeyen iş fikirleri, yalnızca yeteneklerinizi kullanarak yapabileceğiniz ve karşılığında para kazanacağınız iş seçenekleridir. Genellikle para kazanmak denildiğinde ilk akla gelen bir işveren için işçi olarak çalışmak veya sermaye koyarak iş kurmaktır. Bununla birlikte herhangi bir sermaye koymaksızın da kendi işinizi yapabileceğiniz iş seçenekleri bulunmaktadır.Organizatörlük yapmak, bu iş seçenekleri arasından ilkidir. Sermayesiz iş fikirleri arasında öne çıkmasının sebebi ise diğer iş fikirlerinden daha fazla kazandırma ihtimalinin bulunmasıdır. Bu iş tamamen zevklerinizle ve becerilerinizle yapacağınız bir iştir. Organizatör olarak çalışmak için öncelikle müşteri bulmanız gerekmektedir. Organizasyon yapma işiyle uğraşacak kişiler genellikle ücretin yarısını anlaşma sırasında diğer yarısını organizasyon bittikten sonra almaktadır. Aldığınız ücretin ilk yarısı, organizasyon için kullanacağınız malzemeleri karşılamak için fazlasıyla yetmektedir. Bu sayede nakdi bir sermaye konmadan yüklü miktarda para kazanılabilmektedir.Birebir ders vermek, özellikle üniversite öğrencileri için oldukça karlı bir seçenektir. Bununla birlikte özel ders denilince akla her ne kadar okul dersleri gelse de seçenekler yalnızca bununla sınırlı değildir. Yetkin olduğunuz konu araba kullanmak, yemek yapmak ya da enstrüman çalmak olabilir. Hemen her konuda özel ders arayan insanlar bulunmaktadır. Özel dersin sermayesiz iş fikirleri arasında öne çıkmasının en temel sebebi de budur. Yetkin olduğunuz bir konuda özel ders vermek için ilan vererek kısa sürede kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

En Karlı iş Fikirleri

Kar getirebilecek iş fikirleri arasında yüzlerce seçenek bulunmaktadır. Neredeyse hiçbir iş ilk başta çok fazla kar getirmemektedir. Ayrıca her yatırımdan da elde edilecek kar aynı olmamaktadır. Bu sebeple rağbet gören sektörleri takip etmek bu alanlarda yatırım yapmak oldukça önemlidir. Son yıllarda özellikle organik ürünlere ve ikinci el araçlara rağbet oldukça artmış bulunmaktadır.Organik yiyecek satımı, son zamanlarda en çok kar getiren sektörlerden birisidir. Günümüzde sağlıklı beslenme tekrar popülerleşmiş ve organik ürünlere rağbet oldukça artmıştır. Bu sebeple organik ürün satımı en karlı iş fikirleri arasında hızla yükselişe geçmiştir. Bu ürünlerin pek çoğu hazır gıdalardan çok daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Siz de bu alana yatırım yaparak oldukça kar edinebilirsiniz. Yalnızca bitki çayı satışı bile yüksek kazanç elde etmenizi sağlayabilmektedir.İkinci el araç satışı, ülkemizde her zaman kar getirebilecek iş fikirleri arasındadır. Bununla birlikte yüksek vergiler sebebiyle sıfır kilometre araçların pahalılaşması son yıllarda ikinci el araç satışını en karlı iş fikirleri arasına sokmuştur. Eğer arabalar hakkında az da olsa bilgi sahibiyseniz ikinci el araçları alıp gerekli bakımlarını yaptırdıktan sonra çok daha yüksek fiyatlara satarak oldukça yüksek kar edinebilirsiniz. Düşük bir sermayeyle yalnızca tek bir araç üzerinden başlansa dahi sonrasında kar oranı gitgide arttığı için araç sayınızda yükselecektir.

Zekice İş Fikirleri

Zeka ürünü iş fikirleri, diğer sektör yatırımcıları arasından sıyrılarak hızla yükselmenizi sağlayacak iş fikirleridir. Yaratıcılık ve zekanın harmanladığı pek çok iş fikri, yüksek kar olarak yatırımcısına geri dönüş sağlamaktadır. Bununla birlikte önceden denenmiş ve kar oranı kanıtlanmış iş fikirleri çok daha garanti seçeneklerdir. Zekice iş fikirleri, tutması halinde çok daha fazla kazandırabilecek olsa da bu riski alabilecek sermayeye sahip olmak büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle de deneme yanılma yöntemi için risk alamayacak kadar az sermayeli kişiler tarafından fazla tercih edilmemektedir.Önemli günler için paket seçenekleri son zamanlarda bazı sektörlerde hazırlanmaya başlamış ve oldukça tutmuş yatırımlardır. Özellikle düğün ve nişan paketi hazırlanması en çok kar getirebilecek zekice iş fikirleri seçenekleri arasında yer almaktadır. Düğün ve nişan kültürümüzde geniş yer tutmaktadır. Hemen herkes düğün ve nişan konusunda aynı şeyleri talep etmekte ve aynı şekilde hazırlanmaktadır. Bununla birlikte bu hazırlıklar oldukça fazla vakit harcanmasını gerektirmektedir. Düğün ve nişan paketleri ise bu etkinliklerde ihtiyaç duyulacak tüm malzemelerin tek bir pakette toplanması şeklinde hazırlanmaktadır.Uygulama geliştirme fikirleri, en çok kazandıracak fikirlerden birisidir. Son yıllarda akıllı telefonlar sosyal hayatımızın önemli birer parçası olmuştur. Herkesin hemen her gün kullandığı yüzlerce mobil uygulaması bulunmaktadır. Belli bir müşteri kitlesi belirleyip bu kitlenin taleplerine yönelik bir mobil uygulama geliştirmek, doğru bir reklam ile oldukça fazla miktarda kazandırabilen bir iştir.
Başa dön tuşu
Kapalı