KREDİ KARTLAR

Kredi Kartları Kategorimizde Bütün Bankaların Kartları İçin İşlem Yapabilirsiniz.

Kredi Kartlari Sık Sorulan Sorular

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, bankalardan tarafından verilen ve alışverişlerde kullanılan bir ödeme ve borçlanma ürünüdür. Tarafınıza kredi kartı verildiğinde, aynı zamanda bir de limit tanımlaması yapılmaktadır. Limit doğrultusunda harcadığınız paranın tekrar bankaya faiziyle birlikte ödenmesi gerekmektedir. Kredi kartı, nakit taşımak zorunda olmamak, alışverişi yaptıktan sonra taksitler halinde ödeyebilmek gibi sebeplerle sıklıkla tercih edilmektedir. Kredi kartı sahibi olmak için başvuru sırasında gereken şartlar şu şekildedir: 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Belgelenebilir bir düzenli gelir gerekmektedir. ( Son yıllarda geliri olmayanlara ve özellikle öğrencilere de kredi kartı sağlanmaktadır.) Kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. (Kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması çok iyi demektir. İyi olması yeterlidir.) Kredi Kartı Limiti Nedir Kredi kartı bakiyesi, bankanın başvurunuz sırasında belirlemiş olduğu alışverişlerde kullanılabilecek maksimum harcama sınırıdır. Kredi kartı nedir diye düşünen kişilerin ilk dikkat etmesi gereken nokta limittir. Çünkü yurt içi ve yurt dışındaki tüm harcamalar bu limit doğrultusunda yapılmaktadır. Limitten kalan bakiye her ay hesaplanmakta ve tamamı ya da asgari tutarı talep edilmektedir. Kredi Kartı Dönem Borcu Nedir Kredi kartı dönem borcu, kredi kartınıza olan toplam borcunuzdur. Yani yalnızca o ay değil varsa önceki aya dair borçların, masrafların ve faizlerin de eklenmiş olduğu borç tutarınızdır. Asgari ödeme tutarı ise kredi kartı nedir diye düşünen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer noktadır. Asgari ödeme tutarı, kredi notunuzun düşmemesi ve kredi kartınızın kullanıma kapatılmaması için dönem borcunun ödenebilecek minimum tutarıdır. Genellikle dönem borcunun %30'u şeklinde hesaplanmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvuru işlemlerini kredi kartı başvuru talebinde bulunmak istediğiniz bankaya giderek yapabileceğiniz gibi müşterisi olduğunuz ve mobil uygulamasını kullandığınız bankanın mobil uygulamasından da yapabilmektesinizdir. Kredi kartlarının alışveriş ve nakit kullanım limitleri, kredi notunuz ve maaşınızla orantılı olarak hesaplanmaktadır. İlk kredi kartı başvuru talebine olumlu yanıt alındıktan sonra kredi kartı limitiniz maaşınızın iki katı olmaktadır. Daha sonra bankanızdan limit artışı talebinde bulunduğunuz takdirde, bankanız bu limiti 4 katına kadar çıkarabilmektedir. Kredi kartları sadece nakit çekim için kullanılmamaktadır. Ayrıca anlaşmalı iş yerlerinde de avantajlı seçenekler sunmaktadır. Kredi kartı başvurusu için mutlaka şubeye gitmenize gerek bulunmamaktadır. Müşteri hizmetlerinden de kart başvurusu yapılabilmektedir.İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Yapılabilen Bankalarİnternet üzerinden kredi kartı başvurusu bankaların resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bankaların ana sayfasında "Başvurularım" gibi sekmeler bulunmaktadır. Bu sekmelere tıklayıp kart başvurusunu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra açılan ekrana T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek başvuru işlemini başlatabilmektesiniz. Bu işlemden sonra bazı bankalar telefonunuza SMS göndermekte ve bu SMS'teki şifreyi ekrana girmenizi istemektedir. Bankaların istediği bir bilgi de gelir bilgisi olabilmektedir.TEB Kredi Kartı Başvuru SonucuTEB kredi kartı başvuru sorgulamasını TEB’in internet sayfasından yapabilmektesiniz. TEB’in kredi kartı başvurusu sorgulama sayfasına T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek ve başvuruda bulunduğunuz ürünü seçerek durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

En İyi Kredi Kartı

En avantajlı kredi kartları belirlemesi, kredi kartı kullanıcısının kullanım şekline göre farklılık göstermektedir. Küçük şehirde yaşayan biri ile büyük bir şehirde yaşayan biri için en iyi kredi kartı farklı olabilmektedir. En iyi kredi kartı derecelendirilmesi yapılırken genel olarak kullanılan ölçütler ise şunlardır:
• Bankanın ATM sayısı

• Bankanın şube sayısı

• Bankanın sunduğu avantajlar

• Bankanın kredi kartını kullanımından talep ettiği yıllık kart ücreti

• Bankanın kredi kartı borcuna uyguladığı faiz ve gecikme faizi oranı

• Bankanın anlaşmalı olduğu işyerleri sayısı
En iyi kredi kartı seçilirken kişinin içinde bulunduğu durum da etkili olmaktadır. Öğrenci olan biri ile esnaf birinin ihtiyaçları farklı olabilmektedir.En Avantajlı Kredi Kartı 2019En iyi kredi kartları belirlenirken kullanılan ölçütlere göre ülkemizde şu an için en avantajlı kredi kartları şunlardır:
• Ziraat Bankası Bank Combo kredi kartı, sunduğu avantajların yanında 1739 şubesi ile dikkat çekmektedir.

• Akbank Axess kredi kartı, sunduğu avantajlar yanında 4199 ATM sayısı ile dikkat çekmektedir.

• Denizbank Bonus sunduğu avantajlı hizmetler yanında 3054 ATM ile dikkat çekmektedir.

• QNB Finansbank sunduğu avantajlı alışveriş seçenekleri yanında 2882 ATM sayısı ile dikkat çekmektedir.
Kredi Kartı KarşılaştırmaKredi kartı mukayese işlemini kişiler kendi kişisel durumlarını göz önünde bulundurarak yapmalıdır. Bununla birlikte kredi kartı karşılaştırma hizmeti sunan sayfalar da bulunmaktadır. En iyi kredi kartı seçilirken kredi kartı karşılaştırma işlemini yapan sayfalar, kişilerin durumları ile ilgili olan seçenekleri seçtirerek ilgili kimseye en uygun faiz ve avantajları sunan bankaları listelemektedir.

Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenci kredi kartı veren bankalar azımsanmayacak kadar çoktur. Kredi kartı limitleri her ne kadar düşük de olsa bankalar öğrenci kredi kartı imkanı sunmaktadır. Öğrenci kredi kartları genellikle diğer kredi kartlarına göre daha çok avantaj sunmaktadır. Öğrenci kredi kartlarından bankaya ödenen kredi kartı kullanım bedeli bulunmamaktadır. Öğrenci kredi kartları ayrıca öğrencilere daha çok taksit seçeneği veya anlaşmalı sinemalarda bilet fırsatları gibi imkanlar da sunmaktadır. Öğrenci kredi kartlarında bankaların kar değil hizmet politikaları ön plana çıkmaktadır.En İyi Öğrenci Kredi KartıEn avantajlı öğrenci kredi kartları, bankaların sunduğu fırsatlar ile kredi kartı başvurusunda bulunan kimsenin bakış açısına göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenciler açısından en çok tercih edilen öğrenci kredi kartlarından bir tanesi Türkiye İş Bankasının sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartıdır. İş’te Üniversiteli öğrenci kredi kartının sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi müze kart olarak kullanılabilmesidir. İş’te Üniversiteli kartında yıllık kart ücreti bulunmaktadır. Bu ücret ise yıllık 20 liradır. Bir diğer en çok tercih edilen öğrenci kredi kartı TEB öğrenci kredi kartıdır. Bu kartın yıllık kart ücreti ise 6.9 TL’dir.Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve LimitleriÖğrenciye kredi kartı kullandıran bankaları ve kart limitleri ise şu şekildedir:


• İş Bankası: 400 TL

• Ziraat Bankası: 500 TL

• Yapı Kredi Bankası: 500 ile 1000 TL arası

Öğrenciye kredi veren ama limiti değişiklik gösteren bankalar ise şunlardır:

• Vakıfbank

• TEB

• Akbank

• Denizbank
Başa dön tuşu
Kapalı