KREDİ NOTU

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi notu düşük olanlara kredi çıkması, hatta notu 0 olan vatandaşlara kredi çıkması mümkündür. Bunun için nasıl hareket edeceğinizi bilmeniz gerekir. Sizlerin de bildiği üzere Findeks kredi notu sisteminde belli kredi notları belli risk gruplarına denk gelmektedir. Bu risk grupları kredi cevabınızın olumlu veya olumsuz olmasını yüksek oranda etkiler. Yüksek riskli gruba ait kredi notuna sahip olan bir müşteri, kendisine kredi çıkmayacağını düşünebilir. Bu yazımızda belli koşulları sağladığınızda yinede kredi çekebileceğinizi söylemek istiyoruz.

Kredim Notum Sıfırsa Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Adını her yerde görüp duyduğumuz dolasıyla da  müşteri kitlesi çok olan, Akbank, İş Bankası, Vakıfbank gibi bankaların yanı sıra, pek de duyulmayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar hatta kredi notu 0 olana kredi veren bankalardır. Müşteri kitlesi edinmek, tanınmak gibi amaçları olduğundan, sizlere kredi vermek isteyeceklerdir. Yani kredi notunuz sıfırsa size ilk tavsiyemiz kredi almak istediğiniz bankayı, daha az bilinen bir bankayla değiştirmeniz olacaktır. Kredi notuna bakmayan bankaların listesini faydalanmanız açısından aşağıda listeledik.

 • İller Bankası
 • Türk Eximbank
 • Türkiye Kalkınma Bankası
 • İstanbul Takas ve Saklama Bankası
 • Alternatif Bank
 • Arap Türk Bankası
 • T-Bank
 • Burgan Bank
 • Citibank
 • BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası
 • Turkish Bank
 • Fibabanka

Kredi Notum Düşükse Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Kredi notu düşük olan insanların da kredi çekebilmesi adına bankalar belli şartların yerine getirilmesi kaydıyla bazı fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatı sunan bankaların başında devletin en büyük bankalarından Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi fırsatı gelmektedir. Bu fırsattan faydalanmak için zorunluluk olmasa da teminat gösterilmesi olumlu etki yaratacaktır. Teminatınızı kefille yapabileceğiniz gibi, ipotek de gösterebilirsiniz. Bunun yanında, krediye başvuracağınız miktarın gelirinize olan oranı da önemlidir. Örneğin, kredi çekmek istediğiniz tutarın aylık taksiti, gösterdiğiniz gelirin 3 katı fazlasıysa, bankanın size kredi vermesi mantıken düşük olasılıktır. Bunun yerine, gösterdiğinizin gelirin %20’sine kadar aylık taksiti olan kredi başvurusu yapmayı deneyin. Bu şekilde olasılığınız artacaktır. Örneğin; gösterdiğiniz geliriniz 1.000 TL, aylık taksiti 300 TL olan bir krediyi ödeyebilme ihtimaliniz, 3.000 TL’lik aylık taksiti olan bir krediyi ödemenizden daha yüksektir. Ödemeniz gereken tutarı belirlemek için Ziraat Bankası’nın internet sitesindeki araçtan faydalanabilirsiniz. Örnek bir ödeme planı oluşturacak olursak;

 • Tüketici ürün paketi kapsamında, 5.000 TL tutarında, 36 ay vade ile, %2,35 oran faizle kredi çektiğiniz zaman taksit tutarınız 222,91 TL, yıllık maliyet oranınız %40.1837 olacaktır.
 • Tüketici ürün paketi kapsamında, 15.000 TL tutarında, 36 ay vade ile, %2,35 oran faizle kredi çektiğiniz zaman taksit tutarınız 668,73 TL, yıllık maliyet oranınız %40.1837 olacaktır.
 • Tüketici ürün paketi kapsamında, 20.000 TL tutarında (bu sizin çekebileceğiniz maksimum kredi miktarıdır), 36 ay vade ile, %2,35 oran faizle kredi çektiğiniz zaman taksit tutarınız 891,64 TL, yıllık maliyet oranınız %40.1837 olacaktır.

kredi puanı dusuklere kredi veren bankalar

Düşük Kredi Notu ile Kredi Çekme için Yapılması Gerekenler

Kredi sorunu olanlar kefil göstermelidirler. Gösterilen kefilin kredi puanı yeterli olmalıdır. Kredi çekecek olan kişinin gösterdiği gayrimenkul üzerine ipotek konulur bu şekilde banka ödemesini alamazsa banka haciz işlemi başlatarak ödemesini almış olur. Ziraat bankasına düzenli olan gelirini gösteren belge ve nüfus cüzdanı veya pasaportları, ipotek, kamu çalışanı olduğunu veya kamu çalışanı kefili olduğunu kanıtlayan belge ile bankanın şubelerinden başvurularını yaparak sunulan avantajdan faydalanabilirler.

N Kolay Kredi ile Kredi Notu Düşüklere Kredi Kampanyası

N Kolay Kredi ile kredi notu düşük olanlara özel kredi kampanyası ile yüzler gülüyor. Aktifbank’ın internet bankacılığı olan N Kolay Kredi, adından da anlaşıldığı gibi kolay kredi vermeye devam ediyor. Hem de paranızı hesaplar arasında ücretsiz olacak şekilde transfer yapma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Aktifbank bütün PTT şubeleri ile anlaşmalıdır. Bu nedenle kesinti olmadan PTT üzerinden paranızı çekme ayrıcalığına sahip olacaksınız. Aktifbank’ın herhangi bir şubesi bulunmadığından, PTT şubeleri üzerinden işlemlerinizi sorunsu bir şekilde halledebilirsiniz. Düşük kredi notuna sahip olanların kredi başvuruları onaylandığı zaman, kredinizi dilerseniz PTT şubelerinden dilerseniz de banka ATM’lerinden çekebileceksiniz. Krediyi kullandığınız zaman hayat sigortası yapmak zorunda değilsiniz. Kredi vadesi en çok 48 ay olabilir. Kredi miktarı ise en çok 30 bin TL olabilir. Daha yüksek meblağlarda kredi kullanmak için bankanız ile görüşün.

Fibabanka ile Kredi Notu Düşük Olanlar da Kredi Kullanabiliyor

Fibabanka ile kredi notu düşük olanların kredi kullanması hem kolay hem de hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Hem de kredi özellikleri kişilerin ihtiyacına özel olarak düzenleniyor. Burada herkes kendi ihtiyacı neyse, ona göre kredi kullanabiliyor. Bankanın kredi vermesi için tek koşulu, müşterilerinin bankaya kefil göstermesidir. Bankaya gösterile kefilin kefil özelliklerini taşıyor olması gerekiyor. Yani herkesin kefilliği kabul edilmiyor. Kefile ait gayrimenkul tapusu gösterilmesi de diğer bir zorunluluk. Bunun dışında hem kefil hem de başvuru yapan kişinin işlemlerinin tamamlanması için istenilen belgeler banka tarafından belirlenecektir. Bankadan en çok 10 bin TL’ye kadar kredi çekebileceksiniz. Geri ödeme vadesi en çok 24 ay olabilir. Faiz oranları güncel olarak yüzde 1,69 ile 1,79 arasında değişiklik göstermektedir. Başvuru yapıldığı sırada faiz oranının öğrenilmesinde fayda vardır.

Kredi Notu Düşük Olup Kredi Kullanmak İsteyenler Bu Önerilere Kulak Versinler

Kredi notu düşük olup kredi kullanmak isteyen kişiler için öneriler sayesinde kredi kullanımı çok kolay olacak! Kredi notu yeterli olmayan kişilerin uyguladıkları yöntemlerden ilki, teminat göstermektir. Teminat göstererek kredi ödemesinin riski önemli ölçüde azaltılmış olur. Bankalara teminat gösterile taşınmazın teminat özelliklerine uygun olması gerekir. Taşınmazın hemen satılabilir özellikte olması önemlidir. Çünkü banka kredi borcunu başvuru yapan kişiden alamadığı takdirde, taşınmazı satarak borcunu tahsil etmek isteyecektir.  Bankalar kendilerine başvuru yapıldığı sırada, taşınmazların kredi kullanımına göstermek için uygun olup olmadığının tespitini ekspertiz aracılığı ile kendileri yaparlar. Eğer adınıza kayıtlı bir taşınmazın varsa, kredi notunuz düşük olsa bile hemen her bankadan kredi çekebilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Bankaya Kefil Gösterin, Kredi Notunuz Düşük Olsa bile Kredi Çekin

Kredi notu yüksek olmayanların bankaya kefil göstermesi halinde bankalar kredi vermeye sıcak bakarlar. Bankaların bir insanı kefil olarak kabul etmesi için kişinin belli özellikleri taşıyor olması gerekir. Bu kriterler bankadan bankaya farklılık gösterebilse de temelde çok benzer hatta kimi zaman aynı oldukları söylenebilir. Kefil olarak gösterilecek olan kişinin kredi notunun kredi çekebilmek için yeterli olması gerekir. Ayrıca bu kişilerin temiz bir sicile sahip olması şarttır. Kefil olacak kişinin SGK’ya kayıtlı şekilde çalışmaları şarttır. İsmi kara listeye girmiş olan kişilerin kefillikleri kayıt edilmez. Bu özellikleri taşıyan kişiler düşük kredi notuna sahip olan bir kişi için kefil olabilirler. Başvuru yapan kişinin kredi borcunu ödememesi halinde, bankalar alacaklarını kefilden talep ederler. Borcu ödemekte kefil en az başvuru yapan kişi kadar yükümlüdür.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Kaç Olmalı 2020 başlıklı makalemizde Kredi Notu Orta Riskli Grupta Olanlar Ne Yapabilir ve Kredi puanı minimum kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı