KREDİ NOTU

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2020

Kredi notu düşük olsa da kredi alınabilecek bankalar ülkemizdeki ekonomik durumun finansal piyasa üzerine etkisi düşünüldüğünde oldukça azdır. Kredi kartı kullanımının artması sonucu herkesin bir kredi puanı oluştu ve insanlar bankalara kredi çekebilmek için başvuruya gittiklerinde bu puanların yüksekliğine göre sonuç alıyorlar. Kredi kartı ödemeleri düzensiz olanların ise en çok yakındığı konu hem maddi olarak ellerinde ihtiyaçları olan paranın bulunmaması hem de kredi kartlarını düzgün ödeyemedikleri için kredi notunun düşük olup ihtiyaç anında kredi alabilecek banka bulamamalarıdır. Kredi notuna bakmayan bankalar ise kefil ya da ipotek istemektedir. Ancak bu da kesin değildir bankada bulunan bireysel müşteri temsilcileri ile konuşup durum değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Bankadan çekilmesi talep edilen kredi tutarı ve halihazırda bulunan kredi notu ile birlikte değerlendirme yapılmaktadır. Hiç kredi kartı kullanmamış olunması da kredi çekiminde bankalar için avantajlı bir durum değildir. Hiç kredi kartı kullanmamış birinin bankalar açısından bilgisi yoktur. Ve bankalar bu düzeyde yani kredi puanı sıfır olan birine kredi vermek istemezler.

Risk Düzeylerine Göre Kredi Almak

Kredi notu puanınızın durumuna göre kredi almak için bir kategoriye yerleştirilirsiniz.

 • 0- 699 arası yüksek riskli
 • 700- 1099 arası orta riskli
 • 1100- 1499 az riskli
 • 1500- 1699 iyi
 • 1700- 1900 çok iyi

Şeklinde sınıflanmaktadır. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar içerisinde Fibabanka yer almaktadır. Ancak bu bankaya başvuru yaptığınızda çok yüksek tutarlarda kredi çekemezsiniz. Kefil ve ipotek ettirilebilecek menkul ve gayrimenkullerinizin olması beklenir. Eğer bunlarda yoksa kredi almanız mümkün değildir.

Orta Riskli Düzeyde İken Kredi Almak

Kredi notu kategorisinde 700- 1099 orta düzeyde risk taşıyan grup anlamına gelir. Bu puanlama sistemi bankaların başvuran kişiye güven düzeyini ve kredi verme ihtimalini de belirler. Örneğin 800 puana kredi veren bankalar üzerinden düşünecek olursak bu bankalar sizin puanınızı ve daha önce takipli kartınızın olup olmadığına bakacaktır. Eğer düzenli işiniz ve düzenli geliriniz bulunuyor ancak istisnai şartlar sebebiyle kredi notunuz düşmüşse size kefil ve ipotek ile kredi verebilir. Ancak burada bilinmesi gereken bu kredi faizlerinin oldukça yüksek olmasıdır. Kredi notu iyi kategorisinde olan birisi aynı meblağda krediyi %4 faizle alırken kredi notu orta düzeyde olan birisi %7 faizle alabilmektedir. Bankaların kredi başvurularına yanıt süreleri de risk durumu arttıkça uzamaktadır. Siz bu süre zarfında pek çok bankaya başvuruda bulunursanız bu da kredi notunuzu düşürmektedir. Pek çok bankaya aynı anda kredi başvurusu yapmak sizin acil nakit ihtiyacınız olduğunu gösterir ve banka çekilen kredinin geri ödeme konusunda tereddütte olduğu için elinizde bulunan kredi notunu da düşürebilir. Bu sebeple düşük faizle ve istediğiniz miktarda kredi almak istiyorsanız kesinlikle ödemelerinizin tamamını yapmalı ve zamanında ödeme yapmaya dikkat etmelisiniz.

Kredi notuna bakmayan bankalar - Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2020

Fibabanka’dan Kredi Kullanma Koşulları

Kredi notu düşük olanlar için kredi almak ne kadar zor olsa da yüksek faizlerle düşük tutarda kredi almak mümkün olmaktadır. Pek çok banka kefil ve ipotekle kredi verebilmekte anca şartları ağır olmaktadır. Bu nedenle alternatifler arasında görülebilecek banklardan biri Fibabank’tır. Kefil ve ipotek isteyen Fibabanka kredi notu düşüklere kredi verirken genellikle 10.000 TL’ye kadar gelir şartı aramadan 24 ay vade ile birlikte kredi vermektedir. Bu şekilde yüksek tutarda bir kredi çekmeniz mümkün olmamakla birlikte acil olarak ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tutarda bir kredi çekmeniz mümkündür.

Vakıfbank’tan Kredi Notu Düşük Olan Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Vakıfbank kredi notu düşüklere özel ihtiyaç kampanyası ile kredi notunuz kaç olursa olsun, yinede kredi kullanabileceksiniz. Kredi notu pek çok etkene bağlı olarak düşebilmektedir. Geç ödeme yapmak, gelirin az olması, gelir gider dengesizliği gibi durumlarda notunuz düştüyse endişe etmeyin. Vakıfbank sayesinde kredi sahibi olabileceksiniz. Bu kredi notu düşüklere kredi kampanyasından faydalanmak için, mutlaka kişilerin maaşlarını Vakıfbank hesabından alması gerekiyor. Bunun dışında kişilerin bankaya teminat göstermesi gerekmiyor.

Vakıfbank’tan Kredi Notu Düşük Olan Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank kredi notu düşüklere özel ihtiyaç kampanyası özellikleri sayesinde rahat bir nefes almanızın vakti geldi. Kredinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Krediye başvuru yaptığınız zaman başvuru sonucu en geç bir gün içinde tarafınıza iletilir.
 • Maaşınızın kredi kullanmak için yeterli miktarda olmaması halinde, bankaların ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu krediye başvuru yapmak isteyen kişilerin en az 6 aydan başvuru tarihine kadar maaşlarını bankadan alıyor olmaları gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapmak için bankanın internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bunun dışında başvuru kanalları üzerinden yapacağınız işlemler reddedilecektir.
 • Kredilerin vade süresi en çok 48 ay olabilir.
 • Bankaya kredi kullanmak için ipotek vermeniz halinde, ipotek bedeli üzerinden en çok yüzde 50 kadar kredi kullanmanız mümkün olur.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Özel Kredi ile Çiftçilerin Yüzü Gülüyor

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere özel kredi kampanyası ile kredi notunuzun ne olduğu fark etmeksizin siz de nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi kullanabileceksiniz. Bütün tarımsal faaliyetlerinizi krediden çekeceğiniz nakit para ile zorlanmadan karşılarsınız. Kredi özelliklerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi notu düşük olanlar bankanın talep etmesi halinde uygun kriterlere sahip kişileri bankaya kefil olarak gösterebilmelidirler.
 • Kredi kullanmanız için önce hakkınızda araştırma yapılır, ardından başvurunuz onaylanır ya da reddedilir.
 • Kredi kullanmak isteyen çiftlerin çalıştıkları bahçeyi ya da tarlayı bankaya ipotek olarak vermeleri gerekmektedir.
 • Kredi kullanmak isteyen kişilerin resmi ve yazılı şekilde elde ettikleri gelirlerini bankaya gösterebilmeleri gerekir.
 • Kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka Çiftçi Belgesi sahibi olmaları gerekiyor.

Bu şartları yerine getiren çiftçiler başvurularını kendilerine en yakın banka şubelerinden yapabilirler.

N Kolay Kredi ile Kredi Notu Düşük Olan Kişiler de Kredi Kullanabiliyorlar!

N kolay kredi ile kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanması mümkündür. Kredi kullamak isteyen kişilerin bankanın sunduğu koşullardan bazılarını yerine getiriyor olmaları ise şart. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kullanmak isteyen kişiler TC sınırları içinde ikamet ediyor olmalıdır.
 • Kredi başvurusu yapan kişiler en az 18 yaşında olmalıdır. 18 yaşından küçük başvuru yapmak isteyen kişilerin yanlarında ebeveynlerinin bulunması gerekiyor.
 • Başvuru yalnızca TC vatandaşları için açıktır.
 • Başvuru yapan kişilerin bankaya gösterebilecekleri yeterli miktarda geliri bulunmalıdır.
 • Başvuru yapan kişiler arasından kredi notu yüksek olan kişilerin kredi başvurularının onaylanma ihtimali daha yüksektir. Kişinin sahip olduğu kredi notu ne kadar 1900’e yakınsa o ölçüde kısa süre içinde, hızlıca onay alma ihtimali de artmış olur.

Siz de N Kolay ile kredi notu düşüklere kredi kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, başvurularınızı banka internet sitesi üzerinden iletebilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgelerinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanızda fayda vardır. Aksi halde red alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sorgulama Bedava 2020 başlıklı makalemizde Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yapılır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı