KREDİLER

Kredi Yapılandırması 15 Büyük Banka

Kredi yapılandırma işlemi 2019 yılında da devam etmektedir ve tüketici kredisi ile kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyenler bu hizmetten faydalanabilmektedir. Kredi yapılandırma işlemi bütün borçların bir bankada toplanması ve tek bir borç olarak ödenmesi anlamına gelmektedir. Özellikle birçok bankaya borcu bulunan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Kredi yapılandırma işleminden şartları yerine getiren her vatandaş faydalanabilmektedir. Ayrıca kredi yapılandırması işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar da mevcuttur.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Kredi yapılandırma özellikle konut kredileri için geçerli olan ve sıkça kullanılan bir borç yapılandırma sistemidir. Tüm borçların tek bir bankada toplanması ve mevcut kredi borcunun tekrar hesaplanması işlemidir. Tek bir borca dönüşen bu işlemde faiz oranları işlemin yapıldığı günlük kura göre şekillendirilmektedir. Ayrıca kredi yapılandırma işlemi ile tek bir çatı altında toplanan bu borçların ödeme süresi olan vadeleri uzatılmaktadır. 72 aya kadar vade işlemi yapılabilmektedir.

Kredi Yapılandırma İşlemi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kredi yapılandırma işlemi faizlerin düşük olduğu dönem de yapılırsa daha rahat bir ödeme seçeneği sunulacaktır. Ayrıca borçlarınızı ödeyemeyecek duruma geldiğiniz zaman çok beklemeden borcunuzu yapılandırırsanız sizin için daha faydalı olacaktır. Kredi yapılandırma işlemi sırasında faiz oranları ve vade süresi değişecek ve yeni borç miktarınız göz önünde bulundurularak hesaplama yapılacaktır. Kredi yapılandırma işlemi için çok gecikmemek gerekmektedir.

Yapılandırılan Kredi Nasıl Hesaplanır?

Kredi yapılandırılma işlemi sırasında faiz ve vade süresi tekrar hesaplanmaktadır. Kredi yapılandırma hesaplama işlemi sırasında bazı kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Tek çatı altında birleşen borçlarınız, bankanın faiz oranları ve borç miktarınız göz önünde bulundurularak hesaplama yapılmaktadır. Faiz oranları eskisine göre daha yüksek olabilmektedir ancak yapılandırma için sunulan vade süresi bu faiz oranının göz ardı edilmesine sebep olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kredi Yapılandırma 72 Ay Bütün Bankalar

Kredi Yapılandırılmasına İzin Veren Bankalar

Borç transferi yapan bankaların sayısı bir hayli fazladır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan birçok banka borç transferi yapılmasına olanak tanımaktadır. Müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunmak amacı ile tercih edilen kredi yapılandırma işlemine izin veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ziraat Bankası
 • Deniz Bank
 • Halk Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • ING Bank
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Finans Bank
 • Odea Bank başta olmak üzere birçok banka daha kredi yapılandırılma işlemine izin vermektedir.

Kredi Yapılandırma: Vakıfbank

Vakıfbank kredi yapılandırmaya izin veren bankalar arasında yer almaktadır. Vakıflar Bankasının sunduğu kredi yapılandırma işlemi için birçok şart bulunmaktadır. Ancak Vakıflar Bankası diğer bankalara göre daha uygun faiz oranları ile yapılandırma işlemini gerçekleştirmektedir. Borç transferi kredisi olarak bilinen yapılandırma işleminin özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • 18 aya kadar süren vade imkanı
 • 20 bin Türk Lirasına kadar yapılandırma işlemi
 • 3 ay taksit erteleme seçeneği
 • Aylık eşit taksit ya da dilediğin kadar ödeme seçeneği ile vade süresinden daha erken bir zaman diliminde bitirme seçeneği sunmaktadır.

Kredi Yapılandırma: Halkbank

Kredi yapılandırma işlemini yapan bir diğer banka ise Halk Bankasıdır. Halk Bankası uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile borç yapılandırma işlemi için sıklıkla tercih edilmektedir. Halk Bankası borç transfer işlemi için başvuruları internet üzerinden, telefon bankacılığından, müşteri hizmetlerinden ya da şubeye giderek yapılabilmektedir. Halk Bankası kredi yapılandırma işlemi için 36 aya varan vade seçeneği de sunarak müşterilerinin rahat geri ödeme yapabilmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi için Hemen Başvur 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı