Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Iban Sorgulama 2020

Kuveyt Türk iban numarası öğrenme işlemi Kuveyt Türk’ün İnternet sitesi üzerinden, İnternet bankacılığından ve mobil bankacılık aracılığı ile yapılabilmektedir. Kuveyt Türk’ün İnternet sitesinde ye alan iban numarası öğrenmek ister misiniz? Seçeneği aracılığı ile sorgulama yapabilirsiniz. Kuveyt Türk’ün kendi sitesi haricindeki site ve platformlar aracılığı ile iban numarası öğrenme işlemi yapılamamaktadır. Iban numarası öğrenmek için Kuveyt Türk’ün sitesine giriş yapılması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Sitesinden Iban Numarası Sorgulama

Kuveyt Türk iban numarası sorgulama işlemi için Kuveyt Türk’ün resmi sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Siteye giriş yapıldıktan sonra Bireysel isimli menüden hesapları ve hesaplar menüsünden ise IBAN sorgulama butonunun seçilmesi gerekmektedir. Sorgulama işlemi seçildikten sonra yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfaya Kuveyt Türk hesap numaranızın girişinin yapılması istenecektir.
Kuveyt Türk hesap numarasının nasıl yazılacağına dair örnek bir metin sitede yer almaktadır. Hesap numarasını girdikten sonra doğrulama ya da güvenlik kodu adı altında sol tarafta bir kod çıkacak. Bu kodun girişinin yapılması gerekmektedir. Son olarak ise sorgula butonuna basıldıktan sonra sistem tarafından IBAN numaranız sayfanın altında çıkacaktır.

Kuveyt Türk IBAN Numarasından Hesap Numarası Bulma

Bu işlemi mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz yapmanız gereken mobil uygulama üzerinden iban numarası vererek hesap numarasına ulaşmaktadır. Bir diğer kolay yöntem ise bankanın resmi web sitesine giriş yaparak Kuveyt Türk iban Sorgulama ekranına gelerek sağ alt köşede yer alan ibandan hesap numarası öğren kısmı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Iban Öğrenme

Kuveyt Türk Bankası’nda bulunan hesabınızın iban numarasını öğrenmek için Kuveyt Türk’ün resmi sitesini kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca Kuveyt Türk internet bankacılığı ve mobil bankacılıkta yer alan hesap bilgilerim seçeneğine tıkladığınız zaman da iban numaranıza ulaşabilirsiniz. Iban numarası, hesap bilgilerim bölümünde hesap numarasının altında yer alıyor, buradan da sorgulama işlemi yapmadan direkt olarak iban numaranıza ulaşabilirsiniz.

kuveytturk iban sorgulama ekrani - Kuveyt Türk Iban Sorgulama 2020

Kuveyt Türk Iban Numarası ATM’den Öğrenme

Kuveyt Türk şube kodu ve iban numarası öğrenmek için Kuveyt Türk banka ya da kredi kartınız ile ATM’ye giriş yapmanız gerekmektedir. ATM’de hesap bilgilerim menüsünde Kuveyt Türk iban numaranız, hesap numaranız, şube numaranız, hesabınızın açılış tarihi gibi temel bilgileri görebilirsiniz. ATM aracılığı ile bu bilgileri öğrenmek için kart şifresi almanız gerekmektedir. Kart şifresi aldıktan sonra Kuveyt Türk ATM’lerini kullanabilir ve hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Bakiye Sorgulama

Kuveyt Türk hesap sorgulama işlemi ATM, müşteri hizmetleri, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile yapılmaktadır. Hesap bilgilerinizi görüntülemek için hali hazırda kullandığınız bir Kuveyt Türk hesabınızın olması gerekmektedir. Kuveyt Türk ATM’leri aracılığı ile de hesap bakiyenizi sorgulayabilir, hesap özeti için makbuz alabilir ve para transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Ek Numara Nedir - Kuveyt Türk Iban Sorgulama 2020

Kuveyt Türk Ek Numara Nedir?

Kuveyt Türk ek numarası, hesap numaralarının içinde yer alan bir numaradır. Iban numaraları uluslararası standartta hazırlanmakta olup, bankalar tarafından size verilen banka kimlik numarası gibidir. Her iban numarası, her hesap için farklılık göstermektedir. Iban numaralarında sadece banka şube kodları aynıdır. Iban numarasında yer alan şube kodu haricindeki tüm numaralar farklılık göstermektedir.

Iban Nedir ve Ne İşe Yarar?

Iban numarası uluslararası banka kimlik numarasıdır. Her bankanın müşterisine farklı iban numaraları verilir ve bütün bankalar iban numarası vermek zorundadır. Iban numaraları ile para transfer işlemleri gerçekleştirilir. Iban numarası ile yapılan işlemlerde herhangi bir başka bilgi girilmesine gerek yoktur. Para transfer işlemi sırasında iban numarasının sahibinin adı soyadı ve banka bilgileri işlem ekranında yer alacaktır. Iban ile yapılan para transfer işlemleri hızlı olduğu için zaman kaybı yaşanmamaktadır. Iban numarası farklı kodların bir araya gelmesi ile oluşturulan özel numaralardır. İçinde şube kodu, ülke kodu, hesap numarası ve ek numara yer almaktadır.

Kuveyt Türk IBAN Sorgulaması Nasıl Yapılır?

IBAN Sorgulaması yukarıda da bahsedildiği gibi Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın internet sitesi olan www.kuveytturk.com.tr sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bireysel Hesaplar bölümünde bulunan Kuveyt Türk Iban Sorgulama bölümünde sizden istenilen bilgileri girerek IBAN sorgulaması yapabilirsiniz. Burada Iban Sorgulaması yapacak olan kişiler bankanın müşterisi olmalıdır. Çünkü sorgulama işlemi için sizden Hesap Numarası istenecektir. Yalnızca hesap numarası IBAN numaranızı öğrenmeniz için geçerlidir. Hesap Numarasını yazdıktan sonra aşağısındaki kutucukta bulunan Güvenlik Kodunu girip ‘Sorgula’ seçeneğine tıklarsınız ve IBAN numaranız karşınıza çıkar.

IBAN Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk IBAN Doğrulaması için sitesinde ayrıca bir bölüm bulundurmamaktadır. Eğer IBAN numarasından emin değilseniz ya da emin olmak için doğrulamak isterseniz Hesaplar bölümünde bulunan IBAN Sorgulama bölümünden hesap numaranız ile IBAN numaranızı görüntüleyebilir, doğrulayabilirsiniz.

Sesli Yanıt Sistemi ile IBAN Numarası Öğrenme

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri IBAN sorgulaması ve doğrulaması yapabileceğiniz kanallardan biridir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşteri hizmetleri numaraları 444 0 123 ve 0850 251 0 123 numaralarıdır. Bu numaralar üzerinden Sesli Yanıt Sistemiyle ve müşteri temsilcisine bağlanarak bankacılık hizmetleri alabilirsiniz. IBAN işlemleri kolayca Sesli Yanıt Sistemi ile yapılabilmektedir. İletişim numaralarını aradığınız zaman:

  • IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz,
  • IBAN numaranızı sesli olarak dinleyebilirsiniz,
  • IBAN numarasını SMS ile alabilirsiniz.

Eğer numarayı sesli olarak takip etmekte zorlanırsanız SMS ile cep telefonu numaranıza aktarılması en kolay yöntem olacaktır. Banka numaranızı telefonunuza gönderir ve eksiksiz bir şekilde sorgulama yapmış olursunuz. Ayrıca Sesli Yanıt Sistemi’nde Müşteri Numarası Öğrenme, Hesap Numarası Öğrenme gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Sesli Yanıt Sisteminin yanı sıra müşteri temsilcisine bağlanarak da Kuveyt Türk Iban Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra varsa diğer hesap, bankacılık işlemlerinizi IBAN numaranız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama

Kuveyt Türk İnternet Şubesi IBAN Sorgulama işlemi yapmak için kullanabileceğiniz bankanın dijital kanallarından biridir. İnternet Şubesi 7 gün 24 saat giriş yapabileceğiniz ve tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz bir kanaldır. Buraya www.isube.kuveytturk.com.tr adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Hem Bireysel hem de Kurumsal bankacılık hizmetlerini en kolay şekilde alabileceğiniz bu kanalda tüm hesap bilgileriniz tarafınıza sunulmaktadır. Hesabım bölümüne geldiğiniz zaman karşınıza hesap numaranız, müşteri numaranız ve IBAN numaranız çıkacaktır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası İnternet Şubesi üzerinden ayrıca IBAN numaranız ile yapacağınız tüm para transferi gibi işlemleri de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN Numarası İle Para Transferi Yapmak

Kuveyt Türk IBAN Numarası, para transferi yapmak için bankadaki hesabınıza ait olan numaradır. Bu IBAN numarası yalnızca Kuveyt Türk Katılım Bankası için geçerli olan bir numara değildir, bu bankadaki hesabınızla beraber size verilen numaradır. Hem yurtiçi hem de yurtdışı hesap işlemlerinde, para transferi işlemlerinde bu numarayı kullanabilirsiniz.

IBAN numarası ile aynı bankaya ya da farklı bankaya, kuruma ya da para transferi yapmanız gereken her yere Havale ve EFT yapabilirsiniz. Türkiye’de bulunan bir bankaya Havale ya da EFT işlemi yapmak isterseniz, transfer yapacağınız hesabın IBAN numarası ya da hesap numarasını, şube kodunu veya hesap numarasını kullanarak para gönderebilirsiniz. Eğer yurtdışına para transferi yapacaksanız da parayı göndereceğiniz kişinin, kurumun ya da bankanın SWIFT Kodu ile IBAN numarasına ihtiyacınız olacaktır. IBAN numarasının yanı sıra farklı bir döviz birimi ya da vadeli, vadesiz her bir hesap türü için ek bir numaraya da ihtiyaç duyulabilir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı