Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Personel Alımı Yeni Alımlar Başladı

Kuveyt Türk iş ilanları 2020 yılında da aktif bir şekilde devam etmekte olup Türkiye’deki birçok şubesi için personel alımı yapmaktadır. Kuveyt Türk bünyesinde çalıştırdığı bütün personellerine eşit davranan bir bankadır ve bünyesinde çok sayıda personel çalışmaktadır. Kuveyt Türk iş ilanları sadece bankacılık ile ilgili olmayıp çağrı merkezi ve grafiker alımı gibi ilanları da mevcuttur. Kuveyt Türk ilgili bölümlerin üçüncü ve dördüncü sınıfında yüksek akademik başarı ile okuyan öğrencileri de işçi olarak alabilmektedir. Ayrıca bu öğrenciler için Kuveyt Türk bünyesinde birçok staj imkanı da barındırmaktadır.

Kuveyt Türk İş İlanları

Kuveyt Türk kariyer odaklı çalışan bir kurumdur ve bünyesinde çalıştırdığı personellerin kişisel gelişimlerine de bir hayli destek olmaktadır. Sadece yurt içi değil yurt dışında da birçok eğitim, uygulama ve seminer düzenleyerek personellerinin sertifika almasına yardımcı olmaktadır. Kuveyt Türk çalışanları için ayrıca kariyer temsilciliği hizmeti de verilmekte olup kariyer planlarını kurmalarına yardım ederler. Yurt dışında bulunan birçok kariyer fırsatı için yerelde çalıştıkları personelleri gönderirler ve personel eğer isterse kariyerine yurt dışında devam edebilir. Kuveyt Türk’ün ayrıca yönetici adayı programları da mevcuttur. Bu program kapsamında isteyen personellere eğitim verilmektedir ve bu eğitim uzun solukludur ve kariyer planlaması ile birlikte yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Terfileri

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından terfi almak oldukça kolaydır. Bünyesinde verdiği eğitimlere ve yurt dışı projelerine katılım sağlayan her personelin yönetici ve üst düzey atamaları ekip içinden oluşmaktadır. Yani açılan bir yönetici pozisyonu için dışarıdan alım yapılmamakta olup hali hazırda çalışan ve yükselmek isteyen kişiler bu pozisyona geçirilmektedir. Bu sebep ile kurallara uygun şekilde çalışan kişilerin, pozisyonları da uygun olduğu sürece terfileri mümkündür.

Kuveyt Türk Güncel Personel İlanları - Kuveyt Türk Personel Alımı Yeni Alımlar Başladı

Kuveyt Türk Güncel Personel İlanları

Kuveyt Türk’ün iş ilanları katilbize.com üzerinden yayınlanmakta olup buradan başvuru kabul edilmektedir. Ön başvuru geçen kişiler mülakata çağrılmaktadır ve mülakatı da başarı ile geçerler ise işe başlayabilmektedirler. Kuveyt Türk maaşları ise oldukça uygun olup personellere çalıştıklarının karşılığını vermektedir. Kuveyt Tük güncel personel ilanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İzmir’de çağrı merkezinde çalışacak öğrenci aranmaktadır. Sadece 1 kişi alınacak olup başvurular katilbize.com ve Linkedln üzerinden yapılabilmektedir. Çağrı Akademi için olan bu ilan üniversite ikinci ve üçüncü sınıfların başvurularına açılmıştır.
 • Hukuk ve takip işleri yetkilisi ilanı İstanbul Avrupa yakasına alınacak olup lisans ve ön lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmektedir. Ayrıca tecrübeli ve organizasyon yeteneği olan kişiler istenmektedir. Eğer başvuru sahibi bir erkek ise askerlik ilişiğinin bulunmaması istenmektedir.
 • Bütçe raporlama uzman yardımcısı ilanı İstanbul Avrupa yakası için açılan bir personel ilanıdır. İş için aranan nitelikler ise; ileri düzey İngilizce, ilgili bölümlerden lisans derecesinde mezuniyet ve tamamlanan askerlik yer almaktadır.

Kuveyt Türk Bankada Kampüs İlanlarının Olduğu Şehirler

Kuveyt Türk bankada kampüs platformu için personel alımlarına başlamıştır ve Türkiye’nin birçok ilinde bu ilan açılmıştır. Bankada Kampüs platformu üniversite öğrencilerine yönelik olup sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje kapsamında üniversite öğrencilerinin istihdamı sağlanmaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden 3 ve son sınıf olan öğrencilerine yönelik bir projedir. Bankada Kampüs projesi için alım yapılan iller şu şekilde sıralanabilir;

 • İstanbul Avrupa
 • İstanbul Anadolu
 • Manisa – Turgutlu ilçesi
 • Bursa
 • Ankara
 • Aksaray
 • İzmir
 • Karaman
 • Niğde
 • Antalya
 • Erzincan
 • Trabzon
 • Erzurum
 • Sivas
 • Samsun
 • Aydın – Nazilli ilçesi için bankada kampüs ilanı açılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :
Ziraat Bankası Personel Alımı
Garanti Bankası Personel Alımı

Kuveyt Türk’e Özgeçmiş Bırakmak

Kuveyt Türk iş başvuruları direkt olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kariyer sitesi olan www.katilbize.com adresi üzerinden yapılmaktadır. Bu adreste bulunan iş ilanlarına kendi özgeçmişiniz ile değil, Katıl Bize sayfasında oluşturduğunuz özgeçmişiniz ile başvuru yaparsınız. Özgeçmiş oluşturmak için bankanın kariyer sitesinin sağ üst köşesinde bulunan ‘Özgeçmiş Bırak’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Kuveyt Türk personel alımı için Özgeçmiş Bırak sayfasında sizlerden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin tümünü eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. İstenilen tüm bilgileri girdikten sonra özgeçmişinizi oluşturmuş olursunuz. Öncelikle kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi girerek bir hesap oluşturursunuz. Daha sonra eğitim, kariyer bilgileri ve iş tecrübelerinizi girerek özgeçmişinizi tamamlarsınız.

Katıl Bize programına sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘Kullanıcı Girişi’ bölümünden giriş yapabilirsiniz. Ayrıca ‘Hesabım’ bölümünde hesabınızı, özgeçmişinizi ve iş başvurularınızı inceleyebilir, bilgi değişikliği yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Açık Pozisyonları Görüntüleme

Kuveyt Türk Açık Pozisyonlar yine bankanın kariyer sitesi olan www.katilbize.com adresinde bulunmaktadır. Burada Türkiye’deki tüm Kuveyt Türk şubeleri, genel müdürlükleri ve dijital kanalları için ihtiyaç duyulan tüm açık pozisyonları görüntüleyebilirsiniz. Açık Pozisyonlar sürekli güncellenmekte ve ihtiyaç halinde yayınlanmaktadır. Dilerseniz bulunduğunuz ve iş aradığınız şehri filtreleyerek size en uygun iş ilanını bulabilirsiniz. Ayrıca ‘anahtar kelime’ bölümünde aradığınız pozisyonu yazarak iş filtrelemesi de yapabilirsiniz.

İş ilanları pozisyon, bulunduğu şehir ve ilan yayınlanma tarihi olarak ana sayfada sizlere sunulmaktadır. Uygun gördüğünüz ilanın üzerine tıklayarak detaylı bilgileri görebilirsiniz. Burada iş tanımı ve aranan nitelikler detaylı olarak sunulmaktadır. Kullanıcı Girişi yaptıktan sonra platformda bulunan özgeçmişiniz ile size en uygun ilana başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Personellerinde Aranan Nitelikler

Kuveyt Türk personel alımları için kişilerde belli özellikler aramaktadır. Her pozisyon için aranan nitelikler değişiklik gösterebilir. Bunlar yetenek ve yetkinlikle alakalı olan ve iş için gereken niteliklerdir. Bunların yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda çalışacak ve Kuveyt Türk ailesine girecek kişilerde ortak olarak aşağıdaki gibi nitelikler aranmaktadır:

 • Müşteri odaklı olmak ve müşterilerle iyi iletişim kurabilecek olmak,
 • Analitik düşünebilmek,
 • Başarı odaklı olmak,
 • Katılım Bankacılığı sektöründe çalışmaya hevesli olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak,
 • İletişimi kuvvetli olmak, güler yüzlü olmak,

Kuveyt Türk’te Yönetici Adaylığı Programları

Kuveyt Türk’te çalışan olmak birçok anlamda başarıyı ve ilerlemeyi de beraberinde getirmektedir. Bu banka yöneticilerini kendi yetiştirmek isteyen ve her çalışanının yükselmesine yardımcı olan bir bankadır. En düşük pozisyonda bile başlayan personeller birer yönetici adayıdır ve en üst seviyeye gelmeleri için Kariyer Elçileri tarafından desteklenirler.

Kuveyt Türk çalışanlarını en üst noktalara getirebilmek için MT yani Yönetici Adayı Programları sunmaktadır. Bu program sayesinde Kuveyt Türk Katılım Bankası geleceğin yöneticilerini kendi bünyesinde yetiştirmeyi planlamaktadır. Bu program hem bankanın çalışanları hem de yeni işe başlayacak kişilerin başvuru yapabileceği bir programdır.

Kuveyt Türk Kişisel Gelişime Destek Programları

Kuveyt Türk Kişisel Gelişim Programları, bankanın çalışanları için hem iş hem de sosyal hayatlarında gelişim sağlayabilmeleri amacıyla oluşturduğu programlardır. Kuveyt Türk Personel Alımı sonrasında da çalışanlarının hem iş konusunda hem de sosyal hayat konusunda gelişimlerini takip etmektedir. Bu bankada çalışanlar kişisel yetenekleri ve iş konusundaki yetkinliklerine göre değişik programlarda desteklenirler. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın sunduğu bazı Kişisel Gelişime Destek Programları Şunlardır:

 • Sertifika Programları
 • Uzmanlık Sınavları
 • Yabancı Dil Belgesi Çalışmaları

Ayrıca banka çalışanlarının doğum, evlilik, eğitim ve birçok farklı konudaki ihtiyaçları için de onlara yardımcı olmakta, fırsatlar sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı 2020 başlıklı makalemizde Kuveyt Türk müşteri hizmetleri 444 0 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı