KREDİ KARTLAR

Öğrenci Kredi Kartları Üst Limit ve Başvuru

Öğrencilerin kullanabileceği kredi kartları sayısı oldukça fazladır. Özellikle üniversite öğrencilerinin kullandığı bu kartlar düşük limitli, düşük faizli kredi kartlarıdır. Limitleri 500- 1500 TL arasında değişmektedir. Özellikle üniversitenin açıldığı ilk hafta kampüs bahçesinde pek çok anketör bankacının üniversiteye yeni başlayan öğrencilere kart sattığı görülmektedir. Bu kart satma işleminde kartın tamamen ücretsiz olması ve bir anda içerisinde mevcut bulunan limit kadar eline para geçeceğini belirtilmesi pek çok öğrenciyi cezbetmektedir. Öğrenci için en iyi kredi kartı düşük limitli olan kredi kartlarıdır. Öğrenciler bu kartları genellikle nakit ihtiyacı olmadığı alışverişlerde kullanmakta ve elindeki nakit parayı diğer harcamalarında kullanmaktadırlar. Ancak öğrenci kartlarının gecikme faiz oranı düşük olsa da bu borç artmaya devam eder ve borç ödenmezse normal kredi kartı sahiplerine uygulanan tüm hukuki süreç öğrenci kartına sahip olan bireylere de uygulanır. Kredi kartı borcunun son ödeme tarihi takip edilmesi borç gecikse bile en erken sürede ödenmelidir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Pek çok banka öğrencilerin kullanması için farklı özelliklere sahip hesap ve kartları piyasaya sunmaktadırlar. Nakit para taşımak istemeyen ya da nakit parası bittiği zaman kullanabileceği bir limiti olmasını isteyen öğrencilerin hemen hemen hepsi bu kartlara başvurmaktadırlar. Devletten burs alan üniversiteli öğrencilerin ise burs kartlarında aktif olarak kredi kartı özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik ile birlikte banka hesabı ve kredi kartı hesabı aynı kartta mevcut bulunur. Öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri birbirlerine benzemektedir. Örneğin A Bankası 500 lira limitli bir kredi kartını öğrencilerin kullanımına sunmuşken B bankası da 500 liralık limit belirlemektedir. Öğrenci kredi kartlarının limitleri maksimum 1500 TL olmaktadır ancak bazı bankalar bu limiti daha da yükseltebilmektedirler. Öğrencilerin kart kullanımına alışması öğrencilik yaşamından sonra da kartını aldığı bankadan memnun olması durumunda o bankanın potansiyel müşterisi olacağı için bankalar öğrenciler için ek avantajlar sunmaktadırlar.

Öğrenci Kartlarının Özellikleri

Öğrenci kredi kartı limiti bakımından ve faiz oranları bakımından diğer kartlardan oldukça farklıdır. Borçlanma süreci tüm kartlarda aynı işlemektedir. Bankanın sunduğu limite göre harcama yapılır ve ayın belirli günlerinde bu harcamaların minimum asgari düzey seviyesinde ödenmesi gerekir. Ancak normal kredi kartları yani borç limiti yüksek olan kartların gecikme faizleri oldukça yüksektir. Bankalar öğrencilere düşük limitli kredi kartları sunarak onların faiz borcu ödemelerini engellemeye çalışmaktadırlar. Bankaların sunduğu pek çok olanak öğrenciler için avantajlıdır. Örneğin kartlar anlaşmalı işyerlerinden yapılan alışverişlerde puan kazanma sistemini kullanır. Bu puanlar birikerek başka alışverişlerde indirim olarak kullanılır. Bu puan sistemi öğrenci kartlarında oldukça yaygındır. Bankalar öğrencilerin alışveriş yaptığı mağazalarla anlaşmalar yaparak öğrencilere özel indirim imkânı sunmaktadır. Pek çok müze ve sinema içinde özellikle öğrencilere uygun olacak alanlarda normal bilet fiyatlarına göre %50’ye varan indirimler yapmaktadırlar.

Öğrenci Kartı İçin Online Başvuru Yapılan Bankalar

Öğrenci kredi kartı İş Bankası için başvurulmak istenirse online olarak kolayca başvuru yapılabilmektedir. İş’te Üniversiteli isimli kart ile sadece üniversite öğrencilerine yönelik pek çok avantaj bulunmaktadır. Banka ilk yıl kart ücreti talep etmiyor. Kazanılan MaxiPuan özelliği ile birlikte de alışveriş sitelerinde indirim imkânı sunuyor. Başvuru içinse öğrenci belgesi ve kimlik yeterli oluyor. SMS ile de başvuru imkânı bulunmaktadır. Temassız kart özelliği sunan bu kart ile 50 – 100 TL arası belirlenen limit ile kartların POS cihazı dışında da ödeme yapabilme imkanını öğrenci kartlarına da eklemiş durumda.

İş Bankasın’dan Öğrencilere Özel İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı yaşı 18 ve üzeri olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır. Bu karta sahip olan kişiler, Maximum kredi kartlarının bütün özelliklerinden faydalanmış olurlar. Lisans üstü eğitimine devam eden öğrenciler de bu kredi kartını almak için başvuru yapabilirler. Her alışveriş yaptığınız zaman, kart sayesinde Maxi Puan kazanırsınız. Maxi puanlar birikir ve alışverişlerde para yerine geçer. İlk sene ve ikinci sene kredi kartı kullanımında aidat ücreti ödemenize de gerek yok! Kredi kartın temassız özelliği sayesinde, ödeme yaparken zorlanmayın. İş’te Üniversiteli kartınız ile Pos cihazına kartınızı okutmanız yeterli olacak. Bu özellikten faydalanmak için yapmanız gereken tek şey, başvuru sırasında temassız özellikte kart istediğinizi belirtmek.

ogrenci kredi kartı - Öğrenci Kredi Kartları Üst Limit ve Başvuru

İş Bankasın’dan Öğrencilere Özel İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı başvurusu için gerekli olan belgeler tamamlandıktan sonra kart için başvuru yapılabilir. Gerekli olan belgeler arasında:

 • TC kimlik belgesi,
 • Öğrenci belgesi,
 • Kredi kartı başvuru formu yer alır.

Banka, başvuru yapan kişilerden ek belge talep etme hakkına sahiptir.

İş Bankasın’dan Öğrencilere Özel İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Kampanyaları Nelerdir?

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı kampanyaları sayesinde yaptığınız harcamalarda kazanacaksınız. Öğrenci kredi kartının sunduğu aktif kampanyalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Maximum Mobil kullanarak İstanbul Kart yüklemesi yapan öğrenciler anında 30 TL değerinde Maxi Puan kazanıyorlar.
 • Anlaşmalı total istasyonlarından alışveriş yapan öğrenciler 125 TL ve üzeri harcamalarında 40 TL puan kazanıyor.
 • Maximum Kart kullanıcılarına özel olarak Instagram üzerinden 3 kişiye Media Markt’te geçerli olacak 1000 TL değerinde hediye çeki veriliyor.
 • Sinemaya gitmek isteyen öğrenciler Cinema Maximumlar’da geçerli Yüzde 50 indirim sahibi oluyorlar. İndirimin geçerli olması için sinema seansının 12:30’dan sonra olması gerekiyor.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Play Kart’a Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı Play Kart başvurusu yapmak için banka şubelerini ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Bulunduğunuz yerde kısa sürede başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden bir tanesi kullanarak karta başvuru yapabilirsiniz:

 • SMS ile kredi kartı başvurusu,
 • Yapı Kredi telefon bankacılığı,
 • İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartına başvuru yapın, puanlarınızı kazanmaya başlayın.

Yapı Kredi üzerinden kart başvurusu yapmak isteyen kişiler, önce kredi kartı başvurusu yap linkine tıklasınlar. Ardından Yapı Kredi Mobil Ürün kısmına gelin ve başvurular menüsünde yer alan kredi kartına başvur linkine tıklasınlar.

Online kredi kartı başvurusu yapmak için banka internet sitesi ziyaret edilir. Kredi kartlar kısmına tıklanır. Son olarak hemen başvur butonuna basılır. Aynı link üzerinden kredi kartı başvuru durumu takip edilebilir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Play Kart Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı Play Kart özellikleri sayesinde yaptığınız harcamalarda her daim kazançlı çıkacaksınız. Öğrenci kredi kartının öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kartı için aidat bedeli ödemezsiniz.
 • Kredi kartınızı kullanarak taksitli alışveriş yapma ayrıcalığını elde edersiniz.
 • Kredi kartı ile her yaptığınız harcama başına puan kazanırsınız.
 • Kredi kartı kullanarak anlaşmalı mağazalardaki kampanya ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.
 • Kredi kartınız ile size özel tekliflerden faydalanırsız.

Bütün bunlar için yapmanız gereken tek şey, dilediğiniz yöntemi kullanarak öğrenci kredi kartına başvuru yapmak. Başvurunuzun kabul olması halinde belirtilen adresse anında kartınız teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan Aidatsız Kredi Kartları Bütün Bankalar 2020 başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Aidatsız Kart hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı