İŞ FİKİRLERİ

Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

En Az Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

İlk başlarda en az sermaye ile ne iş yapabilirim ona bir göz atalım. Az sermaye ile fotoğrafçılık ve telefon tamirciliği yapabilirsiniz. Bu iki mesleğinde detaylarını alt tarafta yazımızda sizler için detay verdik. Hatta son zamanlarda herkes tarafından popüler olan sosyal medya fenomeni olarak az bir sermaye ile başlangıç yapabilirsiniz. El sanatlarında yetenekli iseniz küçük objeler ve biblolar üreterek az sermaye ile satışa başlayabilirsiniz.

50 Bin Lira İle Ne İş Yapılır?

2020 Yılında bir çok sektörde yer alabilirsiniz, önemli olan sizin için en doğru iş sektörünü seçmenizdir. Sizler için yaptığımız araştırmalarda 50 bin lira ile ne iş yapılır sorusu ile karşılaştık, 50 bin TL ile bir çok sektörde yeni iş imkanı yaratabilirsiniz, örnek vermek gerekirse büfe, İnternet cafe, oto yıkama,fotoğrafçı gibi işlerde şansınızı deneyebilirsiniz. Bazı sektörlerin detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Evde Para Kazandıran İşler?

Her insanın hayalinde evde oturarak para kazanmak vardır. Peki evde para kazandıran işler hangileridir, en popüler olanı evde anket doldurarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise evde makale yazarlığı yaparak gelirinize ek katkı sağlayabilirsiniz, eğer internet ve yazılım bilginiz var ise internet üzerinden reklam gelirleri elde edebilir ve e-ticaret yapabilirsiniz.

Hangi İş Daha Karlı?

Hangi iş fikirleri para kazandırıyor? Bu soruya verilebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Farklı sektörlerde para kazandıran işler vardır. Ancak insanlar kendi potansiyeline en uygun işi seçmelidir. Hangi iş daha karlı derseniz sizlere aşağıda tek tek açıklayacağım.

Günümüzdeki rekabet ortamında işsizlik oranı oldukça yüksektir. Fakat çeşitli alanlarda iyi para kazandıran birçok iş fikirleri de bulunmaktadır. Bu işlerden bazıları şunlardır:

  • Çit kurucu hizmeti,
  • Bisiklet tamirciliği,
  • Evcil hayvan bakıcılığı,
  • Mobil cafe işletme.

Sosyal Medya Fenomenliği İle Para Kazanma

en az sermaye ile ne is yapabilirim - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Sosyal medya, içerisinde birçok iş imkanı barındıran bir sektördür. Bunlardan bir tanesi de sosyal medya fenomenliğidir. Sosyal medyanın ortaya çıkışıyla beraber kişiler bu platformlar üzerinden popülarite kazanmaya da başlamıştır. Sermaye ve diplomaya ihtiyaç olunmayan sosyal medya fenomenliği yalnızca Türkiye’de değil dünyada en çok para kazandıran işler arasındadır.

Cep Telefonu Tamirciliği Yaparak Para Kazanma

cem telefonu tamircisi en karli is - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Türkiye’de en çok para kazandıran işler denilince akla cep telefonu tamirciliği gelmemektedir. İşin adının tamircilik olmasından kaynaklı insanlar bunu basit bir şey olarak düşünmektedir. Ancak cep telefonu tamirciliği oldukça yüksek kazançlar elde edilebilen meslek grubundandır.

Cep telefonları oldukça karmaşık hale geldi. Bundan dolayı da cep telefonu tamirciliği de basit bir iş değildir. Cep telefonu tamirciliği konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişiler Halk Eğitim Merkez’lerinin verdiği kurslara katılabilmektedir.

Tavuk Yetiştiriciliği İle Para Kazanma

en cok para kazandiran isler - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Son 10 yılda oldukça büyüyen tavukçuluk sektörü Türkiye’de insanlara iyi kazançlı iş potansiyeli sunmaktadır. Sağlık beslenme ve organik gıdalar alma günümüzde oldukça popülerdir. İnsanlar artık organik tavuk ya da yumurta satan kişiler ile iletişime geçerek bu ürünleri o kişilerden almaktadır. Ayrıca tavuk yetiştiriciliği ile ilgili devletin verdiği bazı hibelerde bulunmaktadır.

Evde Para Kazanmak

evde para kazanma - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Yapılan girişimciliklerin yanı sıra evden çıkmadan da para kazanmanın bazı yolları vardır. Bu imkanlar kişilere çalışma saatlerini kendileri ayarlama olanağı da vermektedir. Evde para kazandıran işler arasında en yaygın olanlardan bir tanesi çevirmenliktir. Makale, kitap gibi metinlerin çevirmenliği yapılabildiği gibi dizi, film, belgesel gibi içerikler için de çevirmenlik hizmetleri verilebilmektedir. Birçok farklı alandan iş gelme fırsatı olduğundan dolayı iyi de bir para kazanma yoludur.

TAVSİYE KONU: Evde Ek İş Fikirleri

Evden yürütülebilecek bir başka iş ise makale yazma ya da editörlük yapmaktır. Bu olanak ile iş, hangi şehirde olursa olsun fark etmeksizin çalışılabilmektedir. Yazmak konusunda beceriye sahip olan ve evden çalışmak isteyen kişiler internet sitelerinde ya da makale hizmeti veren şirketlerde çalışabilme fırsatı bulabilmektedir.

El Sanatından Para Kazanma

evde para kazandiran hobiler - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Para kazanma yollarından bir tanesi el sanatlarıdır. Bu yalnızca genç kişilerin değil emekli olan insanların da para kazanabileceği bir yoldur. Belediyelerin açtıkları birçok el sanatları kursları bulunmaktadır. Bu kurslara katılarak takı yapı, oyuncak yapımı, örgü gibi alanlarda gelişim sağlanabilmektedir. Evde para kazandıran hobiler olarak değerlendirilebilecek bu el işleri yapıldıktan sonra küçük butiklerde satılması kişilere oldukça iyi bir gelir sağlayacaktır.

Fotoğrafçılık İle Para Kazanma

para kazandiran isler - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Sosyal medyada fotoğrafların paylaşılması fotoğrafçılığın boyutunu da değiştirdi. Artık insanlar çektikleri fotoğrafları sergi açmadan internet ortamına koyarak paylaşabilmekte ve satış yapabilmektedir. Bunun yanı sıra kişiler kendi sosyal medya hesaplarında paylaşabilmek adına da profesyonel fotoğrafçılar ile anlaşmaktadır. Bu da fotoğrafçılara farklı alanlarda birçok iş olanağı sunmaktadır. Günümüzde en meşhur olan fotoğrafçılık ise düğün ve doğum fotoğrafçılığıdır.

Google Adsense İle Para Kazanma

google adsense ile para kazanma - Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020

Google üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle bir web sitesine sahip olmaları gerekmektedir, Google adsense ile para kazanma taktiklerini sizlerle paylaşacağım. İnsanlara faydalı bir web sitesi kurmayı başırırsanız ve insanlar bu bilgilere ulaşıp web sitenizi ziyaret etmeye başlarsa sizde reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Ek Gelir İmkanları

Yarı zamanlı yapılan işler kişilere ek iş imkanı da sağlamaktadır. Özellikle okuyan öğrenciler bu işlerle para kazanabilmektedir. Ek gelir elde etmek için yapılabileceklerden bazıları şunlardır:

  • Çocuk bakıcılığı,
  • Anketörlük,
  • TV programlarına konuk olarak katılma.

Bir önceki yazımız olan En Karlı 6 İş Fikirleri En İyi İçerik başlıklı makalemizde kar getiren bir iş, Karlı iş kurma fikirleri ve Sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı