PARA-PİYASA

Para Kazandıran Uygulamalar – 15 Mobil Uygulama

Para kazandıran uygulamalar sayesinde uygulamaları akıllı telefonunuza yüklemeniz sonucunda para kazanabiliyorsunuz. Yalnız uygulamalar sayesinde zengin olmak gibi bir hayal kurarsanız yanılırsınız ama ek gelir elde etmek isteyenlerin ihtiyacını karşılayabilir. Boş zamanlarınızı da değerlendirebileceğiniz para kazandıran uygulamalar için üyelik sırasında herhangi bir ücret isteyen uygulamalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Üye olmadan önce uygulama hakkında araştırma yapmanız hatta kullanıcı yorumlarını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonlarınıza indirerek kullanabileceğiniz para kazandıran mobil uygulamalar hakkında bilgi vereceğiz.

Money App

Hem Android hem de İOS ile uyumlu olan para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Money App, Pazar araştırması uygulamasıdır ve fikir belirtme, mağaza ürünleri inceleme ya da oyun oynama ile ürünleri test etme gibi görevleri içermektedir. Money App uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kendi adınıza bir hesap oluşturarak verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

Görevleri tamamladıkça kazandığınız paralar, Paypal hesabınıza aktarılır ve para kazandıran uygulamalar içerisinde incelendiğinde en büyük artısı paranızın 2-3 gün içerisinde hesabınıza aktarılıyor olmasıdır.

iPoll

iPoll, tüm akıllı telefonlarla uyumlu olan piyasa araştırmasına yönelik para kazandıran uygulamalar arasında yer alır. Anket doldurma,  günlük tüketim günlüğü tutma ve gözlem yapmak gibi farklı görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

iPoll uygulamasını telefonunuza indirip, kişisel hesabınızı oluşturduktan sonra sizden ekstra bilgiler isteniyor. Yani uygulamayı sizin bilgilerinize göre kişiselleştiriyor ve böylelikle size özel görevler vererek kolaylıkla yapmanızı sağlıyor. Görevler içinde bildirimler göndermeyi unutmuyor.

Para kazandıran uygulamalar arasında olan iPoll ile nakit çekim yapabilmek için en az 10 dolar kazanmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca 10.000 dolar ödül verilen ve 3 ayda bir yapılan çekilişe de katılabilirsiniz.

Foap

Foap, hem Android hem de iOS tabanlı bir para kazandıran uygulamadır. Profesyonel ve amatör fotoğrafçılar çektikleri fotoğraflarını satarak, 5 ile 100 dolar arasında para kazanabilmektedir. Uygulamadan faydalanabilmek için öncelikle hesap açmanız gerekmektedir. Daha sonra yüklediniz fotoğraflar kullanıcılar tarafından puanlanır ve ne kadar çok puan alırsa o kadar görünürlüğü de artmaktadır.

Foap programı üzerinde “misyon” diye bir bölüm yer almaktadır ve oraya markalar ya da ajanslar ne tür fotoğraflar istediklerini belirtmektedir. Siz de uygun olan fotoğraflarınızı sunarak, bu şekilde de para kazanabilirsiniz.

para kazandiran mobil uygulamalar - Para Kazandıran Uygulamalar - 15 Mobil Uygulama

Swagbucks

Swagbucks para kazandıran uygulamalar arasında yer almakta olup, ilk üyelikle birlikte 10 dolar bonus verilmektedir. Anketleri doldurmak, online alışveriş yapmak ve verilen görevleri yerine getirmek sonucunda para kazanabileceğiniz uygulama da video izlemek de para kazandırmaktadır. Ama en çok para ankete katılmaktan kazanılabilmektedir.

Slidejoy

Play Store üzerinden indirebileceğiniz uygulama, ekran kilidini aktifleştirmeniz durumunda bile para ödemektedir. Ekran kilidiniz aktifken haber ve reklamların gelmesi sonucunda sola kaydırarak gelen bildirimleri öğrenebiliyor ya da yine kaydırma sonucunda bildirimlerim kaldırılmasını sağlıyoruz.  Para kazandıran uygulama Slidejoy sayesinde anketlere katılarak da ekstra para kazanabiliyor ve ilk 3 aydan sonra ödemelerinizi aylık olarak alabiliyorsunuz. Yalnız tek dezavantajı kazandığınız paralar üzerinden % 20 kesinti yapılmasıdır.

Bookscouter

iOS ve Android tabanlı olan para kazandıran uygulama Bookscouter, kullanmadığınız kitaplarınızı satarak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Yeni ya da ikinci el kitaplarınızı satabilir ve böylelikle para kazanabilirsiniz. Facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarınızdan birini kullanarak üye olabilir ve kitaplarınızın barkodlarını tarayıp, sisteme yükledikten sonra kişilerin verdikleri fiyata göre satış fiyatınızı belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca kitapların kargolanması da ücretsizdir.

ALAKALI KONU : Para Kazandıran Oyunlar – 20 Oyun Listesi

Toluna

Piyasa araştırma ve para kazandan uygulamalar arasında yerini alan Toluna, Android ve iOS cihazlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Çeşitli anketleri cevapladığınız gibi kendi anketinizi üreterek de para kazanabiliyorsunuz. Üyelik işlemleri oldukça kolay olan Toluna’da çekilişlere katılarak da farklı hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Userfeel

Web sitelerinde gezinti yaparak para kazandıran uygulama Userfeel, sitenin içeriği hakkında videolu feedback ve eleştiri yapmanız sonucunda para kazandırıyor. Her test 10 ya da 20 dakika sürerken, test başı 10 dolar para kazanabiliyorsunuz.

İlk üye olduğunda öncelikle bir deneme sürecine tabi tutuluyorsunuz ve size verilen görevleri yerine getirirken sesiniz ile birlikte görüntünüz kaydediliyor ve gösterdiğiniz performans ekip tarafından değerlendirildikten sonra aldığınız puan size çok test olarak geri dönüyor.

Musely

Musely, iOS ve Android cihazlarda rahatlıkla kullanılabilen para kazandıran uygulama olmakla birlikte, alışveriş keyfinin ve fikir alışverişinin de yapıldığı sosyal bir platformdur.  Musely üzerinden para kazanmak için kendi blogunuzu açabilir ve tavsiye ettiğiniz ürünler üzerinden satış olması halinde % 20 komisyon alabilirsiniz. Ödemeler ise ayın 1. Ve 15. Günü yapılmaktadır.

Mercari

Evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı satabileceğiniz para kazandıran uygulama Mercari sayesinde evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulabilirsiniz. Satışa koyduğunuz ürün beğenilip satın alındığı zaman ödemeli olarak kargoluyor ve teslim alındıktan sonra ürününüzün onaylanması sonucunda hesabınıza para yatırılıyor. Üstelik benzer uygulamalara nispeten alışverişlerinizden aldığı komisyonda düşük bir para kazandıran uygulamadır.

Sweatcoin

Telefonunuzda adım ölçer kullanıyorsanız, GPS’sini Sweatcoin’e bağlayarak uygulama adımlarınızı ölçerken 1000 adım başına da 0,95 sweatcoin kazanabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar arasındaki Sweatcoin ile kazandıklarınızla spor malzemesi alabileceğiniz gibi nakit olarak çekim yapabilirsiniz. İsterseniz kazandıklarınızı bir hayır kurumuna bağışlayabilirsiniz.

DV Closet

DV Closet sadece iOS için uyumlu olmakla birlikte modayla ilgileniyorsanız, kombin yaparak ve insanlara moda konusunda fikir vererek para kazanabileceğiniz bir uygulamadır.  Para kazandıran uygulama sayesinde farklı kombinler yaparak 10-15 dakika zaman ayırarak 22 dolar para kazanabilirsiniz.

Kango

“Çocuklar için Uber” olarak değerlendirebileceğiniz Kango ile çocuklarınızı anaokul, ilkokul, ortaokul ya da liseye giden öğrencilerinizi okula bıraktırarak para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun nerede olduğunu da takip edebileceğiniz uygulama sayesinde çocuklarınızla da direk iletişime geçebiliyorsunuz. Ayrıca sicil bilgilerinize dair inceleme yapıldıktan sonra da gerekli görülmesi durumunda acil yardım sağlayabileceğiniz para kazandıran uygulama ile çocuklarınızı güvenli bir şekilde okullarına gönderebiliyorsunuz. Kango Android ve iOS tabanlı uygulama olup, telefonlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir uygulamadır.

App Trailers

App Trailers, piyasada bulunan para kazandıran uygulamalar hakkında bilgi veren bir uygulama olup, 30 saniyelik videolar sunan bir uygulamadır. Bu videoları izleyip, notlar vererek hatta çeşitli quiz ya da oyunlara dahil olarak hediye çeki kazanabilirsiniz. Ayrıca App Trailers, Android ve iOS cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Field Agent

Dilimize çevrildiğinde “Saha ajanı” olarak çevirebileceğimiz Field Agent adlı para kazandıran uygulama ile mağazalara müşteri olarak giderek gözlem yapıp, gözlemlerinizi değerlendirerek para kazanabiliyorsunuz. Gözlem sırasında

  • Mağazadaki ürünlerini fiyatlarını kontrol etmek,
  • Mağazanın tasarım fotoğraflarını çekmek,
  • Mağazadaki ürünlerin ne şekilde yerleştirildiğini tarif etmek gibi kriterler bulunmaktadır.

Bu kriterler doğrultusunda görevinizi yerine getirerek para kazanabilir ve görevlerinizi 2 saat içinde tamamlayarak feedback vererek işleminizi tamamlamış oluyorsunuz. Field Agent, iOS ve Android için geçerli bir uygulama olmakla birlikte para kazandıran uygulama olarak değerlendirilebilir.

Yukarıda anlattığımız para kazandıran uygulamaları siz de telefonlarınıza indirerek, para kazanabilir ve hatta keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücret İle Ev Hanımlarına Emeklilik 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı