PARA-PİYASA

Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Paypal hesap açma işlemleri, bilindiği üzere şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmasının ardından internet kullanıcıları tarafından oldukça karmaşık bir hâl almıştır. Zira online ödeme hizmetlerinden biri olan Paypal 2016 yılının mayıs ayından bu yana Türkiye’deki tüm faaliyetlerini durdurmuş ve bu platformda paraları bulunan kullanıcıların bakiyelerini banka hesaplarına transfer etmelerini istemiştir. Bu yazımızda Türkiye’den Paypal hesap açmak için neler yapmanıza dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Online ödeme sistemleri arasında en çok tercih edilen şirketlerden biri olan ve geçtiğimiz dönemde Türkiye’den de çok sayıda kullanıcı olan Paypal, müşterilerine sağladığı pratiklik, hız ve kullanışlılık ile hala dünya genelinde en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda her ne kadar Türkiye’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından gerekli yasal izinleri alamamaları sebebiyle faaliyetlerini durdurma kararı almış olsalar da Paypal pek çok Türk kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Paypal Hesabı Açmak İçin Neler Gereklidir?

Paypal hesabı açmak için gerekli olan birtakım bilgiler bulunmaktadır. Söz konusu bilgiler olmadan Paypal hesabınızı aktif bir şekilde kullanmanız mümkün değildir. Dolayısıyla Türkiye’den Paypal hesabı açmak isteyen bir internet kullanıcısıysanız eğer;

 • Aktif olarak kullandığınız geçerli bir e-posta adresi
 • Aktif olarak kullandığınız geçerli bir telefon numarası
 • Posta adresi
 • Banka kartı veya kredi kartı hesap numarası

gibi bilgileri kayıt işlemlerinde belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere mevcut durumda sahipseniz vakit kaybetmeden Paypal hesabı açmak için neler yapmanız gerektiğine geçebiliriz.

Türkiye’den Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’den Paypal hesabı açmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin pek çoğunda, küçük meblağlar kullanılarak para transferi ve ödene hizmetleri yapıldığından kullanıcılar tarafından alternatif yöntemler tercih edilmektedir. Düşük limitli işlemler yerine yüksek tutarlarda ödeme işlemleri yapabilmeniz için doğrulanmış Paypal hesabı açmanız gerekmektedir. Söz konusu doğrulanmış Paypal hesabı için de biraz ücret ödemeniz şarttır. Her ne kadar işin içine ödeme yapma kısmı girdiğinde tadımız kaçsa da Türkiye’den Paypal hesabı açma konusunda en garantili yöntemin bu şekilde olduğu göz önünde bulundurulduğunda küçük miktarda yapılan ödemeler teferruat olarak kalmaktadır.

Türkiye’den Paypal hesabı açabilmek için öncelikle birazdan anlatacağımız işlemlerde mutlaka bir “VPN” servisi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu noktada en uygun fiyata sabit Amerikan IP adresi alabileceğiniz VPN firmalarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü Türkiye’den Paypal hesabı açmak için şirketin resmi internet sitesine giriş yaptığınızda uyarılarla karşılaşırsınız. Dolayısıyla Türkiye sunucularından bağlandığınız için Paypal hesabı açmanız mümkün olmamaktadır.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 1. Adım

Garantili Paypal hesabı açma üyelik işlemleri için birazdan açıklayacağımız adımları teker teker gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda öncelikle paypal.com/us internet sitesine tarayıcınızdan giriş yapın.

 • paypal.com/us adresine giriş yaptıktan sonra,
 • Ana sayfa üzerinde “Sign up free” bağlantısına tıklayın.

Karşılaştığınız bu ekranda yer alan ilgili alanlara kişisel bilgilerinizi yazın. Bu adımların ardından “Sonraki” veya “Next” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiş yapmış olacaksınız.

paypal hesap acma - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 2. Adım

Paypal hesabı açma işlemlerinde ikinci adıma geçtiğinizde karşınıza sizden adres ve telefon bilgilerinizi girmenizi isteyen bir form ile karşılaşacaksınız. Bu alandaki ekranı kesinlikle rastgele bilgilerle doldurmayın. Bu şekilde bir işlem yapmanız halinde üyeliğiniz geçerlilik kazanmayacaktır. Bu nedenle Türkiye’den aldığınız üyeliği yasal bir şekle uydurabilmek adına;

 • usa2me.com internet adresine girin
 • 23 dolar ödeyerek tek seferlik bir e-posta adresi satın alın.

Her ne kadar pahalı bir işlem gibi gözükse de garantili Paypal hesabı açabilmek adına bu işlemi yalnızca bir kereliğine yapmanız gerekmektedir. Tek seferlik ödemenin ardından adınıza mektup geldiğinde 0.50 dolar karşılığında tarayıp gönderme işlemini yapıyorlar. Bunun yanında büyük gönderileri de Türkiye’ye yönlendirme gibi hizmetleri bulunmaktadır.

Adres hizmetini satın aldıktan sonra bir de Amerika Birleşik Devletleri üzerinden mesaj işlemlerinde kullanabileceğiniz bir telefon hattına ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle ABD üzerinden yalnızca kendi adınıza kayıtlı telefon hattı alabilirsiniz. Söz konusu telefon hattı her ne kadar fiili bir hat olmasa da bu tür işlemlerde yasal olarak kullanabileceğiniz bir telefon numarası olmaktadır.

Dolayısıyla ABD’de bu servisi sağlayan internet siteleri üzerinden aylık 4 dolar karşılığında bir hat satın alabilir veya 9 dolar karşılığında 250 dakika arama hakkınızın olduğu bir hatta sahip olabilirsiniz. Öte yandan söz konusu telefon numarası ile Paypal hesabı üyeliğinizi tamamladıktan sonra bu numaraya olan aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Bu sayede numarayı bir daha kullanmasanız ve iptal etseniz bile Paypal üyeliğiniz güvenle devam edebilecektir.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 3. Adım

Garantili Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde 3. adım olarak kendi adınıza satın aldığınız adres ve telefon numarası bilgilerini Paypal üyelik formunda ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgileri gerçeğine uygun olarak doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra, ekranda yer alan;

 • Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası’nı onayladığınıza dair kutucuğu işaretleyin.

paypal hesap acma üyelik - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Bu işlemin ardından devam diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 4. Adım

Yasal Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde bir sonraki adımda karşınıza telefon numaranızı onaylamak isteyip istemediğinize dair bir işlem menüsü çıkacaktır. Burada dilerseniz adınıza kayıtlı telefon numarası ile Paypal hesabınızı onaylayabilirsinizi. Bu sayede Paypal hesabının garantili olması için gerekli olan “Numara Doğrulama” işleminden tek bir hamle ile sıyrılmış olursunuz. Dolayısıyla Paypal hesabınız kendi adınıza kayıtlı telefon numaranız ile eşleştirilmiş olacaktır.

paypal uyelik islemleri - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Öte yandan Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinin 4. adımı olan bu aşamada dilerseniz söz konusu hesap – telefon numarası eşleştirme işlemini daha sonraya da erteleyebilirsiniz. Bu durumda “Not Now” butonuna tıklayarak, işlemi daha sonra yapacağınızı bildirebilir ve Paypal hesabınız için bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 5. Adım

Paypal hesabı açmak için üyelik işlemlerinde bir sonraki aşamada mail onayı yani adınıza kayıtlı e-posta adresi ile üyelik onayı yapılmalıdır. Dolayısıyla daha önce bahsettiğimiz şekilde kendi adınıza satın aldığınız mail adresinize gelen onaylama bağlantısı ile üyeliğinizi bir sonraki aşamaya aktarabilirsiniz. Bu aşamada mail hesabınızı onayladıktan sonra tam olarak doğrulanmamış bir Paypal hesabına sahip olmuşsunuz demektir. Dolayısıyla Paypal üyeliğini tamamlayabilmek adına kalan adımları da yazımızda belirttiğimiz şekilde yerine getirmeniz önem teşkil etmektedir.

paypal hesap - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 6. Adım

Kalıcı Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde 6. adım, adres doğrulaması ve telefon doğrulaması yapıldıktan sonra banka hesabı doğrulamasını içermektedir. İşte bu adımda bir başka sitenin yardımına daha ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada kendi adınıza kayıtlı dijital banka hesabı açabilmek için;

 • Payoneer internet sitesine giriş yapın ve üyelik alın.
 • Payoneer’e üye olduktan sonra sırasıyla;
 • > Receive
 • > Global Payment Service

sekmelerine tıklayarak aşağıda görmüş olduğunuz ekranın tarayıcınızda açılmasını sağlayın. Bu ekranda banka bilgileriniz yer almaktadır. Bu bilgileri Paypal hesabı açma işlemleri arasında bir sonraki adımda kullanacağız. Öte yandan Payoneer hesabının onaylanması yaklaşık 3 günü bulabilmektedir. Fakat bu site üzerinden dijital banka hesabı oluşturup onaylamak genellikle 24 saatten az sürmektedir.

paypal - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 7. Adım

Yüksek limitli Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde bir sonraki adım, daha önce yarım kalan Paypal hesabınızın tamamen doğrulanmasını sağlamaktadır. Bu aşamada Paypal hesap açma işlemlerini tam anlamıyla doğrulamak için banka hesabı kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Bu bölüme giriş yapılabilmesi için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • > Wallet,
 • > Link a card or bank
 • > Link a bank account

Sırasıyla bu işlemleri yerine getirdikten sonra karşınıza Routing ve Account number numaralarını girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekrana da doğru bilgilerin girilmesi Paypal hesabının garantili ve kesintisiz olarak kullanılabilmesi adına önemlidir. Dolayısıyla önce Payoneer hesabınıza yani dijital banka hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki gibi kendi banka bilgilerinizi ilgili alanlara girin. Bu noktada banka ekranları karşınıza çıktığında mutlaka diğer bankalar seçeneğini işaretleyin. Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra Paypal hesabınızda aktif banka hesabınız da onaylanmış olacak.

paypal banka - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Tüm bu işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirdikten sonra ekranın sağ alt köşesinde “First Century Bank” onayını görebilirsiniz. Bu onayın verilmesinde Paypal’ın banka ile iletişim kurması gerektiğinden söz konusu onaylama süreci en 48 saat ile en fazla 1 hafta kadar sürebilmektedir.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 8. Adım

Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde bir sonraki adım, “SSN Onayı” verilen aşamadır. Söz konusu ifade, sosyal sigortalar numarası anlamına gelmektedir. Bu kapsamda uygulamanız gereken aşamalar şu şekilde olmalıdır:

 • > Settings (ayarlar)
 • > Account
 • SSN

menüsüne giriş yaparak bu alana sosyal güvenlik numarası girmeniz talep edilmektedir. SSN numarasını rastgele olarak atayan “SSN Verify” internet sitesi üzerinden alabilirsiniz. Bu numaranın rastgele olarak belirlenmesi hiçbir olumsuz duruma neden olmamaktadır. Bunun yanında söz konusu rastgele verilen SSN numarası ile ABD’de bazı bankalardan hesap dahi açabilmeniz mümkündür. Bunun sebebi ABD’nin vergi sisteminin beyannameye dayalı olması ve denetimin bulunmamasıdır. Son olarak bu aşamada adres bilgileriniz hangi eyaletteyse, vergi numarasını da o eyaletten almaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

paypal işlemleri - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 9. Adım

Paypal hesabı açarken üyelik işlemlerinde son olarak kredi veya banka kartı doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda Payoneer sitesinden master card talep edebileceğiniz gibi daha ucuz yollu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bu noktada;

 • getbarter.com adlı internet sitesine giriş yapın,
 • Üye olduktan sonra 1 dolar ödeyerek, ön ödemeli sanal kart sahibi olabilirsiniz.
 • Ödediğiniz 1 dolar kart bakiyenizde bulunmaktadır.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 10. Adım

Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde son adım, ön ödemeli kartınızı, wallet sekmesinden debit card olarak eklemenizle tamamlanmaktadır. Bu noktada pasaport onayı dışında tüm üyelik kontrolleri ve doğrulamaları yapmış bulunmaktasınız. Paypal hesabınıza kendi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda hesabınızın güvenilir ve garantili bir şekilde kullanılabileceğini şu grafik ile görüntüleyebilirsiniz.

paypal hesaplari - Paypal Hesap Açma İşlemi Adım Adım 2020

Bu grafikte görüldüğü gibi Paypal hesabınızın güvenilir olması için 4 farklı doğrulamadan geçtiği ortadadır. Bu sayede 25 bin dolar tutarına kadar yapılan tüm ödeme işlemlerinizi, Paypal hesabınızı kullanarak güvenle yerine getirebilirsiniz. Paypal hesap açma işlemleri bu şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sıfır KM Sahibinden Peşinatsız Senetle Araba Bütün İller başlıklı makalemizde Hiç peşinatsız taksitle 2. El araba almak ve kredi kartsız senetle araba almak hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Merhaba. Paypal hesabi actim. Daha once bir iki kere kullandimda. Ama bugun yaptigim alisveriste param beklemeye alindi. Ne yapabilirim ?

 2. Merhaba,

  Hesap açarken ABD’de bir başkasına (bir dostumuza) ait reel adres ve telefon no bilgisi girmemiz durumunda üyelik işlemi kabul oluyor mu acaba?

 3. Merhaba,
  Hesap açıldıktan sonra para transferi, çekme, gönderme, kontrol için her seferinde VPN ile mi giriş yapmak gerekir. Benim paypal hesabımla payoneer arasında sorun çıktı ve yeni bir payoneer usd hesabı talep ettim onu da iptal etti paypal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı