Şekerbank

Şekerbank İnternet Bankacılığı 2019

Şekerbank internet bankacılığı aktivasyon işlemlerini tamamladıktan sonra Türkiye Şeker Bankası’nın vermiş olduğu hemen hemen bütün hizmetleri online olarak gerçekleştirebilmektesiniz. Her zaman ve internetin olduğu her yerde güvenli bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eft, havale, hisse senedi, fatura, borç ödeme vb. sayısız hizmeti bankaya ya da Şekerbank Atm’sine gidip sırala beklemeden kolayca gerçekleştirmek için Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı her an yanınızda. Peki, Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı güvenliği nasıl sağlanıyor? Derseniz, bunun yanıtı oldukça basittir. Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığına giriş yaparken güvenlik açısından birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemler; mobil onay kodu, mobil imza ve kısa mesaj şifre ile sürekli değişken ve onaya ihtiyaç duyulan şifreleme yöntemlerini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Türkiye Şeker Bankası İnternet Bankacılığı Hizmetleri

Türkiye’de özellikle son dönemlerde yaygın hale gelen internet bankacılığı, banka müşterileri için çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çoğu banka gibi Türkiye Şeker Bankası’da müşterilerine internet bankacılığı hizmeti vermektedir. Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı kullanarak gerçekleştirebileceğiniz bazı işlemleri kısaca şu şekilde açıklamak mümkündür;

 • Banka hesap bilgileriniz ve hesap hareketleriniz
 • Vadesiz mevduat hesabı açma ya da kapatma işlemi
 • Kredi kartı işlemleri (borç ödeme, nakit avans vb.)
 • Kredi başvurusu
 • Yatırım hizmetlerinden bazıları
 • Para transfer işlemleri (Havale – EFT- SWİFT)
 • Fatura ödemeleri ve fatura borç sorgulama
 • Mobil operatör borç ya da fatura ödeme vb.

Bu ve benzeri daha birçok işleminizi Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirerek, bankalarda ya da ATM’lerde saatler harcamaktan kurtulabilir ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Üstelik Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için kolayca internet bankacılığınızı aktif hale getirebilmeniz mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için Şekerbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Şeker Bankası İnternet Bankacılığı Başvurusu

Türkiye Şeker Bankası’nın internet bankacılığı hizmetine başvurabilmek için size en yakın Türkiye Şeker Bankası şubesini ziyaret ederek, bireysel ya da kurumsal internet bankacılığı başvurusu şifrenizi anında alarak hesabınızın internet bankacılığını aktif hale getirebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal olarak iki farklı yolla Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı kullanabilirsiniz. Bunun için Türkiye Şeker Bankası bireysel internet bankacılığı başvuru süreci şu şekilde işlemektedir;

 • Türkiye Şeker Bankası şubesine gitmeden resmi internet sitesi üzerinden kredi ya da banka kartı bilgileriniz ile yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Ardından giriş yaptıktan sonra İnternet şube başvuru seçeneğini işaretleyerek sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurunuz.
 • İşleminiz onaylandıktan sonra Şekerbank internet bankacılığı hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki bu işlem kolaylığı Türkiye Şeker Bankası müşterileri için geçerlidir. Eğer Türkiye Şeker Bankası müşteri değilseniz o zaman size en yakın Şekerbank şubesine giderek internet bankacılığı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şekerbank Kurumsal İnternet Bankacılığı Başvurusu

Kurumsal olarak bir tüzel kişilik ile Türkiye Şeker Bankası internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için yapmanız gereken ilk şey; size en yakın Şekerbank şubesine giderek başvuru formunu doldurmak olacaktır. Bu işlemin ardından müşteri numaranız ve şifreniz size bildirilecektir. Türkiye Şeker Bankası kurumsal internet bankacılığı başvuru işlemlerinizden sonra gereken bilgiler kısaca şu şekildedir;

 • Müşteri Numarası
 • Kullanıcı Kodu/Adı
 • Parola
 • Şifre

Yukarıda belirtilen parola ve şifre iki farklı yöntemle size sunulmaktadır. Bunlardan biri sizin her girişte kullandığınız sabit parola diğeri ise sizlere banka tarafından iletilen geçici şifrenizdir. Bu adımları uyguladıktan sonra, işletmenizin ödemeleri vakit kaybetmeden Türkiye Şeker Bankası, internet bankacılığı aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Satılık Gayrimenkuller 81 İlde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı