Şekerbank

Şekerbank İş İlanları Anında Başvur

Şekerbank iş ilanları, finans sektöründe çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip edilmesi gereken iş ilanlarından biridir. Vatandaşların finans sektöründe yer alması için güvendiği ve uzun zamandır tanıdığı kurumlarla İletişime geçmesi gerekmektedir. Günümüzde finans sektörünün insanlar üzerindeki etkinliğinin artması vatandaşların da finansı sektöründe çalışmaya olan talebini artırmaktadır. Bu doğru orantı insanların yıllardır müşterisi olduğu, bankaların iş alım süreçlerini takip etmesini gerektirmektedir. Ancak her bankanın iş alımlarında izlediği strateji farklıdır. Bu bankaların aradığı özellikler değiştiği için, spesifik olarak çalışılmak istenen bankanın iş alım şartları incelenmedir. Bir bankada çalışmak için iş başvurusunda bulunmadan önce hangi bankada çalışmak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra yapmamız gereken ise ve ilgili banka ile iletişime geçerek işe almak istedikleri vatandaşlarda hangi şartlar aradıklarını öğrenmektir. Bunun dışında, izlemeniz gereken yöntemleri, yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Kimler Şekerbank’ta Çalışabilir?

Şekerbank’ta çalışmak isteyen vatandaşların bazı kriterlere uygunluk göstermesi gerekmektedir. Şekerbank’ın talep ettiği bu şartlara uygunluk gösteren vatandaşlar başvuruda bulunarak, ilgili kurumda çalışmaya başlayabilirler ancak bunun için vatandaşların, hangi kurumda çalışmak isteğine karar vermesi, ardından şartları değerlendirmesi gerekmektedir. Şekerbank, bünyesinde çalışmak için değerlendirdiği, vatandaşları üç kategoriye ayırmaktadır bunlar: Yeni mezun, deneyimli ve öğrenci kategorileridir. Şekerbank’ta çalışmak için başvuruda bulunan vatandaşlar, bu üç statüde değerlendirilerek ilgili pozisyonlara yerleştirilir. Her bir vatandaşın Şekerbank’ta çalışması için öncelikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Yeni mezun vatandaşlar, Şekerbank bünyesinde Gişe Yetkili Yardımcısı, Müşteri Temsilcisi ve Mikro Finansman görevlisi pozisyonlarında yer alabilir. Genel Müdürlük pozisyonlarında görev almak isteyen vatandaşların bulunabileceği, pozisyonlar ise Müfettiş Yardımcısı ve Management Trainee’dir.

Şekerbank’ın iş başvurularında, deneyimli kategorisinde nitelendirdiği vatandaşların ise en az iki yıl deneyime sahip olması gerekmektedir. 2 yıllık süre zarfın da finans sektöründe başka kurumlarla çalışmış olan vatandaşlar, bu kapsamda iş başvurusunda bulunabilirler. Ancak deneyimli vatandaşların, kurum kültürünü zenginleştiren ve farklı iş modellerini kuruma kazandıran, grup çalışmasına yatkın olması gerekmektedir.

Şekerbank işçi alımı kapsamında öğrenciler de değerlendirilmektedir. Kuruma iş başvurusunda bulunan öğrenciler, farklı bir bağlamda değerlendirilerek uygunluk gösterdiği takdirde, Şekerbank’ta yer alabilir. “Genç Üretenler Projesi” adını taşıyan üniversite öğrencilerini bankacılıkta tanıştırma projesi, üniversitenin ilgili bölümlerini kapsamaktadır. Öncelikle ziraat mühendisleri, genç üretenler projesinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda yerel üretimi desteklemek ve çeşitli bankacılık hizmetlerinden faydalanamayan bölgelerde tarım bankacılığını daha çok insana ulaştırmak adına Ziraat Mühendisleri desteklenmektedir. Bunun bir diğer nedeni, ziraat mühendislerinin çiftçilerle insanlar arsında bir köprü vazifesi görmesi ve bunun bankalar adına yararlı olmasıdır.

Şekerbank İş Başvuruları Nasıl Yapılmalıdır?

Şekerbank’ta çalışmak isteyen vatandaşlar, öncelikle kurumun iş alım zamanlarını takip etmelidir. Bu zaman aralığında başvuruda bulunan adayların başvuruları değerlendirilerek geri dönüş yapılır. Şekerbank’ta çalışmak için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, bazı kriterlere uygunluk göstermesi gerekmektedir. Bunlar:

 • Bayanlarda 26, Erkeklerde 28 yaşını doldurmamış olmak,
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden en az lisans mezunu olmak,
 • Erkek adaylarımızdan askerlik görevini tamamlamış veya ertelemiş olmak,
 • Müfettiş yardımcılığı pozisyonları için iyi derecede İngilizce blgisine sahip olmak ve bu bilgiyi belgeleye bilmektir.

Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, Şekerbank internet adresinden veya Şekerbank şubelerinden başvurularını iletebilirler. Şekerbank İnternet sitesinde yer alan ilanların yer aldığı işe alım pozisyonlarında çalışmak için yine Şekerbank İnternet adresinde bulunan iş başvuru formunu doldurarak Şekerbank’a iletmeniz gerekmektedir. Bu ilanların dışında gelen genel başvurular ileriye dönük ihtiyaçlar kapsamında değerlendirmeye alınarak bekletilmektedir. Bu nedenle Şekerbank’tan çalışmak isteyen vatandaşlar muhakkak başvuruda bulunmalıdır. Geri dönüş başvuran şahıslara uzun vadede de yapılabilir.

Şekerbank’ta Genel Müdürlük Pozisyonları Nelerdir?

Şekerbank genel müdürlük pozisyonları 2 ana başlık altında ele alınabilir. Bunlardan ilki müfettiş yardımcılığıdır. Okumayı sevenler, İngilizce bilgisine güvenenler ve detaylarla ilgilenmekten keyif alan kişiler müfettiş yardımcısı olarak çalışmaya başlayabilirler. Diğer pozisyon ise kısaca MT olarak geçen açılımı Management trainee’dir. Bu pozisyonda da üstün İngilizce bilgisi gerekmektedir. Kişilerden analiz yapmaları, banka çalışanları ile devamlı olarak iletişim halinde olmaları beklenmektedir.

Şekerbank’ta MT Olarak Hangi Pozisyonlarda Görev Alabilirim?

Şekerbank’ta MT olarak çalışabilecek pozisyonlar geniş yelpazede olduğundan kendi yetenek ve ilgi alanınıza göre dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Temel birimler olarak:

 • Satış pazarlama birimi,
 • Krediler yönetimi birimi,
 • Hazine finansal kurumlar birimi,
 • Mali kontrol birimi,
 • İnsan kaynakları birimi,
 • Bilgi teknolojileri birimi,
 • Organizasyon birimi,
 • Operasyon birimi,
 • Risk yönetimi birimi ve daha fazlası sayılabilir.

Ana birimler de kendi altların alt birimlere bölünür. Alt birimlerde birebir size uygun olan pozisyonda çalışabilirsiniz.

Şekerbank’ta MT’lerin Çalışabilecekleri Alt Birimler Nelerdir?

Şekerbank’ta MT’lerin çalışabilecekleri alt birimler kişilerin birebirde kendi alanlarında çalışmalarına olanak sağlıyor. Bu alt birimlerden bazıları olarak:

 • Dağıtım kanalları,
 • Bireysel bankacılık,
 • Kurumsal bankacılık,
 • Ürün geliştirme,
 • Tarım bankacılığı,
 • KOBİ bankacılığı,
 • İzleme,
 • Yapılandırma ve analiz,
 • Tahsis,
 • İzleme örnek gösterilebilir.

Şekerbank iş başvurusu sırasında hangi pozisyon için başvuru yaptığınızı başvuru formunda belirtmeyi unutmayın.

Şekerbank’ta Gişe Yetkili Yardımcısı Ne İş Yapar?

Şekerbank’ta gişe yetkili yardımcısı düzenli bir karaktere sahip olmalıdır. Kişi:

 • Mevduat hesap açılışı yapma,
 • Tahsilat ve ödeme yapma,
 • Kapanış işlemleri,
 • Türk Lirası hareketleri,
 • Yabancı para hareketleri gibi işlemleri bankacılık politikalarına en uygun şekilde yerine getirmekle yükümlüdür.

Gişe yetkili yardımcıları müşteriler ile birebirde temas halinde olur. Onların ihtiyaçları neyse bu ihtiyaçları belirler ve satış ekiplerine destek olur. En az lise mezunu olan adaylar gişe yetkili yardımcısı olarak başvuru yapabilirler.

Şekerbank’ta Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar?

Şekerbank’ta müşteri temsilcisi müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda onlara çözüm üretmekle görevli olan kişidir. Kişilerin kaliteli ve hızlı hizmet sunmaları gerekmektedir. Müşterilere her koşul altında empati ile yaklaşmak ve oları dikkatli bir şekilde dinlemek gerekir. Müşteri temsilcisi olarak farklı alanlarda çalışabilirsiniz. Bu alanlardan bazıları:

 • Kurumsal bankacılık,
 • Bireysel bankacılık,
 • İşletme bankacılığı,
 • Tarım bankacılığı olarak sıralanabilir.

Her farklı bankacılık kolunun kendi içinde dikkat etmesi gereken farklı noktalar bulunur. Bu nedenle kişilerin kollar arasında tercih yaparken görev tanımlarına hakim olması gerekmketedir.

Şekerbank’ta Müşteri Temsilcisi Görev Tanımları Nelerdir?

Şekerbank’ta müşteri temsilcisi görev tanımları çalışılan banka kolunun hangisi olduğunu göre değişiklik göstermektedir. Eğer bireysel bankacılık alanında faaliyet gösteriyorsanız, müşteriler ile aktif ve güçlü ilişki kurmak sizden beklenen ilk ve en önemli noktadır. Müşterilerin memnuniyetinin sağlanması temel ilkedir. Kişilerin müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda onlara satış yapması beklenir.

İşletme bankacılığı pozisyonunda Şekerbank iş başvurusu yapan adayların, KOBİ’lerden oluşan müşteri portföylerinde çalışmaları beklenmektedir. Çalışanlar sektörü detaylı şekilde analiz etmelidirler. Ayrıca risk hesaplaması yapılması gerekir. Bu pozisyon için uygun olan kişilerin karakterleri sabırlı ve hesaplıdır. Kişilerden aynı şekilde müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması ve müşterilerin problemlerini çözmesi beklenmektedir. Eğer iletişim yeteneğime güveniyorum, insanlar ile iletişim halinde olmak hoşuma gidiyor derseniz işletme bankacılığı alanı tam da sizin çalışmanıza göre olabilir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Satılık Gayrimenkuller 81 İlde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı