Şekerbank

Şekerbank Satılık Gayrimenkuller 81 İlde

Şekerbank’ın satılık gayrimenkulleri, gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşlar için avantajlı bir alternatif oluşturmaktadır. Bankaların günümüzde insanlar üzerinde pek çok etkinliği yer almaktadır. Bu finansal etkinliklerin en bilineni ise kredi seçenekleridir. Bankaların, birbirinden farklı kredi seçenekleri hakkında bilgi sahibi olan ve bu seçenekleri değerlendiren vatandaşlar, müşterisi olduğu bankaların diğer faaliyetlerini de merak etmeye başlamıştır. İnsanlara maddi destek olmak misyonuyla hareket eden bankaların, sunduğu her hizmet insanlar için değerlendirmeye alınmaktadır. Çünkü vatandaşlar, günlük hayatın karşılaştığı finansal yetersizlikler hakkında bankalarla iş birliğinde bulunmayı tercih eder. Bu nedenle bankaların insanlar üzerindeki etkisi hayli büyüktür

Son zamanlarda merak edilen banka hizmetlerinin başında da gayrimenkul satışı gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren hemen hemen her bankanın gayrimenkul satışı imkânı bulunmaktadır. Peki, nedir bu satılık gayrimenkuller? Bir gayrimenkulü, müşterisi olduğunuz banka satışı sayesinde almanın avantajlarının neler olduğunu hala bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımız aracılığı ile Şekerbank satılık gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Satılık Gayrimenkul Hizmeti Nedir?

Gününüzde pek çok bankanın satılık gayrimenkul hizmeti hakkında haberlere tanık olmuşsunuzdur. Hemen hemen her banka, gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşlar için satılık gayrimenkul hizmeti vermektedir.

Bankalar, gayrimenkul satın alabilmeniz için bir aracı görevi görür. Temel olarak bu sistem, bir gayrimenkulü satın almak için bahsi geçen bankanın kredi seçeneklerinden yararlanmanızı sağlar.  Bankaların satılık gayrimenkul hizmetinden faydalanmak için öncelikle, müşterisi olduğumuz banka üzerinden bir gayrimenkul tespit etmeniz gerekmektedir. Bankada bulunan tüm bu gayrimenkul seçenekleri arasında sizin için en uygun gayrimenkulü belirledikten sonra harekete geçebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey ise, müşterisi olduğunuz bankanın gayrimenkul satışı sürecinde izlenen yöntem hakkında bilgi sahibi olmaktır. Sistem genel olarak gayrimenkul satın almak için bankadan aldığınız kredinin ödeme süresi boyunca bankada teminat olarak kalması ve bu ödemeyi tamamladıktan sonra ise seçtiğiniz gayrimenkulün tarafımıza tahsis edilmesidir. Son derece avantajlı ve kolay olan bu yöntem sayesinde herhangi bir sermayesi veya bir anda gayrimenkulü satın alabilecek maddi gücü bulunmayan vatandaşlar da gayrimenkul sahibi olabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, çeşitli bankaların satılık gayrimenkul seçeneklerini değerlendirerek, geri ödeme konusunda size en çok avantajı sağlayan banka ile anlaşmaktır.

Bankaların satılık gayrimenkul hizmetinden yararlanarak sahip olacağımız gayrimenkullerin ne gibi avantajları olduğunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Şekerbank Satılık Gayrimenkulün Avantajları nelerdir?

Şekerbank ile sahip olacağınız gayrimenkullerin pek çok avantajı vardır. Bu yöntemle sahip olacağınız gayrimenkulün avantajlarından bazıları şunlardır: Belirlediğiniz gayrimenkule sahip olmak için aldığınız krediyi geri ödeyemediğiniz durumlarda bu taşınmazlar, bankanın alacağını kapatmak istemesi sebebiyle satışa çıktıklarından, sahibinden satılık taşınmazlara göre çok daha düşük değere sahip olurlar.

Şekerbank, üzerinde bulunan satılık gayrimenkullerin sahipleri tarafından biçilen bir herhangi bir kullanım değeri yoktur.

Bu yöntemle sahip olduğunuz gayrimenkullerde araya emlakçılar girmediği için komisyon bedelleri ödemek zorunda kalmazsınız. Şekerbank satılık gayrimenkullerde bu taşınmazların değeri, piyasa koşullarına göre en çabuk şekilde satın alınabilen, makul değerlere sahiptir.

Şekerbank ile alacağınız satılık gayrimenkullerden herhangi bir vergi borcu bulunmamaktadır.

Şekerbank, üzerinde bulunan gayrimenkuller, denetlemeye tabi olduğu için bir yasal sorunları bulunmamaktadır.

Şekerbank KDV mükellefi olmadığı için gayrimenkul satın alırken KDV ödemeniz gerekmez.

Şekerbank ile sahip olacağınız gayrimenkuller, hukuki açıdan çok daha güvenilirdir

ekerbankın Satılık Gayrimenkulleri Nerelerden Alınabilir - Şekerbank Satılık Gayrimenkuller 81 İlde

Şekerbank’ın Satılık Gayrimenkulleri Nerelerden Alınabilir?

Şekerbank’ın satılık gayrimenkul seçenekleri, Türkiye’nin her ilinde bulunmaktadır.  Şekerbank’ta bulunan gayrimenkul seçeneklerini görmek ve hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için Şekerbank internet sitesinden yararlanabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinde bulunan satılık gayrimenkuller başlığı altında Şehir Seç ve İlçe Seç seçenekleri yer almaktadır. Bu seçeneklere kaydırarak bulunduğunuz veya gayrimenkul satın almak istediğiniz ili ve ilçeyi belirleyebilirsiniz, bu sayede istekleriniz doğrultusunda en uygun Gayrimenkulleri görüntüleyebilirsiniz, bunun dışında daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların, Şekerbank müşteri hizmetleri numarası olan 0212 319 70 97 veya 0212 319 71 74 hat numaralarını tuşlayabilirler. Bu sayede de müşteri temsilcilerinden, satılık gayrimenkuller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak mümkündür. Bunların dışında ise müşterilerinin, Şekerbank şubelerine gitmesi halinde, gayrimenkuller hakkında daha detaylı bilgiler verilebilir.

Şekerbank Gayrimenkul Alımında Katılım Bedeli Ne Kadar?

Şekerbank gayrimenkul alımında katılım bedeli ödenmesi zorunludur. Katılım için ne kadar ödemeniz gerektiği, muhammen bedel üzerinden hesaplanmaktadır. Muhammen bedeli 100 bin TL’ye kadar olan gayrimenkuller için bin TL katılım bedeli ödenmesi zorunludur. Şekerbank satılık ilanların göre ödenmesi gereken diğer katılım bedelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Muhammen bedeli 100 bin TL ile 500 bin TL arasına kadar olan gayrimenkuller için 5 bin TL katılım bedeli ödenmesi zorunludur.
 • Muhammen bedeli 500 bin TL ile 1 milyon TL arasına kadar olan gayrimenkuller için 10 bin TL katılım bedeli ödenmesi zorunludur.

Gerekli katılım bedelini ödeyen kişiler, açık artırmaya katılım yapabilirler. Dilerseniz açık artırmayı internet üzerinden online da izleyebilirsiniz. Dilerseniz canlı katılım da gösterebilirsiniz. Tercih sizin.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı Nasıl Yapılıyor?

Şekerbank gayrimenkul satışı yapılması muzayedecilik yöntemi ile gerçekleşiyor. Satın alım yapmak isteyen kişilerin muzayedeye katılmaları gerekiyor. Bu sırada kişilerin katılım bedelleri ödemeleri şarttır. Şekerbank muzayedeciik bizim işimiz diyerek yola çıkıyor. Muzayedede kurumun yıllara dayanan tecrübelerini görebiliyoruz. Muzayedede satışa sunulan gayrimenkuller arasında Kocaeli Gölcük’de olan da var, Antalya Manavagat’ta da! Fiyatlar (muhammen bedel olarak) genellikle115 bin TL’den başlıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 54 farklı ilden ilan olduğu belirtildi.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı Hangi Taşınmazlar için Gerçekleştiriliyor?

Şekerbank gayrimenkul satışının gerçekleştirildiği taşınmaz türleri her alıcıya bir ürün sunuyor. Şekerbank aracılığı ile:

 • Konut,
 • Arsa,
 • Bağ,
 • Bahçe,
 • Tarla,
 • Ofis satın alabilirsiniz.

Hem de satın aldığınız gayrimenkuller için ayrıca KDV ödemenize gerek yok. Katılım göstermek için ise en az 5 bin TL değerinde muhammen bedeli ödemek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı Hangi İllerden Yapılıyor?

Şekerbank gayrimenkul satışının gerçekleştirildiği iller arasında:

 • Tokat,
 • Artvin,
 • Diyarbakır,
 • Osmaniye,
 • Ankara,
 • Rize,
 • İstabul,
 • Siirt,
 • Ordu,
 • Aksaray,
 • Düzce,
 • Konya,
 • Nevşehir,
 • Denizli,
 • Gaziantep,
 • Burdur,
 • Sivass,
 • Kahramanmaraş ve daha fazlası yer alıyor.

Her ne kadar Türkiye’nin dört bir yanında gayrimenkul satışı yapılacak olsa da, açık artırmanın İstanbul ilinde gerçekleşeceği biliniyor. İstanbul Yenibosna’da yer alan Eskidji’de muzayede gerçekleştirilecek. Eskidji internet sitesini ziyaret ederek muzayedeyi canlı olarak izleyebilirsiniz.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı için Online Katılım Gösterebilir miyim?

Şekerbank gayrimenkul satışı için online katılım yapmak mümkündür. Yinede ödenmesi gereken bedel (en az 5 bin TL) ödenecektir. Online katılım göstermek isteyen kişilerin Eskidji internet adresini ziyaret etmeleri yeterli olur. Online katılım göstermek isteyen müşterilerin ödemeleri gereken ekstra ücret bulunmamaktadır. Bir şey satın almadan, online olarak da satışları takip etmeniz mümkün.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı için En Ucuz ve En Pahalı Gayrimenkuller Hangileri?

Şekerbank gayrimenkul satışı için en pahalı ve en ucuz değerler belirlenmiştir. En ucuz değere sahip gayrimenkul Afyon’da yer alıyor. Burada yer alan 5 bin TL değerindeki arsa en ucuz gayrimenkul olarak muzayede yerini alıyor. Arsanın büyüklüğü ise 5 bin 480 metre karedir. En pahalı olan gayrimenkul olarak karşımıza Trabzon Orta Hisar’da yer alan tarla çıkıyor . Tarla Afyon’da bulunan arsa ile neredeyse aynı büyüklüğe sahip. Hatta daha büyük. Tarla 5 bin 518 metre kare ve fiyatı 685 bin TL. Siz de Şekerbank satılık gayrimenkul ilanları ile ilgileniyorsanız, Eskidji’ye gidin!

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Hemen Onay başlıklı makalemizde Şekerbank Kredi Kartı Avantajları Nelerdir ve Şekerbank Kredi Katları Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı