PARA-PİYASA

Senetle Araba Satışı Yapan İller (Peşinatsız)

Senetle araba almak isteyen vatandaşlara hizmet sunan birçok oto galeri ve internet sitesi mevcuttur. Senet ile araba almak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup çoğu vatandaş ödemeleri senet karşılığında yapmaktadır. Bankadan kredi almak ile uğraşmadan kolay bir şekilde araba sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği bir ödeme yöntemidir. Senet ile araba almak günümüzde birçok platform aracılığı ile yapılabilmektedir. Genellikle ikinci el araçlar için geçerli olsa da bazı galeriler sıfır araçlar için de senet ile ödeme yapılmasına olanak tanımaktadır.

Senet ile Araba Almak

Senet ile araba almak günümüzde kolay bir işlemdir. Birçok oto galeri tarafından sunulan bu ödeme yöntemi vatandaşlar tarafından kabul görmektedir. Özellikle ikinci el araba satışı yapılan yerlerde görülen senet ile ödeme yöntemi birçok vatandaşın araba sahibi olmasını sağlamaktadır. Peşinatsız senetle araba almak isteyenler için birçok galeri senetle araba satışı yapmaktadır. Ödeme aylık olarak aracın satın alındığı galeriye yapılmaktadır.

Senet ile Araba Almak Sahibinden

Sahibinden.com gibi siteler üzerinden satışı yapılan araçların, senet ile ödeme yapılması mümkündür. Ancak senet ile ödeme yapmak araç satışını gerçekleştiren kişiye bağlı olarak değişen bir durumdur. İkinci el araç piyasasında görülen artış sebebi ile satış yapan kişiler senet ile yapılan ödeme yöntemine yönelmişlerdir. Arz ve talep ilişkisi ile doğru orantılı bir şekilde artış gösteren senet ile araba alma işlemi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Sıfır araçlara verilen fiyatların yanı sıra ödenmek zorunda kalınan vergi miktarlarından kaçınmak için temiz ikinci el araçlara olan yönelim son yıllarda artış göstermiştir.

Senet ile Araba Satışı Yapan Yerler

Senet ile araba satışı yapan birçok yer bulunmaktadır Peşinatsız senetle araba satışı yapıldığı gibi peşinatsız taksitle araba alımı da yapılmaktadır. Senetli araba satışı yapan galerilerin satışı gün geçtikçe artış göstermektedir ve bu sebep ile müşteriler birçok seçenek ile karşılaşmaktadır. Senetle araba satışı yapan galerileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • com üzerinden senet ile araba satışı yapılmaktadır.
  • com üzerinden ikinci el taksitle ve senetle araba satışı yapıldığı bilinmektedir ve en sık tercih edilen galerilerden biridir.
  • com üzerinden senet ile araba satışı yapan satıcılar yer almaktadır.
  • com sitesi üzerinden de senet ile araba alma imkanı sunulmaktadır.

Senet ile Araba Satışı Yapılan İller

Senet ile araba sarışı birçok şehirde yapılan bir ödeme türüdür. Senetle araba İstanbul gibi büyük şehirlerde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur ancak günümüzde Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan birçok şehirde senet ile araba satışı yapılabilmektedir. İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep gibi şehirlerde senet ile yapılan araba satışı diğer illere göre daha fazladır. Senetle araba almak isteyen müşteriler kendi bulundukları şehirde de senetle araba satışı yapan oto galeriler bulabilmektedir.

Senet ile Araba Satışı: Wowwo

Özellikle ikinci el araçların satışını gerçekleştiren Wowwo Oto Galeri, internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedir. Sitesinde yer alan kategoriler aracılığı ile istediğiniz araca kolaylıkla ulaşabilir ve kıyaslamasını yapabilirsiniz.

Senetle Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senet ile araç alımı yaparken, aracın alındığı oto galerinin güvenilir olduğunu teyit etmek gerekmektedir. Ayrıca ara ile bir deneme sürüşüne çıkılması ve aracın yerinde görülmesi büyük bir önem taşımaktadır. İmzalanan senedin ve sözleşmelerin bir avukat aracılığı ile yapılması çok daha iyi olacaktır. Senet ile yapılan ödemelerde herhangi bir bankaya ya da kuruma değil direkt olarak araç satışını gerçekleştiren kişiye borçlu olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Senetle Altın Satan Yerler (Gram Altın, Bilezik, Çeyrek) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı