PARA-PİYASA

Senetle Motor 48 Ay Taksit

Senet ile motor almak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir ödeme yöntemidir. Senet ile motor alımı yapıldığı gibi araba alımları da yapılabilmektedir. Birçok oto galeri tarafından senet ile motor satışı da yapılabilmektedir. Senet ile yapılan motor satışları arz ve talep ilişkisi ile doğru orantılı olup birçok müşteri tarafından tercih edildiği için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle ikinci el motorlara uygulanan senet ile motor alımında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Müşteriler senet ile yaptıkları alışverişlerde dikkatli olurlar ise hiçbir sorun yaşamadan istedikleri motoru satın alabilirler.

Senetle Motor Almak

Senetle motor almak günümüzde bir hayli tercih edilen bir ödeme yöntemidir. Bankadan kredi alma zorunluluğu bulunmayan senet ile yapılan ödemelerde müşteri kendisi için en iyi miktarı belirlemektedir. Bu miktar doğrultusunda aylık geri ödeme işlemini yapmaktadır. Senet ile motor veren birçok galeri bulunmaktadır. Ayrıca internet siteleri üzerinden de senet ile motor satışının yapıldığı bilinmekte olup bir hayli tercih edilen bir platform haline gelmiştir. Senetle motor almadan önce deneme sürüşü yapılması, müşteri için faydalı bir hareket olacaktır. Ayrıca senet imzalanan kurumun güvenilirliği de oldukça önemlidir.

Senetle Motor Satışı Yapan Yerler

Senetle motor satanlar genellikle ikinci el motorları elden çıkarma amacı ile senet yoluna gitmektedir. Sahibinden satış yapan olabileceği gibi oto galerileri de senet ile satış yapabilmektedir. Peşinatsız, kredi kartsız sadece senet ile motor satışı yapan yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mutluevimcom aracılığı ile senetle motor satın alabilirsiniz. Mutluevim.com üzerinden sadece motor değil; araba, ev eşyası, bisiklet, beyaz eşya, cep telefonu gibi ürünlerin de satışı yapılmaktadır. Satışı yapılan tüm ürünler için senet seçeneği mevcuttur.
 • Sahibindencom aracılığı ile senetle motor alımı yapılabilmektedir. Sadece motor değil araba alımları için de geçerli olan senetle ödeme yöntemi birçok müşteri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle ikinci el araç ve motorların satışı buradan gerçekleştirilmektedir. Sahibinden.com üzerinde senetle ev alımı dahi yapılabilmektedir.
 • Wowwo üzerinden senetle araba, telefon ve motor satışları yapılmaktadır. Wowwo ikinci el araçların ve motorların satışını yapan ve sıklıkla tercih edilen bir platformdur.

senetle motor 48 ay - Senetle Motor 48 Ay Taksit

Senetle Satışı Yapılan Motorlar

Senetle satışı yapılan birçok motor markası ve motor türü bulunmaktadır. Özellikle senetle motor Honda alımları bir hayli fazladır. Geri ödeme seçenekleri ve kredi kartı ile uğraşmadan alınabilen motorlar, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Senetle satışı yapılan motor markalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • BMW
 • Yamaha
 • Honda
 • Mondial
 • Hero
 • Bisan
 • Kanuni
 • Acar Motor olmak üzere en çok satışı yapılan motor markaları bu şekilde belirlenmiştir.

Senet ile Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle yapılan her alışveriş için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle büyük çaplı miktarların altına imza atılacak ise daha özenli hareket edilmesi gerekmektedir. Senet ile motor alırken dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İmzalanan senede önceden para miktarının girilmiş ve kenarlarının kapatılmış olması gerekmektedir. İmzalanan senedin boş olmamasına özen gösterilmelidir.
 • Senet imzalanan kurumun güvenilir ve profesyonel olması çok önemlidir. Mümkünse imzalar atılmadan önce galerinin ya da araç sahibinin araştırılması çok faydalı olacaktır.
 • Senet üzerinde yer alan bilgilerin aynı kalem ile düzenlenmesi de oldukça önemlidir. Daha sonradan herhangi bir değişiklik yapılmasına mahal vermeyecek şekilde senet doldurulmalıdır.

Evkur Senetle Motor 2020

Son zamanlarda herkesin tercih ettiği EVKUR artık senetle motor satışına başlamış bulunmaktadır. Yapmanız gereken seçmiş olduğunuz marka ve modeli bildirerek onay almalısınız. Ortalama 3 gün içerisinde net cevap gelmektedir. Bulunduğunuz ildeki EVKUR şubenize yada İnternet üzerinden başvuru yapabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Veren Kuyumcular (KEFİLSİZ) 2020 başlıklı makalemizde Senet Karşılığı Para Veren Kuyumcular ve Senetle para veren tefeciler hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı