İŞ FİKİRLERİ

En Karlı Sermayesiz İş Fikirleri 2020

Sermayesiz İş Fikirleri 2020

Sermayesiz iş kurmak, birçok kişinin araştırmış olduğu önemli konuların başında gelmektedir. Yaşam standartlarının arttığı ve hayat koşullarının ağırlaştığı günümüzde çoğu kişi kazanmış olduğu parayla geçinememektedir. Bir de bunun üzerine ekonomide yaşanan dalgalanmalar eklenince pek çok kişi ek iş bulmaya veya sermayesiz iş alanı açmaya ihtiyaç duymaya başlamıştır. Hal böyle olunca, sermayesiz iş kurma fikri pek çok kişinin tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Özellikle herhangi bir maddi kayba uğratmayacağı göz önüne alınırsa kişilerin sermayesiz iş kurma alanına yönlenmeleri de oldukça beklenen bir durumdur. Aşağıda sizin için bazı sermayesiz iş fikirleri listelenmiştir. Bu fikirleri inceleyerek siz de kendinize uygun işi yapabilirsiniz.

Evinizin Bir Odasını Kiralamak

Sermaye katmadan yapılacak iş fikirleri oldukça fazladır ve bu fikirler sanıldığından daha basit olabilir. Evinizde kullanmadığınız bir odayı yerli veya yabancı turistler için kiralamak sanıldığından daha fazla karlı ve kolay bir iştir. Ancak bu işi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Sermayesiz iş fikirleri konusun en başında oda kiralama hizmeti gelmektedir, şimdi bu işin avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atalım.

Oda Kiralamanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Oda kiralamanın avantajları arasında gösterilebilecek en önemli şey herhangi bir sermayeye ihtiyaç olmamasıdır. Sadece evinizde boş bir odanız olsun yeter. Tek yapmanız gereken temiz çarşaf ve havlu edinmeniz ve bunları günlük olarak temizlemenizdir. Bir ay boyunca kiraya vereceğiniz odanızın getirisi inanın oldukça fazla olacaktır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için oda kiralamak oldukça yaygın ve kolay bir durumdur. Dezavantajlarına baktığımızda ise, evinizi bir yabancı ile paylaşma fikrine alışmanız gerekmektedir. Bu durumda, size ait olan özel alanlar ve mahremiyetiniz ortadan kalkabilir. Temizlik yapmak ve bulaşık yıkamak gibi durumlara da alışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüm bu durumları değerlendirip odanızı kiraladığınızda aylık ortalama kazancınız 500 TL ile 1500 TL arasında değişecektir. Bu da ek gelir isteyen kişiler için günümüz şartlarında oldukça ideal bir miktardır. Şimdi gelelim bir diğer sermayesiz iş fikirleri konusuna geçelim.

Sermayesiz Yeni Bir İş Fikri Olarak Muhasebecilik Yapmak

Sermayesiz iş fikirlerinden biri olan muhasebecilik yapmak, bu alanda herhangi bir bilgisi olan kişiler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Eğer sizinde muhasebe alanında bir donanımınız varsa, firmalara online olarak ya da serbest olarak muhasebecilik hizmeti verebilirsiniz.  Küçük çaplı firmaların muhasebe bölümünün olmaması onları serbest muhasebecilerle çalışmalarına neden olur. Bu yüzden dışarıdan biri olarak bu firmalarla anlaşma yapabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Temsilcisi Olma

ağrı Merkezi Temsilcisi Olma - En Karlı Sermayesiz İş Fikirleri 2020
En Karlı Sermayesiz İş Fikirleri

Çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışma, sanıldığının aksine oldukça kolay bir iştir. Ayrıca tüm çağrı merkezleri ofislerden hizmet vermediği için yarı zamanlı olarak çağrı merkezlerinde çalışmak mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayara sahip olmanızdır. Yalnızca işi alabilmek için iletişim becerilerinizin yüksek olduğunu gösterin yeter. Bu işe ayıracağınız vakte bağlı olarak tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışabilmeniz mümkündür.

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı yaparak para kazanmak da mümkün olan iş seçenekleri arasındadır. Özellikle yazı yazmayı seviyorsanız ve bu hobinizi iş alanına taşımak istiyorsanız blog yazarlığı yapmanız sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Açtığınız blog, yeteri kadar ilgi gördüğü andan itibaren firmalar sizinle reklam anlaşmaları yapmak isteyecek ve sizde hem yazmış olduğunuz yazılardan hem de sitenize almış olduğunuz reklamlardan para kazanabileceksiniz. Her ne kadar tıklama başına çok yüklü miktarlarda para almayacak olsanız da yine de uzun vadeli düşünüldüğünde bu iş hem sizi yormayacak hem de çalışırken keyif almanızı sağlayacak uygun bir iştir.

Bir önceki yazımız olan Para Kazandıran İş Fikirleri 8 Yeni İş Fırsatı 2020 başlıklı makalemizde Evde para kazandıran hobiler, Evde para kazandıran işler ve Türkiye’de en çok para kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı