TEB

TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

TEB Hesap Açma

TEB hesap açılışı banka tarafından sunulan aşağıdaki kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir:

 1. Banka şubesi
 2. İnternet şubesi
 3. CEPTETEB şubesi
 4. Telefon şubesi
 5. ATM

Banka şubeleri üzerinden yapılacak TEB hesap açma işlemlerinde, kimlik belgesi ile birlikte bankaya müracaat etmeniz yeterlidir. Diğer alternatif yöntemlerde ise güvenlik için oluşturulan şifre ve güvenlik sorularını yanıtlayarak vadesiz ve vadeli mevduat hesap açılışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Şubeleri Üzerinden Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

TEB şubelerinden hesap açmak için kimlik belgenizle birlikte en yakın TEB şubesine başvuruda bulunmanız yeterlidir. En yakın TEB şube bilgilerine ulaşabilmek için https://www.teb.com.tr/en-yakin-teb-sube-atm/ linki üzerinden açılan sayfada, aşağıda belirtilen işlem adımlarını tamamlayarak şube iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

TEB Hesap Acma Islemi - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

CEPTETEB İnternet Şubesi Üzerinden Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

CEPTETEB internet bankacılığından hesap açmak için https://esube.teb.com.tr/cepteteb/Parola.do linki üzerinden “Bireysel İnternet Şube” ekranına ulaşılması gereklidir. Aşağıda gösterildiği şekilde giriş için “Kullanıcı Kodu İle Giriş” veya “TCKN İle Giriş” seçeneklerinden herhangi birisi kullanılarak CEPTETEB İnternet şubesine erişim sağlanabilir.

TEB Hesap Acma Nasil Yapilir - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

Yukarıda paylaşılan görselde “Kullanıcı Kodu ile Giriş” seçimi anlatılmıştır. Seçim “TCKN ile Giriş” seçildiğinde ise yapılacak işlem adımları aşağıdan takip edilebilir.

TEB Bankasi Hesap Acma - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

Paylaşılan iki giriş yönteminden herhangi birisi tercih edilerek giriş yapılan CEPTETEB İnternet Şubesinde, “Hesaplar” menüsü altından vadesiz veya vadeli mevduat hesap açılışı gerçekleştirilir. Hesap türü seçimi ardından hesaba isim vererek, hesap özelliklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

CEPTETEB Hesap Acma - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

CEPTETEB Şube Üzerinden Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

CEPTETEB’den hesap açmak için cep telefonunuza “CEPTETEB” uygulamasını indirmiş olmanız gereklidir. Uygulama marketler üzerinden ücretsiz olarak indirilen CEPTETEB uygulaması çalıştırılarak, aşağıda gösterildiği şekilde şu işlem basamaklarının tamamlanması gereklidir:

 1. “Kullanıcı Adı” veya “TC kimlik numarası” girişi yapılır.
 2. CEPTETEB parola girişi yapılır.
 3. “Giriş Yap” düğmesine tıklanır.
 4. “Hesaplar” menüsü açılır.
 5. Açılan menüde “vadesiz” veya “vadeli” mevduat hesap açılış talimatı verilir.

TEB Mobil Hesap Acma - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

TEB Telefon Şubesinden Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

TEB telefon bankacılığından hesap açmak için 444 0 666 numarası üzerinden TEB Telefon Şubesine ulaşabilirsiniz. Sizi karşılayan sesli yanıt sistemini kullanarak, aşağıda paylaşılan iki seçenek üzerinden hesap açılışı gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Sesli yanıt sistemine “Hesap Açmak” komutu vererek, ilgili yönergeleri takip etmenin ardından hesap açılışı gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Sesli yanıt sistemine “Müşteri Temsilcimle Görüşmek İstiyorum” yönergesini vererek, bağlandığınız müşteri temsilcisinden hesap açma işlemlerini tamamlamasını isteyebilirsiniz.

TEB ATM’lerinden Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

TEB ATM’lerinden hesap açmak için dilediğiniz TEB ATM’sini kullanabilirsiniz. TEB ATM’lerinin nerede olduğu bilgisine ulaşmak için, en yakın TEB şubesi ile benzer ekran kullanılır. Ekrana https://www.teb.com.tr/en-yakin-teb-sube-atm/ linki üzerinden ulaşarak aşağıda gösterildiği şekilde sırası ile şu işlemleri tekrarlayınız:

 1. Kırmızı çerçeve içerisine alınan açılır menüde “ATM” seçimini yapınız.
 2. Turuncu çerçeve içerisinde alınan açılır menüden il seçimini yapınız.
 3. Lacivert çerçeve içerisine alınan açılır menüde ilçe seçimini gerçekleştiriniz.
 4. Açık mavi ile gösterilen “ARA” düğmesine tıklayınız.

TEB ATM Hesap Acma - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

TEB Vadesiz Hesapları Nelerdir?

TEB vadesiz hesapları para yatırma ve para çekme dışında farklı özellikleri ile müşterilere kolaylık sağlar. TEB başvuru kanalları üzerinden vadesiz TEB hesap açma için sahip olunan seçenekler şunlardır:

 1. Vadesiz Hesap
 2. Pratik Hesap
 3. Kredili Mevduat Hesabı

TEB Vadesiz Hesap Acma - TEB Hesap Açma (Adım Adım İşlemler)

TEB vadesiz hesap seçenekleri ve hesap özellikleri ile ilgili merak edilen ayrıntılar şu şekildedir:

 • Vadesiz Hesap: Hesap işletim ücretinin yıllık dört taksit şeklinde alındığı vadesiz hesap, TL ve yabancı para cinsinden açılabilir. Günlük para çekim limitleri dahilinde TEB ATM’lerinden TL, USD ve EUR çekimi yapabilir ve kredi kartı/fatura ödemelerini vadesiz hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Altın birikimleriniz için Vadesiz Altın Hesabı açarak altın biriktirmeye başlayabilirsiniz.
 • Pratik Hesap: Vadesiz hesapta yer alan ihtiyaç dışı nakdin değerlendirilmesi amacı ile hazırlanan Pratik Hesap, ihtiyaç dışı nakdi TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Fonu üzerinde değerlendirilir. İhtiyaç dışı nakit limiti için 2.500 TL tutarı referans alınır. Referans tutarının altına inildiğinde ise otomatik olarak fon bozularak referans tutarı yeniden yakalanır.
 • Kredili Mevduat Hesabı: Hesabınızda nakit yokken bile para çekme fırsatı sunan Kredili Mevduat Hesabı, kredi ve kredi kartı ödemelerini gecikmeye düşmekten kurtarır.

TEB Vadeli Mevduat Hesapları Nelerdir?

TEB vadeli mevduat hesap seçenekleri birikim, mevduat ve marifetli hesaplar başlıkları altında toplanır. TEB vadeli mevduat hesap seçenekleri şunlardır:

 1. Çekmece Hesap
 2. Planlı Hesap
 3. Mevdufon
 4. Vadeli Hesap
 5. Yeni Altın Çağı
 6. Pratik Hesap
 7. Fırsat Hesap
 8. Çeyiz Hesap
 9. TEB Konut Hesap
 10. Marifetli Hesap
 11. Global Genç Hesap

TEB vadeli mevduat hesap özellikleri için aşağıda yer alan detaylara göz atabilirsiniz:

 • Çekmece Hesap: Minimum 1.000 TL/USD/EURO/GBP tutarında açılabilen Çekmece Hesap, gerçek ve tüzel kişilerce açılabilir. Çekmece hesapta yer alan tutarın yüzde 50’si için vadesinden önce para çekme limiti bulunan hesapta, rekabetçi faiz oranlarının getirisinden yararlanabilirsiniz.
 • Planlı Hesap: En az 1 yıl vadeli olarak açılan Planlı Hesapta, faiz ödemeleri 3 ve 6 aylık periyotlarla gerçekleştirilir. TL, dolar ve EURO cinsinden açılan hesap için alt limit 1.000 TL/USD/EUR olarak uygulanır.
 • Mevdufon: Birikimlerinizin yüzde 10, yüzde 20 ve yüzde 30’u için fon getirisinden yararlanma fırsatı sunan Mevdufon, vadeli mevduat faizi ve fon getirisini tek bir çatı altında toplar. Uygulanan faiz oranları için 100 Bin TL altı ve üstü birikimler için farklı faiz oranları sunulur.
 • Vadeli Hesap: Türk Lirası ve döviz cinsinden açılabilen vadeli hesap, birikimlerini güvenli limanda tutmak isteyen yatırımcılara hitap eder. En az 1.000 TL ve 1.000 USD muadili tutarlar ile açılış yapılan hesapta, seçilen vade sonunda faiz oranları mevcut oranlar baz alınarak güncellenir.
 • Pratik Hesap: Türk Lirası hesabına para girişi olduğunda TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu getirisinden yararlanabileceğiniz hesap türü, otomatik olarak hesapta bulunan bakiyeyi değerlendirir. Çek, fatura ve kredi kartı gibi ödemeleriniz için Pratik Hesap üzerinden talimat verebilirsiniz.
 • Fırsat Hesap: Günlük mevduat faizi kazancı sunan Fırsat Hesap, Türk Lirasını farklı döviz türlerine çevirme fırsatı sunar. Fırsat Hesap ile günlük mevduat faiz getirisi yanında kur farkı değişimlerinden getiri elde etme şansı yakalayabilirsiniz.
 • Çeyiz Hesap: 24 yaşını doldurmamış Türk vatandaşları için en az 3 yıl vadeli olarak açılabilen Çeyiz Hesap, mevduat faiz getirisi yanında yüzde 25’e varan devlet katkısından faydalanma şansı sunar. Uygulanan mevduat faizinin günlük olarak yenilendiği hesapta, aylık ya da 3 aylık periyotlarla düzenli ödeme yapılma şartı bulunmaktadır. Yapılacak ilk ve sonraki ödemeler her yıl güncellenmektedir.
 • TEB Konut Hesap: Mevduat faiz getirisi ile devlet katkısını buluşturan TEB konut hesap, en az 3 yıl vade ile açılır. Aylık ya da 3 aylık düzenli ödeme yapılması gereken hesapta, devlet katkısı üst limiti yüzde 20’dir. Hesap açılışı için 07.04.2015 tarihi itibari ile tamamı kendi adına konut sahibi olunmaması şartının sağlanması gereklidir.
 • Marifetli Hesap: Günlük vadeli mevduat hesap türü olan Marifetli Hesap, 90 günlük sunduğu hoş geldin faizi ile birikim yapma şansı tanır. Türk lirası, Euro, dolar ve İngiliz Sterlini cinsinden açılabilen Marifetli Hesapta hesap açım alt limiti Türk Lirası için 2.000 TL iken döviz türleri için 1.000 USD/EUR/GBP olarak uygulanır.

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama 2020 başlıklı makalemizde TEB Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama ve TEB Kredi Kartları İle Neler Yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı