TEB

TEB İnternet Bankacılığı Anında Giriş

TEB de diğer pek çok banka gibi interaktif ve mobil bankacılık hizmetleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını banka şubesine gelmelerine gerek kalmadan karşılama çabasındadır. Hem bireysel, hem de kurumsal işlemlerin neredeyse hepsinin internet şubesinden ve CEPTETEB mobil uygulamasından yapılabilmesini sağlayan TEB, yeniledikleri internet şubesi arayüzleriyle eskisinden de dinamik bir görünüme kavuşmuştur.

Pratik ve rahat olduğu kadar zamandan da küçümsenmeyecek derecede tasarruf edilmesini sağlayan TEB İnternet Bankacılığı aynı zamanda müşterilerine çeşitli avantajlar da sunmakta. Dijital ortamda gerçekleşen hizmet sayesin şube masrafını ortadan kaldırarak müşterilerine daha iyi faiz oranları sunabilmekte olan TEB 7/24 hizmet veren Müşteri Destek Merkezi’yle de her zaman ulaşılabilir olmakta. QR kod yardımıyla hızlı ve kolayca para çekebilmeyi ve müşterilerinin yalnızca telefonlarını kullanarak temassız ödeme yapabilmelerini sağlayan CEPTETEB aynı zamanda müşterilerine pek çok dijital üyeliklerinde %50 indirim ayrıcalığı tanıyor. %50 indirimden yararlanılabilen üyelikler ise şunlar: AppStore, iTunes, Netflix, Google Play, Spotify, BluTV, Digiturk Play, fizy ve LinkedIn.

TEB İnternet Bankacılığı’ndan Nasıl Yararlanılabilir?

TEB’in müşterilerine sunduğu avantajlarla dolu interaktif şubelerinden yararlanabilmek içinse ilk adım şifre almak. TEB İnternet Bankacılığı için şifre almak içinse birden fazla yol var. Bunlar:

 • TEB internet sitesindeki Anında Parola seçeneğiyle müşterilerden istenilen bilgiler doldurularak,
 • Herhangi TEB şubesine başvurarak ya da TEB ATM’lerinden veya
 • 0850 200 0 666 numaralı TEB Telefon Şubesi’ni arayarak kolayca İnternet Bankacılığı şifresi alınabilir.

TEB İnternet Bankacılığı Bireysel

TEB İnternet Bankacılığı bireysel işlemlerin neredeyse tamamını; fatura ödeme, kredi başvurusunda bulunma, para transferleri gibi, gerçek şubeye gitmeden gerçekleştirilebilmesine olanak sağladığı gibi, yalnızca CEPTETEB İnternet Şubesinden faydalanılabilen hizmetler de barındırıyor. İnternet Şubesi’ndeki Ödemeler sekmesinden ulaşılabilen Evdeki Hesap, TEB hesabından ödenen bütün kira ve faturaları bir arada incelenebilen bir grafiğe dönüştürerek ödemelerin kolayca takip edilmesine olanak sağlıyor.

CEPTETEB’in bir başka pratik ve kullanıcı dostu eklentisi olan TEB Pratik Haberci’yse TEB hesabındaki bütün gelişmeleri; ödemeleri, para transferlerini ve bütün bankacılık işlemlerini hesap sahibine istenirse SMS yoluyla, istenirse de e-mail yoluyla haber veriyor. Böylece müşterilerinin hesaplarındaki bütün hareketlerden haberdar olmasını sağlıyor. Aylık 0,99 TL ile 2,99 TL arasında değişen Pratik Haberci paketleri müşterilerin haberdar olmak istediği konuları kendilerinin belirlemesiyle oluşturulabiliyor.

TEB İnternet Bankacılığı Kurumsal

TEB, Kurumsal İnternet Bankacılığı’nda da müşterilerine hem hızlı hem de pratik hizmet vermeyi pek çok eklentiyle sağlıyor. TEB, POS üyesi işyerlerine cirosunu günlük, haftalık veya aylık olarak grafikleştirilmiş şekilde takip etme olanağı tanıyor. Varlıklarım sekmesi sayesinde müşterinin TEB vadeli ve vadesiz hesaplarının, Borçlarım sekmesi sayesinde de kredi borçlarının grafik ve yüzdesel görünümlerine kolayca erişilebiliyor. Kurumsal müşterilerine hesaplarındaki nakit akışını da günlük, haftalık ve aylık olarak erişebilme imkânı sağlayan TEB, nakit akışını da grafikleştirebiliyor, geriye veya ileriye dönük nakit akışı tablosu oluşturarak müşterisini bilgilendirebiliyor. Mobil uygulamasındaki ve internet şubesindeki kişiselleştirilmiş takvim sayesinde TEB, müşterilerinin fatura ödemelerini, vade hareketlerini, kredi borçlarını bu takvim üzerinde işaretleyerek müşterilerine ileriye dönük bütün hareketlerini ve gerekliliklerini rahatça gözlemleyebilme olanağı sağlıyor.

Pek çok kurum vergisi yine CEPTETEB mobil uygulamasından ve internet şubesinden ödenebiliyor, ancak yine de bazı vergilerin ödenmesi için hala banka şubesinin ziyaret edilmesi gerekiyor.

Nakit işlemler için banka şubesine gitmektense Türkiye’nin hemen her yerindeki TEB ATM’lerinden biri kullanılarak para çekme veya para yatırma işlemleri gerçekleştirilebilir. Para yatırma işlemi için günlük üst limit 19.990 TL, para çekme üst limitiyse 1.000 TL’dir. Para çekme üst limiti maaşlarını TEB hesabından alan müşteriler için ihtiyaç halinde değiştirilebilir.

TEB’den Evdeki Hesap Uygulaması

TEB Evdeki Hesap, TEB İnternet Bankacılığı sisteminin sağladığı hizmetlerden biridir. Ev harcamaları, giderleri ve eve yapılan masrafları takip etmek için İnternet Şubesi aracılığıyla Evdeki Hesap uygulamasını kullanabilirsiniz. Evdeki Hesabı kullanabilmek için ödemelerinizi TEB üzerinden yapmanız gerekmektedir. Örneğin TEB ile yaptığınız kira ödemelerinizi aylık periyotlarda grafiklerle İnternet Bankacılığı’nda takip edebilirsiniz.

TEB İnternet ile E-Devlet Kapısına Ulaşma

CEPTETEB E-Devlet Kapısı anahtarını müşterilerine internet şubesiyle sunmaktadır. Bu sayede tüm kamusal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm TEB müşterileri E-Devlet şifresi almamış olsa da ya da şifresini hatırlamıyor olsa da kolayca TEB üzerinden E-Devlet’e giriş yapabilir. TEB İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra hemen ‘e-Devlet Girişi’ seçeneğine tıklayarak hızlıca giriş yapabilir ve aşağıdaki hizmetleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Bilgilendirme Amaçlı Hizmetler
 • Entegre Elektronik Hizmetleri
 • Ödeme İşlemleri
 • Kurum ve Kuruluşlara Kısa Yollar
 • Soy Ağacı Sorgulama İşlemleri

TEB İnternet Bankacılığı Avantajları,

TEB İnternet Şubesi, bankacılık hizmetlerini dünyanın her yerinden en hızlı, en güvenilir ve en kolay şekilde almanızı sağlayacak dijital bankacılık platformudur. Tüm bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan giriş yapılabilen İnternet Bankacılığı beraberinde birçok avantajı da getirmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Tüm bankacılık hizmetlerini nerede olursanız olun 7 gün 24 saat internet üzerinden gerçekleştirir, zaman kazanırsınız.
 • TEB İnternet Bankacılığı ile 6 ay sınırsız ve ücretsiz olarak ESET Anti Virüs Güvenlik Programından yararlanabilirsiniz. Bu da tüm bankacılık işlemlerinizde güven sağlar. Ayrıca, TEB Pratik İnternet Şubesi üzerinde bulunan ‘Güvenlik Seviye Göstergesi’ sayesinde dilediğiniz zaman güvenlik seviyenize bakabilir, yükseltebilirsiniz.
 • TEB Pratik İnternet Şubesi’nin ara yüzü kaliteli ve pratiktir. Menüsü oldukça sadedir ve kolay anlaşılabilir. Ana sayfadan ve menüden dilediğiniz bankacılık işlemine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • CEPTETEN İnternet Şubesi birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan biri bu şubeye özel olarak uygulanan düşük komisyon ve işlem ücretleridir.
 • Ayrıca İnternet Şubesine özel avantajlı Döviz Alım ve Satım Kurları da bulunmaktadır.
 • İnternet Şubesi ile güncel olarak piyasa takibi yapabilirsiniz.
 • E-Mevduat Hesabı ile uzun vade ve yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. 28 gün ve 380 gün arasındaki vadeli ve 500.000 TL tutara kadar olan mevduatlarda oldukça yüksek faizlerden yararlanabilirsiniz.

TEB’den CEPTETEB Hizmeti

TEB CEPTETEB uygulaması ile her an her yerde kolay, hızlı, güvenli ve bol avantajlı bankacılık hizmeti almanızı sağlamaktadır. CEPTETEB, ihtiyacınız olan tüm bankacılık hizmetlerini internet üzerinden sizlere sunmaktadır. Şubeye gitmeden bankacılık hizmeti alınmasının yanı sıra bu platform ile avantajlı kampanyalardan, özel fırsatlardan ve yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

CEPTETEB kullanabilmek için öncelikle kayıt olunması gerekmektedir. İnternet sitesi ve mobil uygulama üzerinde bir başvuru formu bulunur, bu başvuru formunu doldurduktan sonra eğer mobil uygulamadan kayıt olacaksanız kimlik fotoğrafınızı da ekleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TEB İnternet Şubesi Hizmetleri

TEB İnternet Bankacılığı hizmetleri ve CEPTETEB hizmetleri neredeyse tüm bankacılık işlemlerini kapsamaktadır. Hem Bireysel müşteriler hem de Kurumsal müşteriler ihtiyaç duydukları tüm işlemleri TEB İnternet Bankacılığı şubelerinde gerçekleştirebilirler. Kart işlemleri, Hesap İşlemleri, Kredi İşlemleri gibi tüm alanlarda hizmet verilir. Bazı yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

 • Kredi Kartı ve Banka Kartı hareketleri izleme,
 • Kredi Kartı Borç Ödeme,
 • Ekstre Görüntüleme,
 • Havale ve EFT İşlemleri,
 • Yatırım ve Mevduat İşlemleri,
 • Döviz Alım ve Satım İşlemleri,
 • Döviz Kuru Görüntüleme ve Takip Etme,
 • Hesap Açma ve Kapama İşlemleri
 • Kredi Başvurusu ve Borcu Görüntüleme, Kredi Borcu Ödeme

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama 2020 başlıklı makalemizde TEB Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama ve TEB Kredi Kartları İle Neler Yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı