TEB

TEB İnternet Bankacılığı Anında Giriş

TEB de diğer pek çok banka gibi interaktif ve mobil bankacılık hizmetleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını banka şubesine gelmelerine gerek kalmadan karşılama çabasındadır. Hem bireysel, hem de kurumsal işlemlerin neredeyse hepsinin internet şubesinden ve CEPTETEB mobil uygulamasından yapılabilmesini sağlayan TEB, yeniledikleri internet şubesi arayüzleriyle eskisinden de dinamik bir görünüme kavuşmuştur.

Pratik ve rahat olduğu kadar zamandan da küçümsenmeyecek derecede tasarruf edilmesini sağlayan TEB İnternet Bankacılığı aynı zamanda müşterilerine çeşitli avantajlar da sunmakta. Dijital ortamda gerçekleşen hizmet sayesin şube masrafını ortadan kaldırarak müşterilerine daha iyi faiz oranları sunabilmekte olan TEB 7/24 hizmet veren Müşteri Destek Merkezi’yle de her zaman ulaşılabilir olmakta. QR kod yardımıyla hızlı ve kolayca para çekebilmeyi ve müşterilerinin yalnızca telefonlarını kullanarak temassız ödeme yapabilmelerini sağlayan CEPTETEB aynı zamanda müşterilerine pek çok dijital üyeliklerinde %50 indirim ayrıcalığı tanıyor. %50 indirimden yararlanılabilen üyelikler ise şunlar: AppStore, iTunes, Netflix, Google Play, Spotify, BluTV, Digiturk Play, fizy ve LinkedIn.

TEB İnternet Bankacılığı’ndan Nasıl Yararlanılabilir?

TEB’in müşterilerine sunduğu avantajlarla dolu interaktif şubelerinden yararlanabilmek içinse ilk adım şifre almak. TEB İnternet Bankacılığı için şifre almak içinse birden fazla yol var. Bunlar:

  • TEB internet sitesindeki Anında Parola seçeneğiyle müşterilerden istenilen bilgiler doldurularak,
  • Herhangi TEB şubesine başvurarak ya da TEB ATM’lerinden veya
  • 0850 200 0 666 numaralı TEB Telefon Şubesi’ni arayarak kolayca İnternet Bankacılığı şifresi alınabilir.

TEB İnternet Bankacılığı Bireysel

TEB İnternet Bankacılığı bireysel işlemlerin neredeyse tamamını; fatura ödeme, kredi başvurusunda bulunma, para transferleri gibi, gerçek şubeye gitmeden gerçekleştirilebilmesine olanak sağladığı gibi, yalnızca CEPTETEB İnternet Şubesinden faydalanılabilen hizmetler de barındırıyor. İnternet Şubesi’ndeki Ödemeler sekmesinden ulaşılabilen Evdeki Hesap, TEB hesabından ödenen bütün kira ve faturaları bir arada incelenebilen bir grafiğe dönüştürerek ödemelerin kolayca takip edilmesine olanak sağlıyor.

CEPTETEB’in bir başka pratik ve kullanıcı dostu eklentisi olan TEB Pratik Haberci’yse TEB hesabındaki bütün gelişmeleri; ödemeleri, para transferlerini ve bütün bankacılık işlemlerini hesap sahibine istenirse SMS yoluyla, istenirse de e-mail yoluyla haber veriyor. Böylece müşterilerinin hesaplarındaki bütün hareketlerden haberdar olmasını sağlıyor. Aylık 0,99 TL ile 2,99 TL arasında değişen Pratik Haberci paketleri müşterilerin haberdar olmak istediği konuları kendilerinin belirlemesiyle oluşturulabiliyor.

TEB İnternet Bankacılığı Kurumsal

TEB, Kurumsal İnternet Bankacılığı’nda da müşterilerine hem hızlı hem de pratik hizmet vermeyi pek çok eklentiyle sağlıyor. TEB, POS üyesi işyerlerine cirosunu günlük, haftalık veya aylık olarak grafikleştirilmiş şekilde takip etme olanağı tanıyor. Varlıklarım sekmesi sayesinde müşterinin TEB vadeli ve vadesiz hesaplarının, Borçlarım sekmesi sayesinde de kredi borçlarının grafik ve yüzdesel görünümlerine kolayca erişilebiliyor. Kurumsal müşterilerine hesaplarındaki nakit akışını da günlük, haftalık ve aylık olarak erişebilme imkânı sağlayan TEB, nakit akışını da grafikleştirebiliyor, geriye veya ileriye dönük nakit akışı tablosu oluşturarak müşterisini bilgilendirebiliyor. Mobil uygulamasındaki ve internet şubesindeki kişiselleştirilmiş takvim sayesinde TEB, müşterilerinin fatura ödemelerini, vade hareketlerini, kredi borçlarını bu takvim üzerinde işaretleyerek müşterilerine ileriye dönük bütün hareketlerini ve gerekliliklerini rahatça gözlemleyebilme olanağı sağlıyor.

Pek çok kurum vergisi yine CEPTETEB mobil uygulamasından ve internet şubesinden ödenebiliyor, ancak yine de bazı vergilerin ödenmesi için hala banka şubesinin ziyaret edilmesi gerekiyor.

Nakit işlemler için banka şubesine gitmektense Türkiye’nin hemen her yerindeki TEB ATM’lerinden biri kullanılarak para çekme veya para yatırma işlemleri gerçekleştirilebilir. Para yatırma işlemi için günlük üst limit 19.990 TL, para çekme üst limitiyse 1.000 TL’dir. Para çekme üst limiti maaşlarını TEB hesabından alan müşteriler için ihtiyaç halinde değiştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan TEB Öğrenci Kredi Kartı (ÜNİVERSİTE) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı