TEB

TEB Öğrenci Kredi Kartı (ÜNİVERSİTE)

TEB’in öğrencilere özel kredi kartı ÜniversiTEB Bonus Kart öğrencilere avantajlı ve hesaplı bir kredi kart alternatifi sunuyor. TEB’in yalnızca lisans ve yüksek lisans eğitimi gören üniversiteli müşterilerine odaklanmış olan ÜniversiTEB hizmeti, hesap işletim ücretini ortadan kaldırıyor. Yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde yapan alışverişlerde bonus kazandıran ÜniversiTEB Bonus Kart, Türkiye’deki alışverişlerinde de müşterilerine çeşitli avantajlar sunuyor.

ÜniversiTEB Bonus Kart Avantajları

 • ÜniversiTEB Bonus Kart’la hafta içi yapılan 50 TL ve alışverişlerde hafta sonu yapılacak sinema veya tiyatro bilet alımında %50’lik bir indirim sağlıyor.
 • Sadece ÜniversiTEB müşterilerine özel kampanya ve iindirimler ÜniversiTEB Bonus Kartlılar’ın hizmetine sunuluyor.
 • Taksitlendirme yapılabilen ÜniversiTEB Bonus Kart, bazı alışverişlerin bedava getirilebilmesi olanağı sağlıyor.
 • Müşterilerinin hayatlarını ve işlemlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Asistans Hizmetleri de ÜniversiTEB müşterileri için mevcut durumdalar.
 • Kart sahibinin ailesi tarafından ÜniversiTEB hesabına yatırılan paralardan havale ücreti alınmıyor. Öğrenci dostu bu sistem, ücretsiz havale işlemini yalnızca 2 ebeveynin yapabilmesiyle sınırlandırılıyor.
 • ÜniversiTEB Bonus Kart sahibi müşteriler 0850 200 0 666 numarasını arayarak istedikleri adrese gönderebilecekleri çiçek, konser bileti ve uçak bileti için herhangi bir gönderim ücreti ödemezler. Çilingir, camcı, çekici hizmetlerini; ihtiyaç duydukları acil durumlarda herhangi bir ücret ödemeden çağırabilirler. Sahip olduğu bonuslarıyla uçak bileti alıp araç kiralayabilir, otel rezervasyonu yaptırabilirler. ÜniversiTEB Bonus Kart sahiplerine bu alışverişlerinde 6 aya kadar taksit imkânı da sağlanmaktadır.

Öğrenciye özel kredi kartı hizmeti veren bankalardan biri olan TEB, yukarıda bahsedilen avantajlardan yararlanabilmek için, özellikle gerektiren durumlar hariç, ÜniversiTEB Bonus Kartı olmayıp ÜniversiTEB bankacılık hizmetlerinden yararlanan öğrenci müşterilerinin de hizmetine sunuyor. Yani ÜniversiTEB Bonus Kart sahibi olmaksızın ÜniversiTEB bankacılık hesabı açtırılabilir.

Nasıl Başvuruda Bulunulur

ÜniversiTEB Bonus Kart başvurusunda bulunabilmek için kefil istenmiyor, yapılan kefilsiz başvurular banka tarafından değerlendirilip uygun görülen başvurulara olumlu dönüş yapılıyor. ÜniversiTEB Bonus Kart sahibi olmak isteyen müşteriler 0850 200 0 666 numarasını tuşlayarak, TEB İnternet Şubesi’nden başvuruda bulunarak ya da kendilerine en yakın TEB Şube’sini ziyaret ederek kart başvurusunda bulunabilmektedirler. Şubeden başvuran müşterilerin imzalamaları istenen sözleşmeyi, internet veya telefon yoluyla başvuruda bulunan müşterilerin kartları kurye tarafından kendilerine ulaştırıldığında doldurulması gerekiyor. Başvuruda bulunabilmek içinse gereken belgeler yalnızca nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenci kimlik kartı. ÜniversiTEB Bonus Kartla yapılan taksitli işlemlerde de müşterilerine bonus kazandıran TEB, yurtta kalıp kart başvurusunda bulunmuş müşterilerinin kartlarını kaldıkları yurda da gönderebiliyor. Yalnızca ilk açılan vadesiz hesaba özel olarak TEB herhangi bir ücret talep etmiyor.

Başlangıçta TEB tarafından değerlendirilen başvurular için 300 TL ile 400 TL arasında belirlenen ÜniversiTEB Bonus Kart limiti, sonrasındaki borçlar gecikmeden ödendiği taktirde, limit artırım talebiyle arttırılabiliyor. ÜniversiTEB Bonus Kart başvurusu sorgulamak istenirse de İnternet Şubesindeki Başvurum Nerede sekmesinden başvuru durumları kolayca öğrenilebilir.

Diğer TEB Kredi Kartları

Tıpkı ÜniversiTEB Bonus Kart gibi, TEB üniversite öğrencisi olmayan müşterilerine de avantajlarla dolu bir dünya sunuyor. Her müşterisinin farklı ihtiyaçları olduğunun bilincinde olan TEB, bu sebeple oldukça farklı özellikler sunan kredi kartı tekliflerinde bulunuyor.

TEB Bonus Kart tüm alışverişlerde müşterilerine Bonus ayrıcalıkları sunarken; TEB She Kart müşterileri kozmetik, çok giyim, giyim ve sağlık harcamalarında ekstra taksit, bonus ve özel tekliflerden yararlanabiliyor. Özellikle seyahat etmeyi seven müşterileri için TEB Yıldız Priority Kart, havalimanı otoparkı indiriminden bonus millere, restoran harcamalarında ekstra bonusta ücretsiz lounge hizmetine çeşitli avantajlar sunuyor. Bütün avantajları tek kartta birleştirmek isteyen TEB müşterileri içinse CEPTETEB Kredi Kartı, müşterilerinin tercihini bekliyor. Lüks ihtiyaçlara cevap verme arzusundaki TEB Platinum Kart ve TEB Doktor Platinum Kart da, TEB’in önerdiği kredi kartı seçeneklerinden bazıları. Yıllık aidat ödemek istemeyen müşteriler içinse TEB Sade Kart, doğru bir seçim. TEB Worldcard’lar ise dünyanın dört bir yanındaki noktalarda TEB ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen müşterilerini bekliyor.

Kimler TEB Öğrenci Kredi Kartına Başvurabilir?

TEB Öğrenci Kredi Kartı başvurusu yalnızca öğrenciler tarafından yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük kimse bu karttan yararlanamamaktadır. Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans ya da yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler TEB Öğrenci Kredi Kartı alabilirler. Öğrencilik süreci sona erdikten sonra kartın da öğrencilere özel tüm özellikleri son bulacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Öğrenci Kredi Kartları Üst Limit ve Başvuru

Öğrenci olan ve öğrenci belgesine sahip herkes kendi başına bu karta başvuru yapabilmektedir. Herhangi bir kefil ya da ek talimat istenmemektedir. Şayet, öğrenci kart vermeye uygun görülmezse kefil gibi ek bir talimat talep edilebilir.

TEB Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Formu

TEB Öğrenci Kredi Kartı başvuru işlemleri yukarıda da bahsedildiği gibi TEB şubelerinden ve 0850 200 0 666 numaralarından yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra en hızlı ve en kolay Öğrenci Kredi Kartı başvurusu internet sitesi üzerinden yapılandır. İnternet sitesinden başvuru yapacaksanız ‘Kredi Kartı Başvurusu’ bölümüne gelerek aşağıdaki gibi birçok soruya cevap vermeniz gerekir. Öncelikle başvuru yapacağınız ürünü, yani ‘Öğrenci Kredi Kartı’ seçeneğini seçersiniz. Daha sonra:

 • Kimlik Bilgileri
 • Limit Bilgileri
 • Çalışma, Gelir Bilgileri
 • Adres Bilgileri
 • Ürün Bilgileri

Yukarıdaki gibi istenen tüm bilgileri doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Belgeleri

TEB Öğrenci Kredi Kart başvurusu için öğrencilerden çok fazla belge talep edilmemektedir. Size en yakın TEB şubesine giderken Üniversite Kimlik Belgesi ve T.C. Kimlik Belgesi yeterli olacaktır. Başvuru yaparken banka tarafından tarafınıza sunulan belgeleri imzalamanız istenecektir. Eğer başvuruyu İnternet Şubesi ya da Telefon Şubesi aracılığıyla yaparsanız kurye kartı teslim etmek için geldiğinde kimliğinizi göstermeniz ve belgeleri imzalamanız gerekecektir.

TEB Ogrenci Kredi Karti Basvurusu - TEB Öğrenci Kredi Kartı (ÜNİVERSİTE)

TEB Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Takibi

TEB Öğrenci Kredi Kartı başvuru takibi, başvuru yaptıktan sonra kartınızın durumunu ve nerede olduğunu sorgulamak için yapabileceğiniz bir işlemdir. TEB’in internet sitesinde bulunan kredi kartları bölümünde ‘Başvurum Nerede?’ seçeneğini bulabilirsiniz. Buraya tıkladığınız zaman karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Burada öncelikle T.C. Kimlik Numarası ve Cep Telefonu Numarası girersiniz ve daha sonra ürün bilgisini girersiniz. En son aşamada ürününüzün durumu gösterilir. Ürününüzün hazırlama aşamasında olduğunu, hazır olduğunu ya da teslimat aşamasında olup olmadığını buradan takip edebilirsiniz. Ürün sizin verdiğiniz adrese ya da seçtiğiniz TEB şubesine en kısa sürede adınıza hazırlanarak gönderilir.

TEB ÜNİVERSİTETEB Faiz ve Ücretleri

TEB ÜNİVERSİTEB Kredi Kartı da diğer ürünler gibi belli faiz ve ücretleri olan bir kredi kartıdır. Bu bir öğrenci kredi kartı olduğu için masrafları diğer kartlara nazaran daha azdır. Bu karta özel bazı faizler ve ücretlendirmeler şu şekildedir:

 • Alışveriş Faiz Oranı: %1,6
 • Alışveriş Gecikme Faiz Oranı: %2
 • Gecikme Bildirim Bedeli: 0 TL
 • ÜNİVERSİTETEB Bonus Kart Ek Kart Ücreti: 4 TL
 • ÜNİVERSİTETEB Bonus Kart Kart Ücreti: 11 TL
 • Limit Aşım Faiz Oranı: %1,6
 • Kayıp, Çalıntı, Kart Yenileme Ücreti: 7 TL

TEB ÜniversiTEB Fırsatları

TEB ÜniversiTEB, öğrencilere ayrıcalıklı bankacılık hizmeti sunmak için kurulan bir platformdur. TEB Öğrenci Kredi Kartı kullanmak istemeyen üniversite öğrencileri de ÜniversiTEB’li olabilmektedirler. Bu sayede kendilerine hem birikim yapmak hem nakit paralarını güvene almak hem de para transfer işlemlerinde kullanmak için bir hesap açabilirler. Bu hesap üzerinden ebeveynler de ücretsiz olarak çocuklarına para gönderirler. Bunların yanı sıra ÜniversiTEB’li olduğunuz zaman kişiye özel fırsatlardan, indirimlerden yararlanabilir, sinema, tiyatro gibi sanatsal aktivitelerden indirimli yararlanabilirsiniz. ÜniversiTEB Banka Hesabı için hiçbir hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama 2020 başlıklı makalemizde TEB Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama ve TEB Kredi Kartları İle Neler Yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı