TEB

TEB Satılık Gayrimenkuller Bütün İller

TEB hak sahibi olduğu satılabilir gayrimenkulleri, taşınmazları, ihale usulüyle satma yetkisine sahiptir. Diğer bankaların da sahip olduğu gibi bu gayrimenkuller, TEB kredisi karşılığında bankaya teminat gösterilmiş olup, ödemelerin karşılanamaması sebebiyle ilgili haklarının TEB’e geçmesiyle satılabilir varlıklardır. Teminat olarak alınan gayrimenkul piyasadaki değişikliklerden etkilenir ve değeri dönemin ekonomisiyle bağlantılı olarak TEB tarafından belirlenir. Ancak, TEB satılık gayrimenkullerinin avantajları da mevcuttur.

TEB Gayrimenkulleri

TEB aracılığıyla gayrimenkul sahibi olmak isteyen potansiyel alıcıların aklındaki sorular cevaplamak adına aşağıdaki maddeler yardımcı olacaktır:

 • TEB’den satışa çıkan gayrimenkuller bankanın mülkü elinde bulundurmak istememesi sebebiyle piyasa değerinden daha aşağıda satışa konulmasına sebep olabilir.
 • Gayrimenkulleri satmak için herhangi bir aracı kullanmayan TEB, bu şekilde aracılarla birlikte komisyon bedelleri de ortadan kalkmış olmaktadır.
 • Büyük çoğunluğunun vergi borcu veya yasal problemleri olmayan bu gayrimenkullere aynı zamanda piyasa koşulları gözetilerek objektif bir şekilde banka tarafından değer biçilir. Böylece olması beklenen değerin olağanüstü üstünde bir ücret söz konusu değildir.
 • KDV mükellefi olarak sattığı gayrimenkuller için TEB’e ödenen tutar, vergilerden düşmüş haldedir.

TEB Satışları Gayrimenkullerde Nasıl İşlem Görür

TEB aracılığıyla gayrimenkul sahibi olmak isteyen alıcılar TEB’in internet sitesindeki gayrimenkuller sekmesinden listelenen ve sürekli güncel satılık gayrimenkul listesini incelemelilerdir. TEB gayrimenkul satışları için alıcıları sunulan imkanlardan aşağıda bahsedilmiştir.

 • Gayrimenkul satışların alıcısı ihale usulüyle belirlenmektedir. Yani en yüksek teklifi belirlenen sürede yapan alıcı, TEB tarafından uygun görüldüğü takdirde gayrimenkulün ödemesini yapabilir.
 • Satılık gayrimenkule dair teklifler TEB internet sitesi üzerinden gayrimenkuller sekmesi aracılığıyla verilebilir.
 • Teklif verilen gayrimenkulün teklifi veren kimse tarafından incelenmiş ve mevcut durumuyla satın alımına rızası olduğu varsayılır.
 • Teklif vermeden önce gayrimenkul görülmek ve incelenmek istenirse, gayrimenkule en yakın TEB şubesine kimlik fotokopileri eşliğinde gidilerek imzalanan anahtar teslim tutanağının ardından İhtiyaç Fazlası Gayrimenkul Satış Yetkilileri yardımıyla kolaylıkla ziyaret edilebilir, gayrimenkul incelenebilir. Yukarıda bahsedildiği gibi, teklif veren alıcının gayrimenkule olduğu şekliyle teklif verdiği kabul edildiği için, önceden gayrimenkulün incelenmesi kesinlikle tavsiye edilmektedir.
 • Teklifleri inceledikten sonra satışı sonuçlandırmak, kesinleştirmek ya da vazgeçmek tamamen TEB’in kararıdır. TEB, eğer uygun en yüksek teklifi veren alıcıyı satış için uygun görürse, alıcıyla iletişime geçilir.
 • Verilen teklif ve alıcı TEB tarafından onaylandıktan sonra alıcıdan verilen teklifin tamamı nakit olarak talep edilir. Gayrimenkule yakın olan TEB şubesinde nakit bedel tahsil edildikten sonra satış işlemi gerçekleştirilir. Alıcı, satış işlemini başka bir banka aracılığıyla sağladı krediyle karşılamak isterse, kredi alınan bankadan kredi taahhüt yazısı ya da bloke çeki satışın gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.
 • Diğer pek çok bankanın aksine TEB, alıcıların ihaleye girip teklif verebilmeleri için bir teminat talep etmez, kişinin satılık gayrimenkule teklifte bulunabilmesi için internet sitesi aracılığıyla başvuruda bulunması yeterlidir.

Diğer Bankaların Satılık Gayrimenkulleri

Diğer bankaların çoğu da aynı şekilde hak sahibi oldukları gayrimenkulleri ihale yöntemiyle satışa çıkarmakta ve satış işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Ancak, örneğin Akbank tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihalesine girip teklif verebilmek için öncelikle bankanın şubesine başvuruda bulunup, banka tarafından belirlenen gayrimenkul satış başlangıcı bedelinin %10 miktarını nakit olarak bankaya başvurunuzda teminat olarak yatırılması gerekmektedir. Bu oran ING BANK gayrimenkul satış ihalesinde teklif verebilmek için %15’tir. Aynı şekilde, Denizbank gayrimenkul satışları için gayrimenkule dair ihale oluşturulurken belirlenmiş olan teminat bedeli, teklif vermeden önce bankaya yatırılmalıdır. Benzer şekilde gayrimenkul satışlarında Şekerbank da ihaleye teklif verebilmek için potansiyel alıcıdan teminat talep etmektedir. Bu teminatlar, eğer ihale bahsi geçen alıcı adına olumsuz sonuçlanırsa, herhangi bir sorun olmaması halinde iade edilirler.

TEB Satilik Gayrimenkul - TEB Satılık Gayrimenkuller Bütün İller

TEB Satılık Gayrimenkul Detayları

TEB Satılık Gayrimenkul ilanları direkt olarak Türkiye Ekonomi Bankası’nın internet sitesi olan www.teb.com.tr sitesinin ‘gayrimenkuller’ bölümünde bulunmaktadır. Burada yayında olan Türkiye’deki tüm ilanlar karışık olarak verilmektedir. Ana sayfada ilanların ili, ilçesi, metrekaresi, bir görsel ve başlangıç bedeli sizlere sunulmaktadır.

TEB Satılık Gayrimenkuller sizin tercihlerinize göre filtrelenebilmektedir. Hangi şehir ve ilçede gayrimenkul arıyorsanız yukarıda kutucuktan seçebilir ve size uygun ilanları görebilirsiniz. İlgilendiğiniz bir ilan olursa ‘detay’ yazısının üzerine tıklayarak detaylarını inceleyebilirsiniz. Burada ilanın niteliği, mevkisi, pafta, ada ve hisse bedelleri, adresi, kullanım alanı ve genel özellikleri sizlere sunulur. Eğer ilanla ilgileniyorsanız ‘Teklif Ver’ seçeneğine tıklayarak teklif verebilirsiniz.

TEB Satılık Gayrimenkul Teklif Formu

TEB Satılık Gayrimenkul teklif formu herhangi bir ilanda bulunan ‘Teklif Ver’ seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacaktır. Eğer ilanı satın almak istediğinize eminseniz buradan teklif verebilirsiniz. Eğer banka ilanı size satmak ister yani teklifinizi kabul ederse teklifi geri çekme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Gayrimenkul Teklif Formunda sizlerden Adınız, Soyadınız, Telefon Numaranız ve e-Posta adresiniz gibi iletişim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz istenecektir. Daha sonra açıklama bölümüne dilerseniz açıklamanızı yazabilirsiniz. Bu bilgileri doldurduktan sonra teklif vermek istediğinizi ya da bilgi almak istediğinizi seçersiniz. Teklif vermek istiyorsanız bir sonraki kutucuğa teklifinizi girersiniz ve formu doldurmuş olursunuz. Vereceğiniz teklif son tekliften düşük olmamalıdır. ‘Teklif Verme Kurallarını’ okuduğunuza dair kutucuğu da işaretledikten sonra teklifiniz iletilir. Banka kısa süre içerisinde teklifiniz ile ilgili size dönüş yapacaktır.

Sahibinden.com Üzerinden TEB Satılık Gayrimenkulleri

TEB Satılık Gayrimenkuller sahibinden.com üzerinden de yayınlanmaktadır. Bunun için Türk Ekonomi Bankası A.Ş. isimli satıcı sayfası ziyaret edilmelidir. Tek resmi satıcı budur. Diğer TEB adına satış yaptığını iddia eden sayfalara itibar edilmemelidir. TEB’in kendi sayfasında olduğu gibi burada da güncel satılık gayrimenkuller yayınlanmaktadır. Burada da ilanlar türüne ve konumuna göre filtrelenebilmektedir. Ana sayfada tüm yayınlanan ilanları, görselleri, brüt metrekaresini, ilini, ilçesini ve fiyatını görebilirsiniz.

İlanın üzerine tıkladığınız zaman TEB’in sitesinde olduğu gibi detaylı bilgileri tarafınıza sunulacaktır. Eğer ilanla ilgileniyorsanız sağ köşede bulunan Teklif Ver / Bilgi Al bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Buraya tıkladığınız zaman aynı şekilde karşınıza bir form çıkar, bu formu doldurduktan sonra form TEB’e iletilir ve TEB çalışanları kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek bilgi verir ya da teklifinizle ilgili görüşme gerçekleştirir.

TEB Satılık Gayrimenkul Kuralları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

TEB satılık gayrimenkul kuralları, teklif verirken bilmeniz ve teklif vermeden önce okumanız gereken kurallardır. TEB Satılık Gayrimenkuller için teklif verdiğiniz takdirde bu kuralları okumuş olarak kabul edilirsiniz ve daha sonra teklifi iptal etme, itiraz etme ya da teklifi geri çekme hakkınız bulunmamaktadır.

Başlıca bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • İlanlarda verilen satış fiyatları peşin ödemeler için sunulan satış fiyatlarıdır. Eğer Türkiye Ekonomi Bankası’ndan krediyle bu evleri satın alacak olursanız banka kendi değerlendirdiği ve belirlediği fiyatlarda ve bankanın kurallarıyla, bankanın süreçlerinde satış işlemi gerçekleştirilecektir.
 • İlanlarda verilen tüm detaylar, bilgiler ve görseller alıcılara fikir vermek amacıyla verilmektedir. İlanı satışa çıkaran kişinin, ilan sahibinin verdiği bilgilerdir. Hiçbir bilgi taahhüt niteliğinde değildir. İlana teklif veren kişi söz konusu gayrimenkulü görmüş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
 • İlana verilen teklifler arasında kime satılacağını banka kendisi belirleme hakkına sahiptir. Kendi istediği kuruma ya da kişiye gayrimenkulü satabilir.

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama 2020 başlıklı makalemizde TEB Kredi Kartı Başvurusu Sonuç Sorgulama ve TEB Kredi Kartları İle Neler Yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı