Yapı Kredi

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Yapı Kredi müşteri hizmetleri bağlanma kolay yolu için 444 0 444 numaralı müşteri temsilcisinin aranması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri arandığı zaman sesli yanıt sistemi ile karşılaşılacak ve müşteri temsilcisine bağlanmak için belli numaraların tuşlanması gerekecektir. Ancak zaman kaybetmeden müşteri hizmetlerine bağlanmak için telefonunuzun tuş takımlarından sıfıra basmanız gerekmektedir. Sıfıra bastıktan sonra direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Numaraları

Yapı Kredi müşteri hizmetleri direkt bağlanma işlemi için aranması gereken numara 444 0 444 olarak belirlenmiştir. Müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için sıfıra basılması gerekmektedir. Sıfıra basılmasının ardından sesli yanıt sistemi sizi direkt olarak müşteri temsilcisine yönlendirecektir. Ayrıca birçok işlem için tuş takımları aracılığı ile numara seçmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi müşteri hizmetleri sesli yanıt numaralarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’a basılması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri aracılığı ile kimlik doğrulama işleminden sonra temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kayıp ve çalıntı bildirimi yapmak için de sıfırı tuşlamanız gerekmektedir.
 • Kredi kartı işlemleri için 1’e basılması gerekmektedir.
 • Bankacılık işlemleri için 2’ye basılması gerekmektedir.
 • Şifre işlemleri için ise 3’e basılması gerekmektedir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için aranması gereken numara 444 0 444 olarak kararlaştırılmıştır. Numarayı aradıktan sonra sesli yardım ile karşılaşılacak ve dil seçenekleri sunulacak. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri servisini dilerseniz Türkçe dil seçeneği dilerseniz de İngilizce dil seçeneğini seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra ilk olarak kayıp ve çalıntı için 0’a basılması gerektiğine dair bir bildirim geliyor ancak diğer işlemler için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızın girişini yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numarasının girişini yaptıktan sonra sesli yanıt sistemi tarafından işlem menüsü okunmaya devam ediyor. Müşteri temsilcisine bağlanmak için ise yine sıfıra basmanız gerekmektedir.

BENZER MAKALE : Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Menüsü

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri menüsünde 4 adet seçenek sunulmuştur. Kart işlemleri için 1, bankacılık işlemleri için 2, şifre işlemleri için 3 tuşlanmalıdır. Yapı Kredi temsilcisi ve kart çalıntı ya da kayıp bildirimi için yine sıfırın tuşlanması gerekmektedir. Menülerde ana işlem konusu seçildikten sonra tekrar bir menü oluşturulacak. Bu menüde ise işlem numaraları sesli yanıt sistemi tarafından okunmaya devam edilecek. Kredi kartı işlemleri için 1 numaraya basıldıktan sonra 7 seçenek daha çıkmaktadır. Bu seçeneklerden işleminizi seçip tuşlamanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2019

Yapı Kredi Bankacılık İşlemleri Menüsü Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri bankacılık menüsü işlemleri için ayrı numaralandırmalar mevcuttur. Bu numaraları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 444 0 444 numaralı telefon arandıktan sonra eğer bankacılık işlemleri yapacak iseniz 2’ye basmanız gerekmektedir. 2’ye bastıktan sonra yeni bir alt menü oluşturulacak. Bu menüde ise 1 ile 5 arasında tuşlama yapmanız gerekecektir.
 • Vadesiz hesap işlemleri ve bilgi almak için 1’i tuşlamanız gerekmektedir.
 • Yatırım işlemleri ve senet, bono, piyasa işlemleri için 2 numaraya basmanız gerekmektedir.
 • Para gönderim işlemleri ve otomatik talimat verme, fatura, borç, vergi ödeme gibi tüm ödeme işlemleri için 3 numaranın seçilmesi gerekmektedir.
 • Kart başvuru sonucunu ve eğer kargoda ise kargo durumunu öğrenme amacı ile müşteri hizmetlerini aramışsanız 4 numaralı tuşa basmanız gerekmektedir.
 • Banka kartı ayarları için bağlanıyorsanız ve alışveriş seçeneklerini değiştirmek istiyorsanız 5 numaralı tuşa basmanız gerekmektedir.
 • Müşteri temsilcisine bağlanmak için sıfıra basılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı