Ziraat Bankası
Trendler

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limit arttırma işlemleri Ziraat Bankası tarafından sunulan birçok seçenek ile yapılabilmektedir. Müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılığın yanı sıra Ziraat Bankası ATM’leri kullanılarak da limit arttırma talebinde bulunulabilir. Ziraat Bankası limit attırma işlemleri birçok yöntem ile kolaylıkla yapılabilmekte ve hızlıca cevap alınmaktadır. Kredi kartı limit arttırma işlemi için banka, güncel kredi kartı borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğini kontrol etmektedir. Ziraat Bankası müşterilerinin kredi kartı limit arttırma işlemleri gelir durumlarına bakılarak da sonuçlanmaktadır.

Ziraat Bankası Kart Limiti Arttırma Yöntemleri

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma seçenekleri bir hayli fazladır. SMS, Ziraat Bankası ATM’leri, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil bankacılıktan kart limiti arttırma talebinde bulunulabilmektedir. Limit arttırma talebi 5 bin Türk Lirasının altında ise bu yollar kullanılmakta ve şubeye gidilmesine gerek bulunmamaktadır. Ancak yeni limit talebi 5 bin Türk Lirasının üstünde ise şubeye giderek başvuru yapılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Şubesinden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi kartı limitinizi 5 bin Türk Lirasının üstüne çıkarmak istiyorsanız, Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu işlem için herhangi bir şube kısıtlaması bulunmamaktadır. İstediğiniz bir Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası şubesine gittiğiniz zaman limit arttırmak için dilekçe yazmanız gerekmektedir. Dilekçenin nasıl yazılacağını müşteri temsilcileri tarafından gösterilecek olup, yazılı başvuru olmadan talebiniz işleme alınmayacaktır. Ziraat Bankkart limit arttırma işlemlerini de Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Kredi Kartı Limiti Arttırma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile de kredi kartı limit arttırma başvuru yapabilirsiniz. Eğer arttıracağınız miktar Ziraat Bankası tarafından belirlenen 5 bin Türk Lirası limitinin altında ise müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden limit arttırmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı aramanız gerekmektedir.
 • Telesekreter menüsünden gerekli seçenekleri seçtikten sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.
 • Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra güvenlik önlemi için gerekli soruları cevaplamanız gerekmektedir.
 • Bu işlemin ardından kredi kartı limitinizi arttırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.
 • Müşteri temsilcisi talebinizin onaylanıp onaylanmayacağını size bildirecektir.

Ziraat Bankası ATM’den Limit Arttırma İşlemi

Ziraat Bankası kredi kartı limitini arttırmak için ATM’den de işlem yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • ATM’den kredi kartı limiti yükseltme Ziraat Bankası tarafından sunulan bir seçenektir. Kartınız ile ATM’ye giriş yapmanız gerekmektedir.
 • ATM’den kart işlemleri ya da limit işlemleri menüsüne erişeceksiniz. Limit işlemleri menüsünden limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.
 • ATM’den yaptığınız işlem hızlı bir şekilde sonuçlanacak olup limit bilgileriniz SMS yolu ile telefonunuza bildirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limitini SMS ile Yükseltme

Ziraat Bankası kredi kartı limitini kısa mesaj ile yükseltebilirsiniz. Bunun için bazı bilgiler ile birlikte yükseltmek istediğiniz miktarın bilgisini yazmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı limit işlemlerini SMS yolu ile şu şekilde yapabilirsiniz;

 • LIMIT yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 numarasını, yükseltmek istediğiniz kredi kartı limitini ve aylık gelir miktarınızı yazmanız gerekmektedir.
 • Bu kısa mesajı 4757’ye göndererek cevabı bekleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Kart Limiti Yükseltme

Ziraat Bankası limit artırımı internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bunun için kart ayarları menüsüne girilmesi ve limit değişikliğinin seçilmesi gerekmektedir. Kart limit işlemleriniz kısa bir süre içinde cevaplandırılacaktır.

ziraat bankasi kredi limit arttırma - Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limitini Mobil Bankacılık İle Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartı limitini mobil şubeden arttırmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle IOS işletim sistemli cihaz kullananların App Store’dan, Android işletim sistemli cihaz kullananların ise Google Play Store’dan Ziraat Mobil uygulamasını indirmesi gereklidir. Bu uygulama ücretsiz bir uygulamadır.
 • Uygulamaya müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ile beraber mobil bankacılık şifresi ile giriş yapılmaktadır. Şifresi olmayanlar veya şifresini unutanlar şifremi unuttum butonu aracılığı ile yeni şifre belirleyebilmektedir.
 • Uygulama açıldığında alt kısımda aradığınız işlemi yazın kısmı bulunmaktadır. Buraya sadece limit kelimesi yazıldığında bile ekranda limit belirleme işlemi çıkmaktadır.
 • Limit belirleme seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Ardından limiti belirlenecek olan kart seçilmelidir.
 • Açılan sayfada kartın nakit çekim işlemi için mevcut limiti görüntülenmektedir. Alt kısmında yeni limit bulunmaktadır. Buraya istenen yeni limit yazılmalıdır.
 • Alışveriş için var olan limit kısmı bulunmaktadır. Mevcut limit yazan yerin alt kısmında bulunan yeni limit yazan yere alışveriş için istenen limit tutarı yazılmalıdır.
 • E-ticaret için de limit belirlenebilmektedir.
 • Devam butonuna tıklanarak limit güncellemesi başvurusu yapılabilmektedir. Yapılan başvuru banka tarafından değerlendirilmektedir. Uygun görülmesi durumunda limit güncellenmektedir.

Ziraat Bankası Ek Kart Limiti Nasıl Değiştirilmektedir?

Ziraat Bankası ek kart limitini değiştirmek için esas kart sahibinin başvuru yapması gereklidir. Ek kart limiti esas kartın limitini geçememektedir. Ek kart limitini değiştirmek için izlenebilecek yollar aşağıda belirtilmiştir:

 • Ziraat Bankası şubesine kimlik belgesi ile beraber giderek ek kart limitini arttırmak için başvuruda bulunulabilmektedir.
 • SMS aracılığı ile ek kart limit arttırma işlemi yapılabilmektedir.
 • Telefon bankacığı ile ek kart limit artırımına izin verilmektedir.
 • İnternet bankacılığı ile ek kart limiti değiştirilebilmektedir.
 • Ziraat Mobil uygulamasından ek kart güncellemesi yaparken kart seçim ekranı geldiğinde ek kartın seçilmesi gereklidir. Ardından limit artırımı yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Neye Göre Arttırılmaktadır?

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma şartları aşağıdadır:

 • Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma talebi için öncelikle ilgili kartın devamlı olarak kullanılıyor olması gereklidir. Güncel herhangi bir harcama yapılmayan kart ile ilgili limit arttırma talebinde bulunulamamaktadır. Bankanın kart sahibinin limit arttırma ihtiyacının olduğunu düşünmesi gereklidir.
 • Kredi kartı ödemelerinin devamlı olarak asgari ödeme tutarı üzerinden yapılıyor olması limit arttırma talebinin kabul edilmeme sebeplerinden olabilmektedir.
 • Kredi kartı limiti, aylık gelirin maksimum 4 katı olabilmektedir. Var olan bütün kredi kartlarının limitlerinin toplamının, aylık belgelenebilir gelirin 4 katını geçmemesi gereklidir. Dolayısı ile maksimum limit tutarına ulaşmış olanların limit arttırma talepleri reddedilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartında Kullanılabilir Limit Varken Nakit Avans Alınamıyor İse Bunun Nedeni Nedir?

Ziraat Bankası kredi kartı limiti varken nakit avans alamama durumu; kredi kartı ödemeleri ile alakalı bir durumdur. Eğer kart sahibi kredi kartının ödemelerini aksatıyor ise bu konuda dikkatli olmalıdır. Bir yıl içerisinde kredi kartı ödemelerinin 3 kere ödenmemesi durumunda, kredi kartı ile yapılabilecek işlemlerde sınırlandırma olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de nakit kullanımı ile mal ve hizmet alımına kapatılmış olma durumudur. 08.10.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 28789 sayılı yönetmeliğe göre bu kısıtlama belirlenmiştir. Nakit avans alamayanların Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma talepleri de reddedilmektedir. Limit arttırma talebinde bulunabilmeleri için kredi kartı borçlarını ödemeleri gereklidir. Sonrasında kredi kartları üzerindeki sınırlandırmalar kaldırılmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı